Hajduk pogocima Jradija i Jaira slavio na Poljudu (VIDEO)

HNK Hajduk Split / Facebook

U drugoj utakmici 33. kola HT Prve Lige Hajduk je na Poljudu svladao Slaven Belupo rezultatom 2:0. Pogotke za ‘bijele’ postigli su Bassel Jradi i Jairo.

Loše prvo poluvrijeme odigrali su nogometaši Siniše Orešćanina. Slaven Belupo je promašio nekoliko dobrih šansi za vodstvo, ili bolje reći, obranio ih je Josip Posavec. Prva takva bila je u šestoj minuti, nakon greške obrane Hajduka Lima je uposlio Puclina koji izlazi sam na Posavca, ali vratar Hajduka to brani. Četiri minute kasnije nakon slobodnog udarca glavom puca Međimorec, ali Posavec je opet spreman.

U 14. minuti prva šansa za domaću momčad. Jurić je ubacio s desne strane, Caktaš dobro skače ali njegov udarac brani Filipović. U 19. minuti iskosa nezgodno puca Plantak, ali vratar Hajduka opet je spreman. Druga stopostotna šansa za ‘Farmaceute’ u 30. minuti, ovog puta Mateus Lima puca, ali opet je spreman Posavec.

Hajduk je puno bolje ušao u drugo poluvrijeme. Trener Hajduka u igru je ubacio Adama Gyurcsa čiji će se ulazak na kraju ispostaviti kao dobar potez. Nakon šest minuta igre u drugom dijelu, Hajduk je poveo. Napad je pokrenuo upravo Gyurcso po desnoj strani, njegovu ubačenu loptu odbija obrana Slavena, a prvi je na lopti Bassel Jradi koji vrlo lijepo pogađa za 1:0.

Već u sljedećem napadu opet prijeti Hajduk. Gyurcso je opet ubacio s desne strane, ali ovog puta obrana gostiju čisti ispred Jaira u posljednji trenutak.

U 66. minuti je 2:0. Nejašmić je ukrao loptu i uposlio Gyurcsa na desnoj strani, Mađar je dodao za Caktaša koji pronalazi Jaira na lijevoj strani, a Brazilac zabija svoj 12. ligaški gol.

Do kraja utakmice izdvajamo još jedan pokušaj Jaira, te gredu koju je pogodio Nowak u 90. minuti za goste. Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa je Hajduk upisao tri boda.

Hajduk je ovim slavljem preskočio Osijek na trećoj poziciji, imaju 56 bodova a Osijek ima 53 i sutra gostuje kod Lokomotive. Slaven Belupo je sedmi s 32 boda.

Od 19 sati na Poljudu počinje ogled 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Hajduk dočekuje Slaven Belupo.

Radi se o možebitno posljednjem susretu s gledateljima ove sezone na Poljudu obzirom da će Komisija za žalbe HNS-a vjerojatno uoči sraza s Istrom 1961 odlučivati o kazni od jedne utakmice bez gledatelja koju je dobio splitski klub, a koja još nije postala pravomoćna.

U tri međusobna ovosezonska prvenstvena dvoboja ove dvije momčadi uspješniji su bili Splićani koji su nakon dva remija (1:1 i 2:2) u posljednjem susretu nakon velikog preokreta slavili u Koprivnici pogocima Jurića i Tudora u samom finišu utakmice.

Domaćini su danas lišeni usluga Vučura, Mikulić i Juranovića zbog ozljeda dok je upitan Gyurcso, a gosti iz istog razloga ne mogu računati na Krstanovića i Bačelića-Grgića dok kartone ima Čanađija.

Siniša Oreščanin i Ivica Sertić su se odlučili na travnjak od prve minute poslati sljedeće igrače: