Hajduk pobjedom nad Interom proslavio 40 godina na Poljudu (VIDEO)

U 9. kolu HT Prve lige Hajduk je na Poljudu pred 13.175 gledatelja bio bolji od Inter-Zaprešića rezultatom 3:1 (1:0). Strijelci za domaćine su bili Caktaš (11m), Jurić i Jairo dok je za goste poentirao Serderov.

Momčad Damir Burića se tako izdvojila na vrhu prvenstvene ljestvice s tri boda prednosti pred Dinamom koji ima utakmicu manje dok su gosti ostali na začelju Prve HNL.

Bili su u početnim minutama utakmice imali terensku inicijativu, a prvu opasniju situaciju stvorili su u 13. minuti kada je Juranović ubacio s desne strane, ali lošim pokušajem akciju je završio Jradi.

Tri minuta kasnije Bradarić je također s desne strane uposlio Jaira no njegov udarac pogađa vanjski dio mreže.

Već u 18. minuti nova prilika za domaćine. Nakon ubačaja iz kuta Juranovića glavom je pucao Nejašmić no loptu s gol linije izbacuje Vego.

Do nove šanse čekali smo 32. minuti kada je odlično po lijevoj strani probio Čolina koji je potom uputio loptu na peterac, ali ispred Jradija u korner loptu izbacuje Mazalović.

Dvije minute kasnije Jradi se na vrhu šesnaesterca izvrsno oslobodio protivničkog braniča i oštro je pucao, no Ferlih brani njegov udarac.

U 37. minuti još jedna dobra obrana slovenskog vratara, ovaj put nakon pokušaja Caktaša.

Hajdukova desetka je u 39. minuti nakon ubačaja iz kuta i Jairova prebacivanja lopte na drugu stativu pogodila okvir gola, a u nastavku akcije i nakon novog ubačaja Ismajli nakon duela s Grgićem pada u kaznenom prostoru, a sudac Bel olako pokazuje na bijelu točku. Dojam je da je bliže prekršaju za najstrožu kaznu bilo prethodno rušenje Jradija. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Mijo Caktaš.

Do konca poluvremena u prilici se našao Jairo, ali je pucao neprecizno.

Toricida je konac prvog poluvremena obilježila prigodnom koreografijom kojom se pridružila obilježavanju 40 godina Hajduka na stadionu Poljud.

Damir Burić je na poluvremenu odlučio u svlačionici ostaviti Hamzu, a umjesto njega na travnjak je poslao Stanka Jurića. Upravo je on već u prvoj minuti nastavka povećao vodstvo gostiju. Bradarić je dubinskom loptom odlično uposlio Jaira koji je povratnom loptom tražio Caktaša, ali Tatomirović odbija loptu do Jurića koji je iz okreta s deset metara šalje loptu iza leđa Freliha.

Gosti se u igru vraćaju već tri minute kasnije iz svoje prve prave prilike na utakmici. Mlinar je oduzeo loptu Caktašu te je uposlio Mamuta koji u kontri pronalazi Serderova. Ruski ofenzivac je izbjegao zaleđe te prizemnim udarcem u prvi kut svladao Posavca koji je ovom prilikom mogao i bolje reagirati.

U 62. i 64. minuti bilježimo dva pokušaja Jaira. Prvo je njegov udarac glavom nakon ubačaja Jradija obranio Frelih, a potom je iz dobre pozicije pucao iznad gola. Minutu kasnije je udarac s 20-ak metara okušao i Nejašmić, no to nije bio težak zadatak za jedinicu gostiju.

Gosti su zaprijetili u 67. minuti kada je iz slobodnog udarca s oko 25 metara za malo neprecizan bio Mlinar.

Dobru priliku za izjednačenje gosti su propustili u 76. minuti kada je nakon ubačaja Boseca glavom malo iznad gola šutirao Mamut.

Hajduk je pobjedu potvrdio u 86. minuti. Nakon lošeg ispucavanja Freliha kombinirali su Jairo i Caktaš, lopta naposljetku dolazi do brazilskog napadača koji je uz malo komplikacija šalje u mrežu gostiju.

U sudačkoj nadoknadi gosti su ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio kapetan Tomislav Mazalović.

Deveto kolo će od 19 sati na Aldo Drosini u Puli u regionalnom derbiju zaključiti Istra 1961 i Rijeka.

Od 16:30 sati na Poljudu se u sklopu 9. kola Hrvatski Telekom Prve lige sastaju Hajduk i Inter-Zaprešić.

Domaćini su trenutno vodeća momčad prvenstva s istim brojem bodova kao i Dinamo koji je jučer poražen na gostovanju kod Varaždina. Gosti su pak jučerašnjim ishodom pali na posljednje mjesto ljestvice s bodom zaostatka za momčadi Borimira Perkovića koja ima i utakmicu više.

Hajduk dana ne može računati na ozlijeđenog Vučura dok je Inter bez usluga kartoniranog Postonjskog.

Glavni sudac susreta je Dario Bel iz Osijeka kojem će pomagati Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Osijek) i Andrej Burilo (Osijek). Suce će nadgledati Božo Mamić iz Bjelovara, a delegat dvoboja je Jure Zečević iz Knina dok su Miroslav Marković i Marko Svilić ispred Saveza zaduženi za sigurnost.

Damir Burić i Samir Toplak na travnjak su od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: