Hajduk protiv Rudeša upisao prvu pobjedu (VIDEO)

HNK Hajduk Split / Facebook

Momčad Hajduka upisala je prvu prvenstvenu pobjedu. Momčad Zorana Vulića svladala je na Poljudu Rudeš s 3:1. Dvostruki strijelac bio je Mijo Caktaš, a jedan pogodak dodao je i Mirko Ivanovski. Za goste je zabio Andrey.

Prvu prigodu vidjeli smo u šestoj minuti kada je Vučur dobro skočio, no udarac glavom odlazi preko gola. Hajduk je nakon vrlo lijepe akcije u 20. minuti poveo. Odličan potez Jaira na desnoj strani te ubačaj na Caktaša, koji glavom posprema loptu u mrežu.

Uspavao se Hajduk u nastavku prvog dijela. Mogao je Rudeš u 37. minuti do izjednačenja, no veliku prigodu promašio je Tomislav Mrkonjić koji je predugo čekao, na kraju je njegov udarac sjajno obranio Josip Posavec. U drugom dijelu Hajduk je opet bio ozbiljniji protivnik. Pogodak su nagovijestili šansama Caktaša u 55. i Gyurcso u 59. minuti. Na 2:0 ‘bijeli’ su povisili u 61. minuti. Nakon lijepe akcije pogodak postiže Mirko Ivanovski. Drugi u dresu Hajduka.

U 74. minuti domaća momčad stigla je u priliku za novi pogodak. Pantalon ruši Gyurcsa, a sudac utakmice Damir Batinić pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Mijo Caktaš.

Počasni pogodak za Rudeš u prvoj minuti sudačke nadoknade zabija Andrey, koji postavlja konačnih 3:1.

Pred kraj utakmice na sjevernoj tribini Poljuda Torcida je uz skandiranje “Ne damo Hajduk” poslala poruku: “Da se ovakvi više ne ponove i da se stari više ne vrate, naš projekt treba nove ljude velikog poštenja, za boljitak kluba i očuvanje ideje”.

Prije toga, uz bakljadu i nekoliko topovskih udara poslana je sljedeća poruka: “Spaljenu zemlju nam ostavljaju taštine ljudi koji misle da znaju, klanovi koji hrane svoja ega uništavajući klub, projekt i ideju. Jedno lice za unutra i tisuću prema vanka, uvik u pravu, nikad odgovorni, ali naša dužnost je ustati protiv takvih. Od ptica koje pustoše, glasova što hrane uši neprijatelja i onih koji sve to amenuju”.

Tablica:

Od 19 sati na novom travnjaku Poljuda počinje derbi začelja prvenstvene ljestvice u kojem se u sklopu sedmog kola Hrvatski Telekom Prve lige sastaju Hajduk i Rudeš. Bit će to prva utakmica Zorana Vulića u petom mandatu na klupi Bilih nakon što je ovog tjedna na njoj naslijedio Željka Kopića.

>> Zoran Vulić: “Svaka utakmica nam je sada kao finale”

Nakon šest odigranih kola Hajduk je još uvijek bez pobjede, uz dva poraza zabilježio je četiri remija te je tako upisao najgori start u povijesti 1. HNL. Rudeš je pak nakon neriješenog ishoda u prvom kolu kod Dinama pet puta uzastopno poražen.