Hajduk pobijedio u Sofiji (VIDEO)

U uzvratnom susretu drugog pretkola Europske lige Hajduk je u Sofiji na stadionu Vasil Levski pobijedio Slaviju rezultatom 2:3 (1:1) te je tako s ukupnih 4:2 prošao u iduće kolo natjecanja.

U trećem pretkolu Bili će odmjeriti snage s pobjednikom susreta FCSB i Rudara iz Velenja, a uoči večerašnjeg uzvrata u Bukureštu rumunjski doprvak ima prednost od 2:0. Prva utakmica je na rasporedu u četvrtak 9. kolovoza na Poljudu dok je uzvrat tjedan dana kasnije.

Hajduk je tijekom prvog poluvremena bio bolja momčad te je do pogotka došao u 25. minuti kada je na asistenciju Tome Bašića službeni prvijenac u splitskom klubu postigao Stanko Jurić. 21-godišnjak je u igri ušao u šestoj minuti nakon što je zbog udarca u koljeno morao izaći ozlijeđeni Dino Beširović.

Bugarska momčad do izjednačenja dolazi u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Nakon neopreznog starta Caktaša nad Karabelyovom sudac Daniele Doveri je pokazao na bijelu točku, a kazneni udarac je u pogodak pretvorio Ivanov. Bio je to prvi udarac Slavije u okvir gola Ljubića.

Novi kazneni udarac smo vidjeli u 55. minuti, ali ovaj put za Hajduk nakon što je lopta u ruku u šesnaest metara pogodila Uzunova. Jedanaesterac je sigurno izveo današnji kapetan gostiju Mijo Caktaš.

Slavija do izjednačenja ponovno dolazi u 70. minuti kada se Yomov najbolje snašao nakon što je Ljubić obranio prvi pokušaj bugarske momčadi. Prethodno je sudac Doveri propustio dosuditi slobodni udarac za Hajduk zbog igranja rukom Shokholarova.

Domaćini su do novog gola mogli doći u 83. minuti nakon što je Yomov pronašao Angelova kojem udarac sa pet-šest metara udaljenosti brani Ljubić.

Pobjedu Hajduku u 87. minuti svojim drugim zgoditkom na utakmici donosi Caktaš kojem je iz slobodnog udarca asistirao Toma Bašić.

Hajduk je tako nakon Dinama drugi hrvatski predstavnik koji je ovaj tjedan uspješno svladao svoju europsku prepreku, a pokušati će im se pridružiti i Osijek koji od 20:45 na Ibroxu hvata zaostatak od 0:1 iz prve utakmice protiv Rangersa.