Hajduk pogotkom Jaira svladao Lokomotivu u Kranjčevićevoj (VIDEO)

U posljednjoj utakmici programa 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je, pred 2 410 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj, rezultatom 0-1 (0-0) svladao Lokomotivu i tako stigao do 12. ligaške pobjede u sezoni.

Pogodak odluke postigao je Jairo kojem je to 11. prvenstveni pogodak, te je Brazilac nakon ovog kola ponovno trenutno najbolji klupski ligaški strijelac u sezoni.

U uvodnih deset minuta, tijekom kojih nije bilo ozbiljnih prijetnji po protivnička vrata na bilo kojoj strani, gledali smo primarno posjedom dominantan Hajduk, dok su se domaći prilično povukli i čekali dobre situacije za pokušaj izlaska u kvalitetnu kontru.

S odmakom vremena Lokomotiva je uspjela uspostaviti ravnotežu u posjedu, no i dalje smo gledali aktivan nogomet bez pravih prigoda i s vrlo malo situacija koje su se mogle pretvoriti u nešto konkretnije pred protivničkim vratima.

Prvi udarac na utakmici bilježimo u 20. minuti kada je Radonjić slabo pucao s preko trideset metara.

U 22. gostujući igrači (i navijači) traže kazneni udarac zbog igranja suparnika rukom u vlastitom šesnaestercu, no na tu situaciju ne možemo biti pametniji jer nas je režiser utakmice odlučio ne počastiti usporenom snimkom događaja.

U 32. minuti Jurić je bio najviši u petercu na ubačaj Bradarića s lijeve strane gostujućeg napada, no Grbić prethodnim dodirom malo mijenja putanju lopte, te ju veznjak gostiju promašuje.

Dvije minute poslije Hamza je usamljen na deset metara prebrzo stigao na ubačaj s desne strane, te posljedično loše reagirao u kontaktu s loptom.

Najzahtijevniju situaciju za vratare u prvom poluvremenu utakmice bilježimo u 39. minuti kada se Ivanušec s lijeve strane domaćeg napada zavukao u sredinu i uputio kvalitetan udarac s vrha šesnaesterca, no Posavec dobrom reakcijom odbija u korner.

U 45. minuti Jurić se nakon ubačaja Palaverse s lijeve strane gostujućeg napada ponovno našao u gužvi u petercu, no ni u ovoj situaciji veznjak gostiju nije uspio zaprijetiti Grbiću.

Uvodni dio drugog dijela jednak onom prvog, Hajduk dominantan u posjedu, no nedovoljno spretan/konkretan u posljednjoj trećini, Lokomotiva orijentirana na kontre.

U 53. Jakić puca s preko 25 metara pristojno iznad okvira gostujućih vrata.

U 58. minuti Orešćanin radi dvije promjene, umjesto Palaverse i Jurića u igru ulaze Tahiraj i Jradi.

U 63. Bradarićev udarac iskosa s lijeve strane brani Grbić, lopta se ponovno odbija beku Hajduka koji ubacuje u sredinu gdje je najviši Jradi, no njegov udarac glavom je loš i odlazi visoko preko okvira vrata.

Pet minuta poslije Ivanušec kvalitetno puca iz slobodnog udarca s nekih 20 metara, no Posavec upisuje još jednu dobru obranu i odbija u korner iz kojeg domaći nisu kreirali ništa spomena vrijedno.

U 74. minuti odlična prilika za Hajduk. Gyurcso je ubacio iz kuta za goste, a na devet metara u skoku je najviši Nejašmić nakon čijeg udarca glavom lopta pogađa vratnicu.

Tomić prvu izmjenu radi u 77. minuti, Drožđek je ušao umjesto Uzunija.

Hajduk do rezultatske prednosti stiže u 78. minuti. Gyurcso je probio desnu stranu domaće obrane i prizemno odigrao na drugu za Jaira koji sa sedam metara pogađa za 0-1 gostiju i svoj jedanaesti ligaški pogodak u sezoni.

U 82. Tomić radi posljednje dvije izmjene, Đurasek i Babić ušli su u igru umjesto Burića i Jakića.

Jairo je u 87. minuti nevjerojatno propustio poentirati nakon velike pogreške Majstorovića. Brazilac se u petercu našao u jedan na jedan situaciji s Grbićem, no domaći vratar uspješno brani.

Minutu poslije i Orešćanin radi posljednju izmjenu, Kalik umjesto Gyurcsa.

U 90. minuti Nejašmić šalje loptu u mrežu na dodavanje Jaira glavom nakon ubačaja Jradija iz prekida, no zbog nedozvoljene pozicije nesuđenog strijelca nema pogotka.

Hajduk je tako u konačnici upisao 12. ligašku pobjedu u sezoni i stigao do 47 osvojenih bodova. Bili su sada četvrti na ljestvici s tri boda manje od trećeplasiranog Osijeka te dva, odnosno tri više od Gorice i Lokomotive.

Lokomotiva u sljedećem kolu gostuje kod Rudeša, dok će Hajduk na Poljudu u derbiju kola ugostiti Rijeku.

U posljednjem susretu programa 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Zagrebu se s početkom u 19 sati sastaju Lokomotiva i Hajduk.

U tri prethodna međusobna ogleda u aktualnoj sezoni susret 2. kola odigran na Poljudu okončan je bez pobjednika (1-1), a potom su oba kluba upisala domaće pobjede. Prvo je Lokomotiva u 11. kolu slavila 2-0, a Hajduk u 20. rezultatom 2-1.

U 15 prvoligaških utakmica odigranih protiv Lokomotive u Zagrebu Hajduk ima omjer od 8 pobjeda, jednog remija i 6 poraza. U današnji okršaj Lokomotiva i Hajduk ulaze s istim brojem osvojenih bodova (44).

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnici će mu biti Tomislav Petrović iz Valpova i Miro Grgić iz Osijeka. Dopunski suci su Tihomir Pejin i Igor Pajač.

Treneri Goran Tomić i Siniša Orešćanin na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: