Hajduk s lakoćom svladao Rudeš (VIDEO)

U šestom kolu Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je u Kranjčevićevoj pred 2.034 gledatelja uz dva igrača više i hat-trick Saida slavio protiv Rudeša rezultatom 0:4 (0:2).

Bijeli su se tako vratili na drugo mjesto ljestvice sa jednakim brojem bodova kao i Dinamo koji će večeras na Maksimiru protiv Slaven Belupa odigrati svoju utakmicu šestog kola. Rudeš je pak ostao na dva osvojena boda s kojima je na posljednjem mjestu ljestvice.

Gosti su poveli u 12. minuti utakmice kada je Hamza presjekao loše dodavanje Vuce te je uposlio Ercega koji pronalazi Saida za 1:0 Bijelih.

Vuco je lošu partiju upotpunio i u 24. minuti kada je nakon prekršaja na Tudoru dobio drugi žuti karton. Nervozu momčadi Inakija Alonsa upotpunio je Tin Borevković koji je samo pet minuta kasnije također morao napustiti igru zbog drugog žutog kartona.

Brojčanu nadmoć Hajduk je iskoristio na koncu poluvremena kada je prvo u 39. minuti vodstvo povećao Hamza, a u sudačkoj nadoknadi poentirao je i Said.

U drugom dijelu utakmice ritam je pao, a Hajduk je pobjedu potvrdio s novim pogotkom Saida koji se tako izjednačio s najboljim strijelcima dosadašnjeg dijela prvenstva, Markom Pervanom i Lovrom Majerom.

Ganac s talijanskom putovnicom je zgoditak postigao u 59. minuti.

Program trećeg dana 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige susretom na stadionu, s početkom u 19 sati, u Kranjčevićevoj otvaraju Rudeš i Hajduk.

Gosti u Zagreb stižu nakon 2-0 poraza od Evertona u okviru play off faze Europa lige, dok je domaćin nakon vrlo dobrih predstava u prvih nekoliko kola, u posljednja dva poražen uz vrlo zabrinjavajuća izdanja na travnjaku.

Momčad Rudeša, danas će iz svečane lože u Kranjčevićevoj gledati i vlasnik njihovog partnera Deportivo Alavesa – Josean Querejeta.

Treneri Inaki Alonso i Joan Carrillo na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: