Hrvatska nakon raspucavanja jedanaesteraca svladala Dansku; Subašić junak pobjede (VIDEO)

FIFA World Cup / Twitter

Druga utakmica danas također je odlučena izvođenjem penala. Hrvatska je nakon 1:1 nakon 120 minuta svladala Dansku, a junak je bio Danijel Subašić s tri obranjena penala.

U ovom susretu vidjeli smo najbolji početak utakmice. Nije dobro počelo za Hrvatsku s obzirom da su nakon samo 58 sekundi morali vaditi loptu iz svoje mreže. Nakon duge lopte poslane iz auta jako loše reagirala je hrvatska obrana, a to je na kraju iskoristio Mathias Jorgensen. Branič Huddersfielda postiže svoj prvi pogodak na prvenstvu.

Nije se dugo čekalo na odgovor izabranika Zlatka Dalića. Prilično sretno, kao i Danska izjednačila je Hrvatska. Sretno se lopta u kaznenom prostoru odbila do Marija Mandžukića, koji također stiže do prvijenca na ovom Svjetskom prvenstvu.

Nakon toga čekalo se dosta vremena za novu prijetnju. Veliku priliku za Dansku je u 27. minuti imao Martin Braithwaite ali je njegov udarac uspio obraniti Danijel Subašić. Dvije minute kanije prijetio je Ivan Rakitić,  ali je Schemichel obranio njegov udarac. Najveću priliku za pogodak imala je Hrvatska u 39. minuti kada nakon ubačaja s lijeve strane skače Lovren, a njegov udarac odlazi malo pored vrata Danaca. U 42. minuti napokon se za Dance ukazao i Christian Eriksen, a njegov udarac završio je na prečki.

Prvu prijetnju u drugom dijelu vidjeli smo tek u 72. minuti. U dobroj situaciji našao se Nicolai Jorgensen koji je s klupe ušao u igru, no pucao je ravno po golu i Subašić je to uspio obraniti. Dvije minute dobro su izašli Danci prema naprijed, no na kraju je loš udarac uputio veznjak Tottenhama Eriksen. U 84. minuti zaprijetila je Hrvatska, Pivarić koji je zamijenio ozlijeđenog Strinića je ubacio, a Perišićev udarac glavom otišao preko gola. Pred sami kraj regularnih 90 minuta obje su ekipe još jednom zaprijetile udarcima iz daljine. U drugoj minuti nadoknade prijetio je Ivan Rakitić, a lopta je prošla vrlo blizu danskog gola. Za Dance je prijetio Braithwaite koji je također za malo bio neprecizan.

Prva je u produžecima zaprijetila Danska, Schone se u 99. minuti lijepo okrenuo i pucao, ali i ova je lopta otišla pored gola Subašića.

U 114. minuti je Luka Modrić uposlio Rebića koji je izašao sam na Schemichela, a strijelac jedinog danskog pogotka Jorgensen skrivio je kazneni udarac. Baš kao i protiv Nigerije, očekivano je odgovornost preuzeo Luka Modrić, ali je Schemichel pročitao njegovu namjeru i obranio taj udarac.

Uzbudljivo je bilo na izvođenju penala. Apsolutni junak bio je Danijel Subašić koji je uspio obraniti tri kaznena udarca, dok je s druge strane Schmeichel obranio dva. Pogodili su Kramarić, Modrić te pobjednički pogodak Rakitića. Promašili su Badelj i Pivarić, dok su za Dance promašivali Kjaer i Krohn-Dehli.