Hajduk uz odlično izdanje Barryja pobijedio Inter na Poljudu (VIDEO)

HNK Hajduk Split

U posljednjem susretu današnjeg programa 11. kola HT Prve lige Hajduk je na Poljudu rezultatom 2-0 pobijedio zaprešićki Inter.

Bili su na otvaranju imali izraženu inicijativu, te dvije poluopasne situacije u prvih pet minuta utakmice, što su kapitalizirali već u 9. minuti susreta.

Pešić se lijepo izvukao na desnu stranu Hajdukovog napada, te u sredini pronašao usamljenog Radoševića, koji s nekih 18 metara iskosa lijepo pogađa za 1-0 domaćina.

U 16. je minuti u izglednoj situaciji (nakon prolaska Memolle) bio Said, no njegov loš udarac glavom odlazi iznad okvira Santinijevih vrata.

Nova velika prilika uslijedila je u 30. minuti kada je s lijeve strane gostujuće obrane opasno pucao/ubacio Radošević, njegov pokušaj odbio Santini, a Saidov udarac s nekih tri metra od vrata uspio blokirati Mazalović.

Do kraja poluvremena Hajduk je i dalje nastavio s dominacijom i prilično aktivnom igrom prema vratima gostiju, no osim nekoliko poluprilika većih uzbuđenja nije bilo. Momčad Samira Toplaka s druge strane u prvom poluvremenu nije uputila nijedan udarac prema vratima Stipice.

U trećoj minuti nastavka Erceg se s desne strane Hajdukovog napada lijepo probio u sredinu, te lijevom nogom šutirao ravno u Santinija.

U 51. minuti prve opasnosti pred vratima Stipice, no nakon kornera, koji je uslijedio poslije nerealiziranog bijega Andrića, nitko od gostujućih igrača nije uspio iskoristiti veliku gužvu i nesigurnost u šesnaestercu domaćina.

Iako je Inter u drugom dijelu pružio dosta ozbiljniji otpor Hajduku, Erceg u 58. minuti, nakon lijepog otvaranja Hamze, pogađa za 2-0 domaćina.

61.prilika glavom za Saida na ubačaj Pešića, no Santini siguran. Isti igrač u 63. minuti je imao najbolju priliku na utakmici. No njegov udarac, nakon još jednog odličnog proigravanja Hamze, u situaciji ‘jedan na jedan’ brani Krševan Santini.

‘Nevolje po Saidu’ nastavile su se u 67. minuti, kada je njegov šut iz slobodnog udarca s nekih 20-ak metara, lijepo obranio Santini.

U 76. Hajduk je, nakon još jednog odličnog otvaranja Hamze Barryja, bio blizu trećeg pogotka. Ubacio je Tudor s desne strane, iz voleja desnom nogom loptu zahvaća Erceg, no njegov udarac odlično brani danas vrlo dobri Santini.

U 80. minuti je do pogotka mogao i Almeida, koji je u igru ušao u 75. minuti umjesto danas dekoncentriranog Saida, no njegov pokušaj lobovanja Santinija odlazi preko okvira vrata. Dodavač i u ovoj situaciji je ponovno bio, danas fantastični, Hamza Barry.

Tri minute poslije ponovno je opasnost po vrata gostiju ‘zakuhao’ 22-godišnji Gambijac. Oštar ubačaj Tudora u nastavku akcije u posljednji trenutak čiste obrambeni igrači Intera.

U 85. Almeida je nakon odličnog prizmenog ubačaja Šehića promašio stopostotnu priliku, te njegov udarac odlazi pored desne vratnice Santinijevog gola.

U 89. minuti Hajduk je ostao bez kapetana Nižića. Rešetar je nakon naizgled bezazlenog duela s Nižićem na centru igrališta, nezgodno ‘sletio’ na reklamne panoe postavljene uz travnjak, što je očito bilo ‘preefektno’ za glavnog suca Frana Jovića, koji je kapetanu domaćih pokazao drugi žuti, isključujući karton.

U konačnici zaslužena pobjeda Hajduka, koji je sada (uz utakmicu više) stigao na dva boda zaostatka za Rijekom, te 9 za Dinamom, dok je Inter i dalje sedma momčad prvenstva, s 11 bodova na kontu.

Od 19 sati na Poljudu u sklopu 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage će odmjeriti Hajduk i Inter-Zaprešić.

U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom prvenstvenom ogledu nije bilo pobjednika, susret je završio rezultatom 2:2.

Bijeli će večeras nastojati upisati prvu pobjedu nakon tri kola u kojima su osvojili samo bod dok gosti nakon trijumfa u Vinkovcima žele doći do druge uzastopne pobjede.