Hajduk u drugom poluvremenu slomio otpor Varaždina (VIDEO)

U posljednjem susretu drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je u Varaždinu pred 5.132 gledatelja bio bolji od istoimenog prvoligaša rezultatom 0:3 (0:0). Gosti su po teškom travnjaku koji je bio natopljen od obilne kiše do pobjede došli pogocima Dolčeka, Caktaša te prvijencem Eduoka.

Izabranici Damira Burića su tako zadržali maksimalni učinak nakon dva kola, što je još uspjelo Dinamu i Rijeci dok su igrači Bormira Perkovića zajedno sa Slaven Belupom i Lokomotivom i dalje bez boda. Također prvi je ovo put od sezone 2006./07. da su Splićani u prvenstvo ušli s dvije povezane pobjede.

Nakon boljeg početka Hajduka koji je imao inicijativu prvih desetak minuta utakmice Varaždin je uspostavio terensku ravnotežu. U prvom dijelu susreta domaćini su prijetili preko Đuraseka i Kolarića dok je Hajduk pokušavao preko Dolčeka i Hamze no vratari nisu imali previše težak posao.

Na početku drugog poluvremena, u 49. minuti, Hajduk dolazi do vodstva. Jradi je dugo vukao loptu da bi potom uposlio Dolčeka koji je preciznim prizemnim udarcem s desetak metara iskosa svladao Nevistića.

Pet minuta kasnije po lijevoj strani su kombinirali Dolček i Čolina. Potonji ulazi u šesnaesterac, vara Perkovića te upućuje dodavanje prema Jairu kojeg pri pokušaju udarca sapliće Jertec, a sudac Jović pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac je izveo Caktaš, a Nevistić usprkos tome što je pogodio stranu nije uspio obraniti udarac Hajdukove desetke.

Konačni rezultat susreta u 86. minuti postavlja Eduok kojem je ovo bio debi u dresu Hajduka. Nigerijski napadač se sjurio po desnoj strani, ušao je u kazneni prostor te je uputio udarac prema golu Nevistića, lopta je malo okrznula stopera domaćih Senića te završila u mreži Varaždina.

Domaćini su do počasnog gola mogli u 90. minuti kada je Vuk uputio udarac s nešto više od dvadeset metara, ali njegov pokušaj brani sigurni Posavec.

Torcida je osim što je na utakmici odala počast u Afganistanu poginulom hrvatskom vojniku Josipu Briškom uputila i poruku čelnicima Varaždina u kojima je još jednom poručila da oni nisu Varteks. Poručili su:

Projekt uhljeba i lopova opstat ne može.

Osijek – Inter-Zaprešić

Ukoliko vremenske prilike dopuste drugo kolo Hrvatski Telekom Prve lige će od 20 sati na stadionu Varteks zaključiti Varaždin i Hajduk.

Novi prvoligaš je u prvom kolu poražen od Rijeke na Rujevici (2:1) dok su Splićani pod vodstvom novog trenera Damira Burića na Poljudu bili bolji od Istre 1961 (2:0).

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđene Glavinu i Bajandouha dok Jozinović još uvijek nema pravo nastupa. Gosti su pak bez usluga Jurića koji će zbog loma košćice u stopalu pauzirati mjesec i pol dana te Vučura koji se još uvijek oporavlja nakon operacije koljena, a u kadru nije ni novi napadač Jakoliš koji još nije registriran dok s tim problema više nemaju Čolina i Eduok.

Dvoboj će suditi Fran Jović iz Zagreba s pomoćnicima Krunom Šarićem (Županja), Kristijanom Novoselom (Gat) i Darijom Belom (Osijek). Kao delegat je određen Darko Kolesarić iz Osijeka, a kontrolor suđenja je Dušan Kukić iz Siska.

Borimir Perković i Damir Burić su na teren od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: