Hajduk uvjerljivo svladao Varteks u prijateljskom ogledu (VIDEO)

Danas su na Poljudu Hajduk i NK Varteks odigrali prijateljski ogled. Pred oko četiri tisuće gledatelja, momčad Željka Kopića slavila je s uvjerljivih 5-0.

Strateg ‘bijelih’ izveo je nešto jači sastav u prvom dijelu, u kojem su zabili tri pogotka, da bi u drugom poluvremenu priliku dobili i nešto mlađi igrači. Varteks je stigao bez svog prvog vratara Drevena koji ima gripu. Ove zime pojačani su s tri nova igrača, Luka Šiprak i povratnik Nikola Drožđek igrali su od prve minute. Ivan Borna Jelić Balta koji je jesenski dio sezone proveo u Rudešu utakmicu je počeo s klupe.

Timovi su utakmicu započeli u ovom sastavu:

Facebook / NK Varteks, Varaždin

Hajduk je bio dominantan u prvom dijelu, te je s tri gola u mreži ispratio goste. U prvih pet minuta opasno su prijetili Ohandza i Said, no vratar gostiju Posavec dobro je obranio njihove pokušaje. Nastavili su ‘bijeli’ prijetiti, a do vodstva su stigli u 25. minuti. Ardian Ismajli dobro se snašao u gužvi u kaznenom prostoru, te je zakucao loptu u mrežu za vodstvo domaćih.

U 28. minuti opet je prijetio Ohandza, ali je njegova lopta završila na vratnici, da bi dvije minute kasnije pogodak Almeide bio poništen zbog zaleđa. U 33. minuti Ohandza je srušen, a vratar Varteksa Posavec još se jednom iskazao, jer je spriječio udarac Almeide s bijele točke. U 40. minuti Hajduk je povisio na 2-0. Strijelac je bio Ahmed Said, koji je odbijenu loptu poslao u mrežu nakon što je Borja Lopez pogodio gredu.

U posljednjoj minuti prvog dijela u mreži Posavca našla se još jedna lopta. Juranović je dobro probio po lijevoj strani, a njegov ubačaj u gol je pretvorio Hugo Almeida.

U drugi dio Hajduk je ušao s novih 11, na terenu su bili: Stipica, Šehić, Bosančić, Savvas, Bradarić, Jurić, T. Bašić, Nejašmić, Šego, Delić, Kovačević.

Hajduk je početkom drugog dijela vrlo brzo stigao do pogodaka. U 47. minuti dubinsku loptu Savvasa koristi Franko Kovačević koji zabija za 4-0, da bi dvije minute kasnije isti igrač pogodio na asistenciju Delića.