Hajduk siguran protiv Varaždina (VIDEO)

U 11. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Poljud pred 7.945 gledatelja slavio protiv Varaždina rezultatom 2:0 (1:0). Strijelci za domaćine su bili Jairo i Nejašmić.

Bili su tako ostali na vrhu ljestvice s četiri boda prednosti pred Dinamom koji ima dvije utakmice manje dok su gosti zajedno s Inter-Zaprešićem sa sedam osvojenih bodova na začelju prvenstvene kolone.

Prvu veliku priliku vidjeli smo u 8. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera lopta došla do Caktaša na drugu stativu, ali desetka Hajduka nije bio precizan.

Varaždin je zaprijetio u 20. minuti kada je udarac s oko 25 metara okušao Senić, ali njegov pokušaj je završio pored gola.

Bili su terensku premoć okrunili u 21. minuti kada je Bradarić brzo izveo slobodan udarac na centru prema Juranoviću. Kapetan Hajduka je na prvoj stativi pronašao Jaira koji se dobro snašao okružen trojicom protivničkih igrača te je poslao loptu pored Nevistića.

Novu veliku priliku za domaćine čekali smo do 41. minuti kada je Nejašmić odličnom okomitom loptom pronašao Caktaša, no njegov pokušaj je pročitao Nevistić.

U zadnjoj minuti prvog poluvremena lopta nakon pritiska Hajduka dolazi do Nejašmića koji je snažno šutirao s dvadesetak metara, ali Nevistić dobrom reakcijom loptu odbija u korner.

Već u drugoj minuti nastavka Hamza je odigrao dupli pas s Bradarićem, a potom je sa 17 metara uputio prizemni udarac koji pogađa stativu.

Tri minute kasnije gotovo s identičnog mjesta Filip Bradarić je iz slobodnog udarca pucao poviš gola.

U 54. minuti nakon ubačaja iz kuta Juranovića u dobroj prilici našao se Caktaš, ali i u njegovom pokušaju nije bilo preciznosti.

Caktaš je veliku priliku propustio i u 57. minuti. Čolina je uposlio Jaira koji odlično dodaje za Caktaša no on u situaciji jedan na jedan šalje loptu pored gola.

Hajduk je prednost povećao u 65. minuti. Ubačaj iz kornera Juranovića dolazi na drugu stranu terena do Hamze koji je potom ubacio na pet metara, a tamo je Nejašmić loptu glavom proslijedio u gol gostiju.

Tri minute kasnije s 18 metara je pucao Jradi za novu intervenciju Nevistića koji loptu odbija iz kornera. Nakon još jednog ubačaja Juranovića pucao je Jairo, ali nije bio precizan. U 70. minuti ponovno iz dobre pozicije prijeti Caktaš, no ni ovaj put ne pogađa okvir gola.

U 81. minuti nakon dobre kontre Hajduka udarac je uputio Jradi no u posljednji trenutak obrana gostiju blokirala je pokušaj iz kojeg se naposljetku izrodio novi udarac iz kuta za Bile.

Pet minuta kasnije Jradi se u kontri oslobodio dva igrača Varaždina, ali njegov udarac s dvadesetak metara nije bio težak zadatak za Nevistića.

Gosti su u 90. minuti ostali s igračem manje nakon što je zbog prekršaja na Tekliću drugi žuti karton dobio Matej Senić.

Minutu kasnije Teklić je uposlio Eduoka čiji udarac također odlazi pored gola.

U nastavku subotnjeg programa HT Prve lige Dinamo do 17 sati na Maksimiru dočekuje Slaven Belupo dok u 19 sati na Gradskom vrtu počinje okršaj Osijek i Gorica.

Od 15 sati u Poljudu u sklopu 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige susret će odigrati Hajduk i Varaždin.

U prvoj međusobnoj utakmici ove dvije momčadi slavili su Bili rezultatom 0:3, a strijelci su bili Dolček, Caktaš i Eduok. Jedina je to dosadašnja gostujuća pobjeda Hajduka u aktualnoj sezoni Prve HNL.

Domaćini u susret odlaze bez problema s izostancima za razliku od gostiju koji su u Split doputovali bez suspendiranog Đuraseka dok su zbog ozljeda i bolesti nedostupni i Kesse, Benko, Stolnik, Bajandouh, Turčin, Kolarić i Sambolec.

Utakmicu će suditi Marin Vidulin iz Kanfanara, a pomagat će mu Goran Perica (Šibenik), Jerko Crnčić (Vrbovec) i Marko Linić (Rijeka). Delegat susreta je Martin Šarić iz Vrboveca, a kontrolor suđenja Igor Pristovnik iz Zagreba dok će za sigurnost u ime HNS-a biti zaduženi Vlado Dominić i Miroslav Marković.

Damir Burić i Borimir Perković su utakmicu odlučili započeti sa sljedećim početnim sastavima: