Hrvati bez golgeterskog učinka u Ligi prvaka, golčina Oršića za Ulsan (VIDEO)

Mislav Oršić. Poveli su gosti već u 8. minuti utakmice pogotkom Park Yong-Wooa. U 27. Ulsan ostaje s igračem manje, nakon što je glavni sudac utakmice odlučio dosuditi prekršaj na rubu šesnaesterca, te prvo pokazati žuti karton Gyu-Baek Choiju koji je srušio Paulistu. Na reakciju video suca i pregledom snimke umjesto žutog, Choiju je uručen izravan crveni karton i Ulsan ostaje s igračem manje. Iz slobodnog udarca za izjednačenje pogađa Cesinha. Brojčanu prednost Daegu je iskoristio u vidu spomenute nadmoći u posjedu i broju udaraca (25-8), no kapitalizirati ju nije uspio. Na drugoj strani Ulsan je lijepim pogotkom Junga u 63. poveo s 1-2, da bi konačnih 1-3 prelijepim slobodnjakom postavio naš Mislav Oršić. https://youtu.be/y5tKVxeNKY8?t=7m36s Oršiću je ovo peti prvenstveni pogodak (ima i jednu asistenciju), te je trenutno najbolji klupski strijelac u ligi. Njegov Ulsan ponovno je smanjio zaostatak za vodećim Jeonbukom, koji je danas poražen na gostovanju kod od Jejua (2-1), na svega tri boda. Spomenimo i da je u 3-0 pobjedi Suwona nad Incheonom Damir Šovšić za na travnjaku za domaćina bio 67. minute. Njegov Suwon četvrtoplasirana je momčad K-League, s 33 osvojena boda, pet manje od lidera prvenstva.

Hrvati u kvalifikacijama za Ligu prvaka
U 2. pretkolu Lige prvaka danas je nastupilo osam Hrvata. U 0-1 domaćem porazu latvijskog Spartaksa od azerbajdžanske Astane cijeli je susret odigrao bivši član Hrvatskog Dragovoljca, Zagreba i Rudeša, 20-godišnji stoper Luka Šimunović. Osim njega, u redovima Spartaksa s klupe je susret odgledao bivši Dinamovac Kruno Ivančić. https://www.youtube.com/watch?v=ou3KCaymSag Svoj premijerni nastup u Ligi prvaka albanski Kukesi otvorio je 1-0 porazom na gostovanju kod moldavskog Sheriffa. Cijeli susret u redovima Kukesija odradio je Pero Pejić, dok su svih 90 minuta za pobjedničku momčad odradili Josip Brezovec i vratar Osijeka na posudbi u Sheriffu – Zvonimir Mikulić. https://www.youtube.com/watch?v=qavpK2JEHkI Zrinjski je u prvoj utakmici 2. pretkola za ulazak u Ligu prvaka poražen rezultatom 1-2 od Maribora. U nezasluženom porazu cijeli su susret u redovima Plemića odradili Mario Barić, Toni Jović i Matija Katanec. S klupe su utakmicu odgledali bivši igrač Zadra i Luzerna Frane Čirjak, te Neven Laštro u redovima Zrinjskog, kao i vratar Matko Obradović s klupe Maribora. https://www.youtube.com/watch?v=7YwSpxP_AL8 Odličnu utakmicu u Vilniusu odigrao je litavski Žalgiris. Preokretom su stigli do 2-1 pobjede nad favoriziranim Ludogoretsom. Cijeli susret, na visokom nivou kao i cijela momčad, odradio je i naš Slavko Blagojević, koji je kartoniran već u 9. minuti susreta. https://www.youtube.com/watch?v=46tX990aF7o]]>