Hajduk pogotkom Caktaša svladao Lokomotivu (VIDEO)

U trećoj utakmici 28. kola HT Prve Lige treća pobjeda domaćina. Momčad Hajduka pogotkom Mije Caktaša svladala je Lokomotivu rezultatom 1:0.

U ne previše zanimljivom prvom dijelu susreta treba izdvojiti tek situaciju u devetoj minuti kada je Hajduk izašao u priliku, ali se Hamza odlučio na udarac umjesto dodavanje Gyurcsu koji je bio sam na lijevoj stranic.

Hajduk je poveo u 30. minuti, lijepo je s desne strane ubacio Juranović, a iz drugog plana glavom je zabio Mijo Caktaš, njegov treći pogodak u prvenstvu od kako se ove zime vratio u Hajduk.

Lokomotiva je izjednačila u 60. minuti, no pomoćni sudac poništio je gol zbog navodnog zaleđa, kojeg vjerojatno nije niti bilo.

Hajduk je tako pred 8,655 gledatelja stigao do treće pobjede u četvrtom susretu protiv ‘lokosa’ ove sezone. Hajduk se tako učvrstio na drugoj poziciji s 55 bodova, pet manje od prvoplasiranog Dinama koji sutra gostuje kod Istre, četiri više od Rijeke koja sutra također ima gostovanje, kod Slaven Belupa.

Hajduk će u sklopu 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige od 19 sati na Poljudu ugostiti Lokomotivu.

Bili se nalaze na drugom mjestu ljestvice sa osam bodova zaostatka za Dinamom i bod prednosti pred Rijekom dok je zagrebačka momčad na sedmom mjestu tablice s pet bodova prednosti pred Istrom 1961 i Cibalijom.

Ove dvije momčadi su posljednji ogled odigrale u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa kada je nakon izvođenja jedanaesteraca finale izborio Hajduk.

U prvenstvu su pak u tri međusobna ovosezonska sraza Bili upisali dvije pobjede na Maksimiru rezultatima 1:3 i 0:2 dok je u uzbudljivom ogledu odigranom u Splitu Lokomotiva pogotkom Capana za 2:2 u sudačkoj nadoknadi izborila bod.