‘Hat-trick’ Divkovića, ‘tap-in-ovi’ Vuka i Roguljića, lijep volej Kneževića i Bobičanceva ‘bomba’ za slavlje Mure (VIDEO)

U jučer odigranim utakmicama pet se hrvatskih nogometaša upisalo u strijelce za svoje klubove u inozemnim ligama. Odličan dan imao je 21-godišnji Vinkovčanin Marko Divković koji je za Dunajsku Stredu postigao tri pogotka, a lijepim su se golovima u strijelce upisali i Josip Knežević u Mađarskoj te Luka Bobičanec u Sloveniji.

Divkovićev hat-trick u ‘razvaljivanju’ Zemplina, asistencija Šimića

U prvom kolu ‘Lige za prvaka’ slovačkog elitnog nogometnog razreda Dunajska Streda je rezultatom 5-0 (1-0) svladala Zemplin i tako dvanaestom pobjedom u sezoni stigla do 41 boda na kontu.

Golgeterski nadahnut dan imao je mladi hrvatski napadač Divković koji je za svoju momčad protivničku mrežu tresao za 1-0 (31.), 2-0 (57.) i 4-0 (68.) te tim učinkom stigao do pet ligaških pogodaka u sezoni, ukupno šest u svim natjecanjima. Za drugi pogodak Vinkovčana asistent je bio Lorenco Šimić, koji je u klub stigao u veljači na posudbu iz matične Sampdorije.

Divković je igru napustio u 76. minuti, dok je Šimić odigrao cijeli susret.

Mladi Vinkovčanin prve je nogometne korake napravio u HNK Polet Donje Novo Selo, a zatim je bio član NK Otoka iz kojeg je u 2017. otišao u Dunajsku Stredu. Sa slovačkim prvoligašem ima ugovor do konca lipnja 2024., a posljednje produljene potpisao je u veljači ove godine.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore
Trinaesti gol u sezoni za Roguljića, treći pogodak Vuka za Sered

U prvom kolu ‘Lige za ostanak’ slovačkog prvenstva Trenčin je rezultatom 4-0 (2-0) svladao Pohronie, a strijelac za 3-0 bio je Ante Roguljić koji je za svoju momčad odigrao cijeli susret. 24-godišnjak je dobro ispratio napad i nakon loše reakcije protivničkog vratara mirno s osam metara poslao loptu u praznu mrežu za svoj sedmi ligaški gol u sezoni, ukupno trinaesti u svim natjecanjima.

Učinkovit dan Hrvata u Slovačkoj zaokružuje Matej Vuk koji je bio strijelac jedinog pogotka svog Sereda u 1-1 (1-1) remiju na gostovanju kod Senice. 20-godišnji igrač Rijeke na posudbi u slovačkom prvoligašu mrežu je zatresao u 14. minuti nakon ubačaja iz kuta na koji je domaća obrana vrlo loše reagirala, a mladi Čakovčanin loptu je bez problema pospremio s nekoliko metara. Bio je to njegov treći pogodak u Slovačkoj, a tome je u pet nastupa dodao i dvije asistencije.

Vuk je za svoju momčad odigrao cijelu utakmicu, dok je njegov sunarodnjak i suigrač Dino Špehar igru napustio u 63. minuti.

Knežević drugo kolo zaredom strijelac u Mađarskoj

Nakon što je u prethodnom kolu iz kaznenog udarca bio strijelac u 2-1 pobjedi Puškaš Akademije nad Kaposvarijem, Josip Knežević se jučer u utakmici 29. kola mađarske prve lige ponovno upisao u strijelce. Njegov klub odigrao je neriješenih 2-2 (1-1) na gostovanju kod Debrecena, a 31-godišnjak je pogodak postigao lijepim udarcem iz voleja u 33. minuti za 1-1. Osječaninu je ovo bio sedmi pogodak u sezoni, a rezultatima svog kluba pridonio je i s devet asistencija. U igri je bio svih devedeset minuta.

Deveti ligaški pogodak Bobičaneca u Sloveniji

Odličnu sezonu u susjednoj Sloveniji igra Luka Bobičanec. 27-godišnji Čakovčanin postigao je svoj deveti ligaški pogodak, ukupno dvanaesti u svim natjecanjima, u 3-2 (2-0) slavlju svoje Mure nad Taborom iz Sežane. Veznjak je dalekometnom ‘bombom’ u 76. minuti svojoj momčadi donio jedanaestu ligašku pobjedu u sezoni.

Igru je Bobičanec napustio u 88. minuti, a osim njega za Muru je cijeli susret odradio vratar Matko Obradović. U redovima gostiju, koje s klupe vodi Mauro Camoranesi, cijelu su utakmicu odigrali vratar David Šugić, branič Mario Zebić te veznjaci Mario Babić i Antonio Azinović, dok je Dino Mihaljević igru napustio u sudačkoj nadoknadi, kada je umjesto njega ušao nekadašnji igrač Lokomotive, Istre i Lučkog – Ivor Horvat.