Hajduk uvjerljivo svladao Rijeku na Poljudu (VIDEO)

Facebook / HNK Hajduk Split

Hajduk je večeras na Poljudu svladao Rijeku 4:0 što je najveća pobjeda ‘bijelih’ u prvenstvu ove sezone, te najteži poraz Riječana u tekućoj sezoni.

Četvrti je ovo bio Jadranski derbi ove sezone, prethodna tri završila su bez pobjednika, a ovaj posljednji pripao je Hajduku.

Trener Hajduka Siniša Oreščanin u prvih 11 odlučio je ubaciti Stanka Jurića ispred Ante Palaverse. To će se već u prvom poluvremenu ispostaviti kao vrlo dobro rješenje.

Hajduk već u drugoj minuti stiže do vodstva. Nakon gužve u kaznenom prostoru najbolje se snalazi Stanko Jurić koji zabija za 1:0.

Priliku za novi gol Hajduk je imao u 15. minuti. Stanko Jurić koji puca iz teške situacije, ali ga zaustavlja vratnica. Minutu kasnije opet je prijetio mladi Hajdukov veznjak, a ovog puta zaustavlja ga prečka. Prvi tek nešto ozbiljniji pokušaj Rijeke u 29. minuti kada Murić puca neprecizno s 20-ak metara.

Hajduk je puno bolju igru okrunio novim pogotkom u 29. minuti. Lijepu akciju odigrali su igrači u bijelim dresovima, Gyurcso je uposlio Jurića koji šalje sjajnu povratnu loptu Hamzi, a gambijski reprezentativac zabija za 2:0.

U 40. minuti je Hajduk krenuo u kontru preko Hamze koji je na kraju poslao loptu na lijevu stranu za Jaira, brazilski nogometaš malo se sapleo pa je vratar Rijeke Sluga uspio uhvatiti loptu.

U završnici poluvremena novi gol Hajduka. Nakon ubačaja vrlo dobrog Gyurcsa danas glavom je pucao Jairo čiji udarac završava na stativi, a lopta se odbija pred Miju Caktaša kojem nije bilo teško ugurati loptu na prazan gol. Njegov 11. prvenstveni gol.

Dobro je Hajduk ušao i u drugi dio. Nakon još jedne lijepe akcije u 50. minuti rezultat je 4:0, ovog puta predasistent je Jurić, asistent Gyurcso, a drugi pogodak na utakmici zabija Mijo Caktaš.

Danas sjajni Stanko Jurić prošao je u 65. minuti po desnoj strani, ubacio je za Gyurcsa ali se Mađar nije uspio najbolje snaći pred golom gostiju. Iz drugog dijela izdvajamo i pokušaj iz slobodnog udarca Gyurcsa u 78. minuti koji brani Sluga, te situaciju dvije minute kasnije kada se nije dobro snašao Anthony Kalik u dobroj stiuaciji.

Na utakmici je bilo 14 752 gledatelja, od toga 1302 na obiteljskoj tribini.

Hajduk se ovom pobjedom izjednačio s trećeplasiranim Osijekom s 50 bodova. Drugoplsairana Rijeka sada ima šest bodova više.

Od 19 sati na Poljudu počinje posljednji susret 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem u Jadranskom derbiju Hajduk dočekuje Rijeku.

U tri međusobna ovosezonska susreta nije bilo pobjednika (1:1, 1:1, 0:0). Hajduk na domaću pobjedu u Jadranskom derbiju čeka 2813 dana. Posljednji put je slavio u kolovozu 2011. godine.