Hrvatska na korak do osmine finala, nakon odlične igre Kolumbija poražena s visokih 5:0

Hrvatski malonogometaši napokon su pokazali svoje pravo lice na Socca SP u malom nogometu u Rethymnu na Kreti. Nakon dvije blijede partije protiv Turske i Brazila, sinoć smo napokon gledali pravo lice Hrvatske.

Izbornik Dino Kovač unio je promjene u igru naše reprezentacije koje su urodile plodom te je od prvog trenutka utakmice izgledalo kao da je na teren istrčala neka druga Hrvatska. Pitanje trenutka bilo je kada će naši reprezentativci postići pogodak i to se dogodilo u 14. minuti kada Dino Škibola pronalazi Filipa Vojnovića koji zabija za 1:0. U 19. minuti Hrvatska je udvostručila prednost, ovoga puta asistent je bio Vojnović, dok je loptu u mrežu pospremio Dominik Zeko. U zadnjim trenucima prvog poluvremena Kolumbija je imala odličnu priliku, ali sreća je bila na strani naše reprezentacije jer se zatresla greda.

Rezultatom 2:0 otišlo se na odmor, a već na samom početku drugog dijela Hrvatska je zabila za 3:0. U 24. minuti utakmice strijelac je bio Marin Ležaić. Na 4:0 povisio je Dino Škibola iz slobodnog udarca u 38. minuti iz slobodnog udarca, a isti igrač bio je i strijelac za 5:0 nakon odlične asistencije Ležaića.

Po završetku utakmice saznali smo i kakva su razmišljanja aktera.

”Nakon toliko promašaja u prve dvije utakmice znali smo ako zabijemo prvi gol da će nam se otvoriti i da ćemo slaviti s visokom gol razlikom i na kraju je tako i bilo. Zahvaljujem izborniku na povjerenju, nadam se da ćemo proći dalje pa da ćemo ovu igru ponoviti i u idućim utakmicama”, rekao je Karlo Pagadur.

”Danas smo dali svoj maksimum, stvarno smo se nabrijali, ovo nam je bila jedina opcija za proći u osminu finala. Mislim da smo opravdali očekivanja svih navijača. Hvala svima koji su bili uz nas na tribinama, meni osobno puno znači kada dođem u drugu državu i vidim navijače da nas bodre, hvala im na tome”, riječi su dvostrukog strijelca Dina Škibole koji je po završetku utakmice proslavio rođendan.

”Presretan sam, napokon su dečki pokazali što znaju i mogu. Znam da dečki imaju kvalitetu i vjerovao sam da mogu pokazati ovakvu igru. Jako puno smo pričali posljednjih dana, bodrili smo se, podigli atmosferu i na kraju je došao rezultat”, riječi su hrvatskog izbornika Dina Kovača.

Ovom pobjedom Hrvatskoj su se šanse za prolaz u osminu finala uvelike povećale. Nažalost, naši reprezentativci ne ovise sami o sebi već danas moraju čekati rasplet utakmice Kolumbija – Turska. Zbog odlične gol razlike nakon jučerašnje utakmice, izabranici Dina Kovača imaju se pravo nadati da će u petak igrati u osmini finala.