Hajduk prošao uz malo muke (VIDEO)

Facebook/HNK Hajduk Split

Hajduk nije pokazao posebnu potresenost primljenim pogotkom, te je i dalje nastavio igrati svoju igru. Trener Bijelih Carillo uvodi u nastavku Ohandzu umjesto Vlašića, a Kamerunac mu još jednom uzvraća pogotkom. U 80. minuti utakmice Savvas lijepom loptom pronalazi Kamerunca koji vara obrambenog igrača, te uz malo sreće pogađa za zasluženih 1-1 Hajduka.
Do kraja susreta Hajduk i dalje igra svoju igru, dok Levski jednostavno ne pokazuje da ima ideju ni snagu za nešto ozbiljnije. Cijelu priču i sve dileme u 86. minuti utakmice zaključuje Ante Erceg. Klasičan Ecregov pogodak. Oduzeta lopa malo iza centra igrališta stiže do Ercega, koji vuče sve do šesnaesterca, te se kao protiv Lokomotive u prvenstvu izvlači na desnu nogu, i prelijepo pogađa za konačnih 1-2 Hajduka.
Hajduk je tako apsolutno zasluženo upisao još jednu pobjedu u Europi, te 27. srpnja ide u goste kod Brondbyja u Dansku. Ranije objavljeno: Hajduk će danas, s početkom u 19 sati, odigrati uzvratni susret 2. pretkola Europa lige protiv Levskog u Sofiji, gdje će braniti minimalnu prednost stečenu u Dugopolju. Utakmicu, koja će se igrati pred praznim tribinama, Hajduk dočekuje relativno odmoran s obzirom na to da je u prvom prvenstvenom kolu, u 1-3 pobjedi nad Lokomotivom, odmarao većinu prvotimaca. Levski s druge strane u današnji susret ulazi bez odigrane utakmice, s obzirom da su susret prvog kola bugarskog prvenstva odgodili. Za današnji okršaj će momčad Nikolayja Mitova, prema najavama biti uskraćena za usluge Vutova. Uvertira u današnji susret bio je doček kojeg su navijači Levskog priredili igračima Hajduka, a vrijedi spomenuti da je klub odlučio postaviti video zid ispred stadiona, gdje će domaći navijači moći gledati uzvratnu utakmicu. Hajduk je pred sat vremena pred početak utakmice putem službenog Twitter kanala objavio da je usprkos zahtjevima da susret počne s odgodom, jer je policija momčad do stadiona vozila zaobilaznim putem, što je trajalo nekih 40 minuta, delegat susreta odlučio da utakmica počinje u zakazanom terminu. Treneri Nikolay Mitov i Joan Carrillo na travnjak su se odlučili izvesti sljedeće sastave: [caption id="attachment_27493" align="aligncenter" width="1442"] uefa.com[/caption] Ukupni pobjednik ovog dvomeča će u 3. pretkolu Europa lige najvjerojatnije igrati protiv danskog Brondbyja, koji će danas u finskoj protiv VPS-a braniti domaću prednost od dva pogotka razlike.]]>