Hat-trick Ronalda za preokret Juventusa; City ‘demolirao’ Schalke (VIDEO)

Champions League / Twitter

Večeras smo dobili još dva četvrtfinalista Lige prvaka. To su Juventus koji je preokrenuo rezultat iz prve utakmice protiv Atletico Madrida te Manchester City koji je sa sedam golova ispratio Schalke.

Juventus 3:0 Atletico Madrid

Nakon pobjede u prvoj utakmici od 2:0 na svom terenu, Atletico Madrid u planu je imao čuvati tu prednost u Torinu. Večeras su na teren izašli potpuno defanzivno orijentirani i to im se ‘obilo’ o glavu. Zabio je Juventus već u četvrtoj minuti no pogodak je poništen zbog prekršaja na Oblaku.

U 27. minuti Juventus je poveo. Sjajnim centaršutom Bernardeschi je pronašao Ronalda, ovaj sjajno skače i dovodi svoju momčad u vodstvo.

I nakon prvog pogotka Atletico se nastavio braniti. Juventus je napadao no do kraja poluvremena nisu uspjeli postići pogodak kojim bi se vratili u ‘egal’.

Međutim, na samom startu drugog dijela Juventus povisuje na 2:0. Proradila je portugalska kombinacija, Cancelo je ubacio s desne strane, a Ronaldo ponovno skače i zabija za 2:0. Lopta je za malo prešla gol crtu, no zahvaljujući ‘satu’ na ruci Kuipersa pogodak je brzo priznat.

Drugim pogotkom Juventus se vratio u potpunosti. Atletico je i nakon toga bio bezopasan, utakmicu su završili bez udarca u okvir gola. U završnici utakmice Juventus stiže i do trećeg zgoditka koji ih vodi u četvrtfinale. Bernardeschi se ušetao u kazneni prostor gostiju, Correa ga ruši a nizozemski sudac pokazuje na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Cristiano Ronaldo koji sigurno pogađa za svoj treći zgoditak danas, četvrti ukupno u Ligi prvaka ove sezone.

U zadnjim minutama utakmice Atletico je tražio kazneni udarac nakon što je Chiellini ‘ušao’ u Correu, no sudac Kuipers kao ni VAR nisu reagirali.

Atletico je tako prokockao ogromnu prednost i završio svoju epizodu u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka. Juventus tako nastavlja o svojim snovima da napokon stignu do titule europskog prvaka.

Manchester City 7:0 Schalke

Nakon 2:3 iz prve utakmice, momčad Pepa Guardiole danas je u potpunosti demolirala momčad Schalkea. S čak 10 golova u dvije utakmice engleski se prvak plasirao u četvrtfinale.

Do prvog pogotka City stiže u 35. minuti. Bruma ruši Bernarda Silvu, a siguran s bijele točke bio je Sergio Aguero.

Tri minute kasnije već je 2:0. Sterling je izbjegao zaleđe i uposlio Sergija Aguera, a Argentinac u kaznenom prostoru prima loptu, i zabija pored Fahrmanna za svoj peti pogodak u Ligi prvaka.

Pred kraj prvog dijela stiže i treći zgoditak ‘građana’. Zinchenko je vidio utrčavanje Sanea koji bježi gostujućoj obrani i zabija za 3:0.

U 56. minuti u strijelce se upisuje i Raheem Sterling. Sane ga je sjajno uposlio, a Englez iz prve zabija za novi pogodak Guardioline momčadi.

U 71. minuti u strijelce se upisuje i Bernardo Silva. Lijepu akciju odigrala je domaća momčad, Sane je poslao povratnu loptu za Portugalca koji zabija za 5:0.

City tu nije stao. Na red je došao i mladi Phil Foden. Leroy Sane upisuje treću asistenciju, a mladi 18-godišnji veznjak zabija svoj prvijenac u Ligi prvaka.

Konačan rezultat postavljen je u 84. minuti. Bernardo Silva uposlio je Jesusa, a mladi Brazilac zabija pogodak za najveću pobjedu Citya u Ligi prvaka.

Osim što je ovo bila najveća pobjeda ‘građana’ u povijesti najelitnijeg natjecanja, ovo je bio najteži poraz neke njemačke ekipe u Ligi prvaka.

Utakmice osmine finala zatvaraju se sutra kada ćemo doznati posljednja dva četvrtfinalista. Na Camp Nou sastaju se Barcelona i Lyon koji su u Francuskoj odigrali bez golova, dok će na Allianz Areni Bayern dočekati Liverpool, a i u ovom dvomeču prvi je susret završen bez zgoditaka.