Hrvatska nakon još jednih produžetaka izborila finale Svjetskog prvenstva (VIDEO)

Hrvatska nogometna reprezentacija izborila je finale Svjetskog prvenstva u Rusiji. Prvo u povijesti. Slavili su Vatreni protiv Engleske rezultatom 2:1, a pogotke su postigli Perišić i Mandžukić. Za Englesku je strijelac bio Trippier. Hrvatska je tako i u trećoj utakmici u nokaut fazi igrala produžetke.

Dobro su Englezi otvorili susret, i odmah nekoliko puta opasno došli pred hrvatski kazneni prostor. U četvrtoj minuti Alli je izborio slobodni udarac za Engleze, nakon što ga je srušio Luka Modrić. Slobodni udarac sjajno je izveo Kieran Trippier te već u petoj minuti doveo Englesku u vodstvo.

U nastavku prvog poluvremena Engleska je i dalje bila bolja ekipa, a velike dvije prilike propustio je najbolji strijelac Svjetskog prvenstva Harry Kane. Imala je Hrvatska prvu prigodu preko Rebića u 21. minuti, no nogometaš Eintracht Frankfurta pucao je po sredini gola. U 36. minuti dobro je Alli uposlio Lingarda, no njegov udarac nije bio precizan. Posljednja je u prvom dijelu zaprijetila Engleska, no Rakitić je bio pomalo sebičan i engleska obrana uspjela je počistiti veliku opasnost.

Imala je Hrvatska situaciju u 65. minuti kada je bila blizu izjednačenja. Iz dobre pozicije pucao je Rakitić ali je Walker uspio blokirati njegov udarac. Tri minute kasnije Hrvatska je stigla do izjednačenja. Dobro je ubacio Vrsaljko s desne strane, a Perišić pobjegao dvojici braniča Engleske te pogodio za 1:1

U 72. minuti mogla je Hrvatska do potpunog preokreta. Sjajno se za prostor izborio Perišić i pucao, ali je stativa spasila Engleze. Podigla se Hrvatska u potpunosti nakon tog pogotka, te su još nekoliko puta opasno zaprijetili. Najbolja je prilika bila ona Mandžukića u 83. minuti kada je primio loptu na prsa i onda potegnuo, no Pickford je bio spreman.

Nismo do 90. minute vidjeli pogotke, pa je utakmica otišla u produžetke. Hrvatska nakon Danske i Rusije i po treći put otišla na produžetke, dok su za Englesku ovo bili drugi, nakon onog susreta s Kolumbijom.

Veliku priliku imala je Engleska u 99. minuti nakon kornera. Glavom je sjajno pucao Stones, a Vrsaljko glavom loptu izbacio s gol crte.

Opasno je prijetila Hrvatska u prvoj dodanoj minuti prvog produžetka. Nakon što je Perišić odlično ubacio s lijeve strane, Pickford je uspio obraniti udarac Mandžukića.

Imao je priliku Brozović zabiti u 108. minuti nakon kornera. Uposlio ga je Modrić nakon što je zaspala engleska obrana, no nogometaš Intera nije bio precizan. Minutu kasnije opet su Englezi pogriješili, a to je iskoristio Mario Mandžukić koji zabija za 2:1 na asistenciju Perišića.

Izborila je tako Hrvatska svoje prvo veliko finale na Svjetskim prvenstvima, u kojem će se u nedjelju sastati s Francuskom. Engleskoj ostaje utakmica za treće mjesto s Belgijom.