Hajduku tri boda u Zaprešiću (VIDEO)

Inter - Hajduk

U prvoj utakmici 26. kola MAXtv Prve lige Hajduk je u Zaprešiću svladao Intera rezultatom 3:1 (1:1). Peta je to gostujuća pobjeda Splićana u aktualnoj prvenstvenoj sezoni, a Zaprešićani tri boda nisu osvojili već deset kola u nizu.

Utakmica nije dobro počela za momčad Joana Carrilla koja je u rezultatskom zaostatku bila već u 4. minuti susreta. Nakon kornera i loše reakcije Hajdukove obrane najbolje se pred golom snašao Kolar koji je pogodio za vodstvo domaćina.

Nakon primljenog pogotka Hajduk je zagospodario terenon te je u 34. minuti došao do izjednačenja. Na ubačaja Savvasa sa desne strane glavom poentira Toma Bašić.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 67. minuti kada je isključen Tomislav Mazalović koji je u samo dvije minute dobio dva žuta kartona. Oba zbog udaranja laktom protivničkog igrača.

Brojčanu nadmoć Hajduk je iskoristio jedanaest minuta kasnije kada na ubačaj Tudora poentira kapetan Zoran Nižić. Konačan rezultat u 88. minuti nakon asistencije Ercega postiže Ohandza koji je tako prekinuo golgeterski post koji je trajao od rujna prošle godine.

Kolo se nastavlja sutra kada se sastaju Slaven Belupo i Lokomotiva te Dinamo i Osijek.

Od 18 sati u Zaprešiću počinje prvi susret 26. kola MAXtv Prve lige u kojem će snage odmjeriti Inter i Hajduk.

Treći je to ovosezonski dvoboj ova dva kluba. U prvoj utakmici u Zaprešiću nije bilo pobjednika, završilo je 1:1 dok je na Poljudu Hajduk upisao tri boda rezultatom 2:0.