Hajduk pogocima Gyurcsa i Ivanovskog slavio protiv Istre (VIDEO)

U posljednjem susretu osmog kola HT Prve Lige Hajduk je na Aldo Drosini pred 3,470 gledatelja svladao Istru rezultatom 2:4.

Hajduk je dobro otvorio susret i u 21. minuti stigao do vodstva. Pogriješila je domaća obrana, a to koristi Adam Gyurcso koji postiže svoj prvi prvenstveni pogodak ove sezone.

Četiri minute kasnije Hajduk je povisio na 0:2. Strijelac je opet isti. Ovog puta sjajnu asistenciju bilježio Jairo koji je uposlio Mađara petom, a ovaj zaobišao Čondrića te još jednom poentirao.

Nastavak sjajnog poluvremena za Hajduk dogodio se u 36. minuti. Mirko Ivanovski iskoristio je dobar centaršut Juranovića, te postigao treći pogodak Splićana danas.

Istra se ipak uspjela vratiti u susret u 41. minuti. Sjajan udarac s distance uputio je Rodriguez koji Posavec nije uspio obraniti, rezultat prvog poluvremena bio je 1:3.

Pogodak krajem prvog dijela vratio je nadu Istri da se može vratiti u susret, pa su dobro otvorili drugo poluvrijeme. U 52. minuti Mierez dobro reagira na ubačaj s desne strane i zabija svoj peti prvenstveni zgoditak.

Pritisnula je Istra Hajduk nakon drugog pogotka, no gosti u pravo vrijeme postižu četvrti pogodak i ponovno bježe Istri na dva gola razlike. Novi pogodak, četvrti prvenstveni postiže makedonski napadač Mirko Ivanovski.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Hajduk je dobio veliku prigodu i za peti zgoditak. Grujević je igrao rukom, a sudac je dosudio kazneni udarac, te dodijelio braniču Istre crveni karton. Odgovorosnot je preuzeo Mijo Caktaš koji je pogodio gredu.

Ovom pobjedom Hajduk je prišao Rijeci i Gorici na tri boda, Splićani imaju 10, dok je Istra ostala na pet.

Od 19 sati na Aldo Drosini u Puli Istra 1961 i Hajduk će zaključiti osmo kolo Hrvatski Telekom Prve lige.

Iza domaćina je turbulentan tjedan u kojem su nakon što su ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni ostali bez sportskog direktora Pepea Calderona te trenera Manola Marqueza kojeg je zamijenio Curro Torres.

>> Manolo Marquez više nije trener Istre 1961

>> Nakon trenera Istra 1961 se razišla i sa sportskim direktorom

>> Curro Torres novi trener Istre 1961

Hajduk je također pod vodstvom novog trenera Zoran Vulića prošlo kolo došao do prva tri boda u novoj prvenstvenoj sezoni.