Hat-trick Maglice; pogoci Santinija i Livaje (VIDEO)

rsca.be

Devet pogodaka i tri asistencije upisali su hrvatski nogometaši u svojim klubovima danas. Ističe se Anton Maglica koji je postigao čak tri zgoditka, Ivan Santini bio je strijelac protiv Standarda, a pogodio je i Marko Livaja.

Santini strijelac u velikom derbiju

Derbi kola u Belgiji igrali su Anderlecht i Standard. Izrazito zanimljiva utakmica otišla je u korist domaćih koji su slavili rezultatom 2:1. Nije za domaće baš dobro počelo, već u 11. minuti ostali su s igračem manje kada je isključen Bornauw. Anderlecht ipak u 37. minuti stiže do vodstva ali Standard početkom drugog dijela poravnava na 1:1.

Konačan rezultat i tri boda domaćoj momčadi donio je hrvatski napadač Ivan Santini u 57. minuti svojim 15. ligaškim golom.

Santini je u igri bio do 83. minute dok je kod gostiju Alen Halilović igrao do 74.

Pogodak Livaje u posljednjem kolu

Danas je odigrano posljednje kolo ovosezonskog izdanja grčke Super Lige. Momčad AEK-a koja nije uspjela obraniti titulu prvaka svladala je Levadiakos rezultatom 0:3, a u strijelce se upisao i hrvatski napadač Marko Livaja. Livaja je pogodio drugi pogodak na utakmici a to je njegov sedmi u prvenstvu, četiri je dodao u Kupu gdje će AEK u finalu odmjeriti snage s PAOK-om za šest dana.

Hat-trick Maglice

Anton Maglica nastavio je s dobrim igrama u dresu kineskog drugoligaša Guizhou Zhichenga. Hrvatski napadač danas je tri puta pogađao za svoj klub u kojem je od veljače ove godine u visokom slavlju njegove ekipe 6:2 protiv Zhejiang Greentowna.

Maglica je najprije pogodio u 19. minuti iz penala, a zabio je i treći pogodak svoje ekipe u 57. te peti u 75. minuti. Guizhou Zhicheng za koji nastupa još jedan hrvatski napadač, Nikica Jelavić, zauzima četvrtu poziciju u ligi s 13 bodova.

Kiš za pobjedu Žalgirisa

Nakon devet kola u Litvi, Žalgiris je prvi i ima sedam pobjeda. Danas su do tri boda stigli pobjedom od 2:1 protiv Panevezysa na koncu utakmice. Cijeli susret za domaće je odigrao hrvatski napadač Tomislav Kiš koji je u 81. minuti zabio za 2:1 i tri boda svoje ekipe.

Ovo je Kišu deveti pogodak u prvenstvu što ga čini najboljim strijelcem A Lige.

Osmi pogodak Ljubičića

Slovan Bratislava prošlog je vikenda osigurala titulu prvaka slovačke Fortuna lige, a ovog vikenda poražena je na gostovanju kod Ruzomberoka s 3:2. Slovan je poveo u sedmoj minuti ali gosti do kraja prvog dijela preokreću rezultat. U 72. minuti domaća momčad stiže i do trećeg gola a konačan rezultat osmim prvenstvenim pogotkom u 87. minuti postavlja hrvatski veznjak Marin Ljubičić.

Karamatić strijelac za Triglav

Zanimljivu utakmicu 31. kola slovenske lige odigrali su Olimpija i Triglav u Ljubljani. Gosti su poveli u 24. minuti ali domaća momčad do kraja poluvremena s dva gola preokreće rezultat. Olimpija u nastavku s dva pogotka potvrđuje trijumf protiv Triglava koji u 89. minuti stiže do još jednog pogotka kojim se postavlja konačnih 4:2. Strijelac je bio hrvatski nogometaš Tin Karamatić kojem je to prvi pogodak u prvenstvu ove sezone.

Dino Štiglec odigrao je cijeli susret za Olimpiju, kao i Karamatić za Triglav, dok je za goste Ivan Crnov ušao s klupe u 88. minuti.

Pranjić strijelac protiv Kopića

U 30. kolu ciparske prve lige 1:1 su remizirale momčadi Anorthosisa i Paphosa kojeg vodi naš Željko Kopić. Domaća momčad povela je u 28. minuti četvrtim pogotkom Danijela Pranjića u prvenstvu. Kopićeva momčad do poravnanja stigla je u 44. minuti što je bio i konačan rezultat.

Osim Pranjića za Anorthosis je cijelu utakmicu odigrao i hrvatski stoper Gordon Schildenfeld, dok je kod gostiju svih 90 minuta na terenu proveo hrvatski nogometaš Diego Živulić.

Asistencija Ćosića

Sjajnu utakmicu u 31. kolu slovenske prve lige odigrali su Mura i Rudar. Utakmica je završena bez pobjednika, 3:3. Gosti su poveli u četvrtoj minuti kada na asistenciju hrvatskog braniča Marka Ćosića zabija Skoflek.

Ćosić je za Rudar odigrao svih 90 minuta kao i David Arap te Josip Tomašević, Dominik Radić u igru je ušao s klupe u 77. minuti. Za Muru je branio hrvatski vratar Matko Obradović, a naš Luka Bobičanec s klupe je ušao u 72. minuti. Mura je na tablici peta a Rudar sedmi.

Asistencija Ivančića

U devetom kolu kazahstanskog prvenstva remi (1:1) upisali su Ordabasy i Atyrau. 74 minute za gostujuću momčad odigrao je Josip Ivančić koji je bio asistent jedinog pogotka svoje ekipe u 71. minuti. Ivančić je ubacio s desne strane, a nogu je podmetnuo Vomenko koji zabija za 1:1.

Osim Ivančića za Atyrau je igrao i hrvatski branič Ivica Žunić koji je na terenu proveo svih 90 minuta. Atyrau je nakon devet utakmica pretposljednji sa samo šest bodova.

Pobjeda Leke

Club Brugge našeg Ivana Leke slavio je na gostovanju kod Genta rezultatom 0:1. Tri kola do kraja belgijske Jupiler lige Lekina momčad je druga na tablici sa šest bodova manje od vodećeg Genka, a ova dva tima sastat će se u sljedećem kolu.

Momčad hrvatskog trenera u toj će utakmici tražiti tri boda kojima bi se potpuno približili Genku dva kola prije kraja.

Prekid negativnog niza Golema

Toni Golem i njegov Balmazujvaros Sport upisali su pobjedu danas na gostovanju kod Dune Aszfalta u 36. kolu druge mađarske lige. Nakon sedam poraza u nizu Golem i njegova ekipa napokon su slavili u utakmici koja im je bila prijeko potrebna u borbi za ostanak.

Mršićev GOŠK ispao

Stanko Mršić nije uspio popraviti stanje na tablici prvoligaša iz Gabele. Momčad GOŠK-a danas je poražena na svom terenu protiv Tuzle City rezultatom 0:3 u susretu 30. kola BHT Premijer Lige čime je i službeno ispala iz lige.

Do kraja su još tri kola a GOŠK je posljednji s deset bodova zaostatka za mjestom koje ostavlja u prvoj ligi.