Hrvatska opet nakon raspucavanja jedanaesteraca slavila (VIDEO)

Hrvatska reprezentacija izborila je polufinale Svjetskog prvenstva. Nakon 2:2 koliko je bilo poslije 120 minuta Hrvatska je opet slavila nakon raspucavanja kaznenih udaraca.

Prva je zaprijetila Hrvatska preko Ante Rebića, čiji je udarac Akinfeev poslao u korner. Dvije minute kasnije, u osmoj minuti opet je Rebić bio u prilici, a ovog puta njegov udarac glavom odlazi preko gola. Nakon toga uslijedio je period u kojem nismo vidjeli ozbiljnije situacije pred vratima niti jedne momčadi, sve do 31. minute. Tada je Rusija stigla do vodstva. Sjajno je Dzyuba primirio loptu za Cherysheva, a ovaj se izborio za udarac, te maestralno pogodio za vodstvo domaćina.

Ipak, Hrvatska je do kraja prvog poluvremena uspjela izjednačiti. Prvi put je ruska obrana napravila ozbiljniji propust, a hrvatska je ekipa to uspjela iskoristiti. Perišić je na lijevoj strani uposlio Mandžukića koji je iskoristio ogroman prostor koji mu je ostavljen, asistirao je za Andreja Kramarića koji glavom zabija za 1:1.

Veliku prigodu Hrvatska je imala u 60. minuti. Kramarić je “vratio u život” jednu loptu koju je poslao Strinić, ruska obrana loše je reagirala, a Ivan Perišić pogodio je vratnicu iz vrlo izgledne pozicije.

Nakon toga vidjeli smo jako malo. Što se bližila 90. minuta i jedna i druga ekipa manje su bile sklone riziku te nismo vidjeli previše ozbiljnih prilika. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Smolov je iz mrtvog kuta pokušao iznenaditi Subašića, ali je hrvatski vratar obranio taj udarac.

Hrvatska iz prve prilike u produžetku stiže do drugog pogotka. U 101. je minuti Modrić izveo korner, a Domagoj Vida nakon kornera zabio za 1:2.

Nakon kornera je imala Rusija priliku u 112. minuti, snažaan udarac Kuzyayeva uspio je ukrotiti Subašić. Rusija se uspjela vratiti u 115. minuti. Slobodan udarac izveo je Dzagoev, a najviše je skočio Mario Fernandes, koji opet poravnava rezultat, pet minuta prije kraja.

Hrvatska je opet bila uspješna na raspucavanju. Za Rusiju su promašili Smolov u prvoj, te Ferndandes u trećoj seriji. Kod Hrvatske samo nije pogodio Kovačić u drugoj seriji, a odlučujući je kazneni udarac opet zabio Ivan Rakitić.