Hrvatska izborila plasman na Europsko prvenstvo! (VIDEO)

Hrvatska je izborila plasman na Europsko prvenstvo koje će se od 12. lipnja do 12. srpnja 2020. godine igrati u dvanaest različitih europskih gradova. Vatreni će suparnike u grupnoj fazi natjecanja u kojoj će sudjelovati 24 reprezentacije saznati na ždrijebu koji je na rasporedu u subotu 30. studenog u Bukureštu.

U pretposljednjem kolu skupine E izabranici Zlatka Dalića su pred 8.279 gledatelja na Rujevici u Rijeci nakon preokreta slavili protiv Slovačke rezultatom 3:1 (0:1). Robert Boženik je doveo goste u vodstvo, a za pobjedu Vatrenih zabijaju Nikola Vlašić, Bruno Petković i Ivan Perišić.

S nova tri boda Hrvatska je osigurala prvo mjesto skupine E dok ćemo drugog putnika na kontinentalnu smotru iz ove kvalifikacije grupe saznati u utorak kad Slovačka dočekuje Azerbajdžan dok će Wales ugostiti Mađarsku. Na EURO će pobjednik dvoboja Walesa i Mađarska, a u slučaju neriješenog ishoda u tom susretu priliku čeka Slovačka kojoj je tad dovoljna pobjeda nad Azerbajdžanom.

Otvaranje utakmice je pripalo Hrvatskoj koja je prijetila preko Petkovića i Brozovića koji nisu bili precizni dok je nakon ubačaja Modrića udarce Vlašića i Ćalete-Cara obranio Dubravka.

Gosti su prvo opasnu priliku složili u 30. minuti kada je pravovremeno iz drugog plana utrčao Pekarnik, ali njegov pokušaj zaustavlja Livaković.

Dvije minute kasnije vodstvo za Slovačku. Odlično su duplim pasom obranu Vatrenih izigrali Mak i Lobotka koji potom pronalazi mladog Boženika koji ispred Perića šalje loptu u mrežu.

U 36. minuti nakon ubačaja Rebića veliku priliku je imao Perišić, no njegov udarac glavom brani Dubravka. Vratar gostiju je bio siguran i tri minute kasnije kada je nakon asistencije Vlašića sa 17 metara pucao Petković.

U 53. minuti nakon ubačaja iz kuta Modrića Perić je pronašao Petkovića, a njegov dobar udarac iz teške situacije brani Dubravka.

Hrvatska do izjednačenja dolazi tri minute kasnije pogotkom Nikole Vlašića koji je kao i u prvom susretu ove dvije momčadi odigranom u Trnavi poentirao preciznim udarcem s 18 metara udaljenosti.

Hrvatska je potpuno preokrenula rezultat u 60. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera Modrića snažnim udarcem glavom sa sedam metara pogodak postigao Petković.

Petković je u prilici bio i dvije minute kasnije kada ga je uposlio Barišić, ali ponovno je na nivou danas jako dobri vratar Dubravka.

Vatrenima je posao olakšan od 66. minuti kada je drugi žuti karton nakon povlačenja Brekala dobio Mak. Upravo je Brekalo četiri minute kasnije imao priliku za novi zgoditak nakon što ga je odlično uposlio Perišić, ali i ovaj put kao pobjednik izlazi jedinica gostiju.

Hrvatska do trećeg pogotka dolazi u 74. minuti. Odlično je po lijevoj strani probio Barišić koji je potom idealno poslužio Perišića koji snažnim i preciznim udarcem šalje loptu iz Dubravke.

Perišić je u novoj velikoj prilici četiri minute kasnije, no ovaj put nije pronašao okvir gola. U 81. minuti novi pokušaj Brekala opet brani Dubravka. Do konca susreta su još zaprijetili Modrić i Brekalo, a nakon posljednjeg zvižduka uslijedilo je veliko slavlje Vatrenih.