Hajduk sa šest komada ispratio Goricu (VIDEO)

Pred 8487 gledatelja Hajduk je na Poljudu u sklopu 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige deklasirao Goricu rezultatom 6:0 (3:0). Po dva gola su postigli Mijo Caktaš i Jairo dok je prvi zgoditak u dresu Bilih zabio 19-godišnji Leon Kreković, a u strijelce se upisao i Samuel Eduok.

Gostujući trener Sergej Jakirović je odlučio eksperimentirati u ovom susretu te je promijenio sustav koristeći tri igrača u zadnjoj liniji, pokušajući se na taj način suprotstaviti momčadi Igora Tudora.

Hajduk je poveo iz prve velike prilike na susretu. Jairo je u 9. minuti uposlio Caktaša koji bježi obrani gostiju te nesebično dodaje za Krekovića koji postiže prvijenac u bijelom dresu. Drugi pomoćni sudac Kristijan Novosel je tom prilikom označio zaleđe Hajdukovih napadača, no glavni sudac Bebek je pustio napad do kraja te je nakon intervencije VAR-a priznao pogodak.

U 18. minuti Jairo je opasno zaprijetio nakon pogreške gostujuće obrane, ali njegov udarac sa sedam metara iskosa odlično brani Kahlina.

Prvi gostujući pokušaj je zabilježen u 21. minuti kada je s ruba šesnaesterca pucao Lovrić, a njegov udarac Posavec izbacuje u korner.

Šest minuta kasnije još jedan vrlo dobar udarac Lovrića, ovaj put je pucao s dvadesetak metara, ali lopta prolazi tik uz vratnicu.

Domaćini su povećali vodstvo u 35. minuti. Babec je povratnom loptom prevario svoju obranu te je idealno poslužio Jaira koji se s centra sjurio prema golu Gorice, zaobišao vratara Kahlinu te pogodio mrežu za svoj osmi gol u sezoni.

Dvije minute kasnije Steenvoorden je jako dobro uposlio Ndiaye koji s deset metara ne pogađa okvir gola.

U 39. minuti novi pogodak za Hajduk. Po lijevoj strani napada izvrsno su kombinirali Jairo i Tahiraj, a potonji je zatim asistirao za Caktaša koji sa šest metara hvata Kahlinu na krivoj nozi i povećava prednost domaćih.

Četiri minute kasnije Caktaš je dodao za Krekovića koji iz dobre situacije ne pogađa okvir gola.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena nakon ubačaja s lijeve strane pokušaj glavom Mathieua odlazi iznad vratnice.

Drugo poluvrijeme je otvoreno novim golom Hajduk. Već u 47. minuti domaćini su odigrali odličnu kontru u kojoj je Tahiraj uposlio Jaira, a on povratnom loptom asistira za novi gol kapetana Mije Caktaša.

Dvije minuta kasnije nakon Caktaš okomitom loptom dodaje za Jradija, a on odmah šalje loptu do Jaira čiji udarac nogama brani Kahlina.

Momčad Igora Tudora do petog gola na utakmici dolazi u 55. minuti kada je kazneni udarac realizirao Jairo. Prethodno je upravo brazilski napadač uposlio Ismajlija kojeg u kaznenom prostoru neoprezno ruši Kalik.

Leon Kreković je u 69. minuti odličnim udarcem s 15 metara pogodio rašlje te je tako zabio svoj drugi, a Hajdukov šest gol na susretu, no nakon intervencije VAR-a slavlje je kratko trajalo jer je zbog zaleđa Juranovića na početku akcije pogodak opravdano poništen.

U 75. minuti su zaprijetili gosti kada je na dodavanje Golubickasa Ndiaye s desetak metara iskosa snažno pucao pored gola.

Pet minuta kasnije šesti gol u mreži gostiju. Nakon kornera Gorice domaćini su složili kontru u kojoj je Caktaš dugom loptom tražio Eduoka, a on dolazi do lopte ispred istrčalog Kahline te je u nastavku akcije šalje u mrežu.

Bili su tako došli do rekorde ovosezonske pobjede kojom su barem privremeno smanjili zaostatak za vodećim Dinamom na devet bodova razlike.

Kolo se nastavlja od 17:30 na Rujevici gdje Rijeka u derbiju kola dočekuje Osijek.

U Splitu se s početkom u 15 sati igra drugi srusret programa 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem drugoplasirani Hajduk dočekuje šestoplasiranu Goricu.

Gosti su u nastavku sezone još uvijek bez pobjede, što i nije neuspjeh s obzirom na to da je Jakirovićeva momčad u prvom kolu drugog dijela prvenstva odigrala neriješenih 0-0 doma s Osijekom, zatim upisala 2-0 poraz od Dinama na Maksimiru, a u pred dolazak na Poljud s Rijekom ponovno odigrala susret bez pogodaka na svom terenu.

Domaći su s druge strane nadmetanje za bodove otvorili s dvije pobjede, protiv Varaždina u gostima (0-3) i Lokomotive doma (1-0), a u prethodnom su kolu poraženi rezultatom 2-1 u Koprivnici od sedmoplasiranog Slaven Belupa.

Ovo će biti sedmi međusobni ligaški okršaj današnjih suparnika, a rezultatski su uvjerljivo uspješniji gosti koji u šest dosadašnjih imaju tri pobjede, dva remija i samo jedan poraz. Taj poraz Jakirovićeva je momčad upisala u aktualnoj sezoni, kada je u 5. kolu na Poljudu poražena rezultatom 3-0.

Što se izostanaka tiče gostujući strateg danas neće moći računati na kartonirane Darija Čanađiju i Aleksandra Jovičića, dok je kod Hajduka iz istih razloga van kadra Stanko Jurić, koji je u prethodnom kolu u Koprivnici zbog dva žuta zaradio isključenje.

Od ostalih informacija o kadru vrijedi istaknuti da su Gorici danas na raspolaganju i donedavni igrač Hajduka Anthony Kalik i 28-godišnji sprski napadač Ognjen Mudrinski. Kod Hajduka se u momčad vraćaju prethodno virozni Mijo Caktaš, Darko Nejašmić i Jakov Blagaić, kao i Stipe Radić, koji će zbog frakture nosne kosti igrati sa zaštitnom maskom. U zadnjoj liniji domaćih ponovno je na raspolaganju i Nihad Mujakić, koji je u debitantskom nastupu protiv Lokomotive zaradio crveni karton i zbog toga propustio prethodno kolo.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnici na travnjaku će mu biti Goran Pataki iz Đakova i Kristijan Novosel iz Gata. VAR i AVAR suci za današnji ogled su Marin Vidulin iz Kanfanara i Tomislav Petrović iz Valpova.

Treneri Igor Tudor i Sergej Jakirović na poljudski travnajk odlučili su se poslati sljedeće sastave: