Hajduk slavljem u Gradskom vrtu izborio polufinale Kupa (VIDEO)

Osijek Hajduk
HNK Hajduk

Drugi četvrtfinalni susret Hrvatskog nogometnog kupa odigran je u Gradskom vrtu gdje je splitski Hajduk stigao do pobjede protiv Osijeka rezultatom 3:1.

Unatoč tome što je domaća momčad bila nešto aktivnija u prvom dijelu, Hajduk je uspio povesti preko Francka Ohandze u 39. minuti susreta. Po lijevoj strani probio je Ante Erceg, ubacio je, a zatim je Kamerunac sjajno iz voleja matirao domaćeg vratara Marijana Antolovića te tako doveo goste u vodstvo.

Domaći trener Zoran Zekić odlučio se na ofanzivnije drugo poluvrijeme te je uveo napadača Mirka Marića umjesto ukrajinskog nogometaša Dmytra Lope. Isplatilo mu se to u 59. minuti kada je joker s klupe postigao izjednačujući pogodak.

Osijekov kapetan Borna Barišić ubacio je s lijeve strane, Ejupi je promašio tu loptu, a zaboravljeni Marić pobjegao je gostujućoj obrani te pogodio za 1:1.

Taman kada se činilo da će domaća momčad na krilima tog pogotka krenuti u još jači napad, dogodilo se upravo suprotno. Poslije sjajnog pokušaja Ohandze, Antolović je odbio loptu u korner iz kojeg su gosti došli u novo vodstvo.

Prekid je izveo Toma Bašić, koji je tek ušao u igru, a najviši u domaćem petercu bio je gostujući kapetan Zoran Nižić koji je iskoristio loš izlazak domaćeg vratara te pospremio loptu u mrežu za novo vodstvo svoje momčadi.

Konačni rezultat utakmice postavio je Ante Erceg koji je pogodio za 3:1 u trećoj minuti sudačke nadoknade. Bašić je proigrao Ercega koji je bio na rubu zaleđa, a onda je zaobišao Antolovića te pogodio prazna vrata za potvrdu prolaska u iduću fazu natjecanja.

Ranije danas Dinamo je već izborio polufinale Kupa pobjedom nad Istrom, sutra će snage odmjeriti Rudeš i Lokomotiva, dok će zaprešićki Inter i Rijeka svoju utakmicu odigrati za dva tjedna.

Posljednji susret današnjeg programa četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa u Gradskom vrtu s početkom u 18 sati odigrati će Osijek i Hajduk.

Osječki i splitski prvoligaš prethodno današnjem okršaju za ulazak u polufinale kupa odigrali su neriješenih 1-1 na Poljudu, u okviru 17. kola HT Prve lige.

Za stratega domaćih Zorana Zekića današnji će okršaj biti jubilarni 100. otkako je preuzeo klupu Osijeka.

>> Hajduk u sudačkoj nadoknadi do boda protiv Osijeka (VIDEO)

Osijek i Hajduk u kupu su se sastali pet puta, a uspješniji je do sada bio Hajduk koji je četiri puta preko današnjeg suparnika osigurao prolazak u sljedeću fazu natjecanja.

Osijek je na putu do četvrtfinala svladao Nehaj rezultatom 6-0, te Zadar s uvjerljivih 4-0, dok je Hajduk svoje mjesto u četvrtfinalo osigurao nakon eliminacije Oriolika (0-3) i Šibenika (0-1).

>> KUP: Osijek siguran protiv Zadra

>> KUP: Prvijencem Fomitschowa Hajduk slavio na Šubićevcu (VIDEO)

Sudačka petorka četvrtfinalnog kup okršaja u Osijeku je: Mario Zebec (Varaždin), pomoćnici Borut Križarić (Čakovec) i Ivica Modrić (Zagreb), dok su dodatni suci Igor Križarić (Čakovec) i Igor Pajač (Zelina).

Treneri Zoran ZekićŽeljko Kopić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: