Hajduk svladao Dinamo pogotkom Ohandze (VIDEO)

Twitter / HNK Hajduk Split

Najveći hrvatski derbi, odigran na Maksimiru, pripao je Hajduku. Momčad Željka Kopića slavila je s minimalnih 0-1 pogotkom Francka Ohandze.

U pretposljednjoj utakmici 22. kola HT Prve Lige, Dinamo je ugostio Hajduka. Pred nešto više od 14 tisuća gledatelja, pobjedu je odnijela splitska momčad, koja je zabila pogodak iz jedinog udarca po golu. Samo napad prije nego su ‘bijeli’ stigli do pogotka, Soudani je imao veliku prigodu dovesti domaće u vodstvo, ali je Letica sjajno intervenirao. U nastavku akcije, Lešković i Livaković su katastrofalno pogriješili, što je iskoristio Ohandza, koji je poentirao u 52. minuti.

Do kraja utakmice Dinamo je pokušavao stići do boda, ali nije uspio. Najveću priliku imali su u 81. minuti, kada je sudac Pejin vjerojatno pogrešno dosudio kazneni udarac za ‘modre’, ali je Mario Gavranović pucao pored gola. U toj situaciji, isključen je Borja Lopez zbog drugog žutog kartona.

Hajduk se ovom pobjedom učvrstio na drugoj poziciji. Zaostatak za Dinamom smanjen je na devet bodova, a ispred Osijeka i Rijeke imaju prednost od pet, odnosno šest bodova.

Od 15 sati u Maksimiru počinje najveći derbi hrvatskog sporta u kojem se u sklopu 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige sastaju Dinamo i Hajduk.

Plavi su vodeći sastav na prvenstvenoj ljestvici koji u dosadašnjem tijeku lige nije upisao poraz te imaju 12 bodova više od prvih pratitelja iz Splita.

Prvi međusobni ovosezonski prvenstveni susret ove dvije momčad koji je odigran na Maksimiru završio je pobjedom domaćina rezultatom 3:1 dok na Poljudu nije bilo pobjednika u duelu u kojem su oba takmaca postigla po dva gola.