Hat-trick Karića za sigurnu pobjedu Varteksa u gostima kod Novog Marofa (FOTO&VIDEO)

Nogometaši Varteksa ove su nedjelje ostvarili novu pobjedu u gostima, kada su na terenu u Novom Marofu pobijedili istoimenog domaćina s visokih 4:1 u sklopu 6. kola MŽNL Čakovec-Varaždin, uz hat-trick Veldina Karića.

Uvodne minute susreta donijele su ispitivanje snaga, da bi goste u vodstvo doveo Tihomir Šoštarić u 20. minuti. Akciju je na rubu domaćeg šesnaesterca započeo Karić, koji je vješto uposlio Šoštarića, a on bez većih problema matira domaćeg vratara za prvi gol na utakmici i slavlje na tribinama. Rezultat je to odlične suradnje dva najbolja strijelca Bumbara koju su pokazali u dosadašnjem dijelu sezone.

Za novu dozu uzbuđenja na utakmici pobrinuo se Vidović u redovima Novog Marofa, koji samo 6 minuta kasnije poravnava na 1:1. Bio je to tek drugi primljeni gol Luke Domjana u prvenstvu, nakon što je primo pogodak od Nedelišća u prvom kolu. Uspio je tako provesti ukupno 424 minute na golu Bumbara bez primljenog pogotka, što je odličan pokazatelj forme mladog vratara Varteksa.

Danas iznimno raspoloženi Karić donio je domaćim igračima nove probleme u 37. minuti, kad postiže svoj prvi gol na utakmici, a samo tri minute kasnije i drugi, ukupno treći Varteksov. Pri istom rezultatu otišlo se na predah, a za nova uzbuđenja i ovacije publike u nastavku pobrinuo se još jednom veliki Veldin Karić.

Igrala se 63. minuta kad se ponovo upisuje u strijelce, zabivši tako svoj prvi hat-trick od kad je došao u redove Varteksa, a kasnije se ispostavilo da je to ujedno bio i konačan rezultat utakmice. Uz nova tri gola, stigao je do ukupno šest pogodaka u šest kola, a Varteks dodatno učvrstio vodeću poziciju na tablici uz gol razliku 18:2.

U borbu za nove bodove kreću 30. rujna od 16 sati na domaćem terenu u Sračincu, gdje će im protivnik biti momčad Podravine, koja je u subotu kod kuće svladala Jalžabet. Uz glasnu podršku vjernih navijača, Varteks će i u ovom susretu tražiti priliku za osvajanje nova tri boda, a iz kluba pozivaju sve simpatizere i navijače da se odazovu pozivu na druženje uz travnjak i uz pjesmu nose Varteks do nove pobjede.