Hajduk na Poljudu slavio protiv Lokomotive (VIDEO)

hajduk.hr

U posljednjem susretu 20. kola HT Prve Lige Hajduk je pred
17 308 gledatelja na Poljudu slavio protiv Lokomotive rezultatom 2:1.

Dobro prvo poluvrijeme odigrao je Hajduk, već na samom startu utakmice imao je dvije šanse za pogodak. Najprije je u petoj minuti Tudor ubacio loptu s desne strane, a Caktaš glavom poslao malo iznad gola. Minutu kasnije veliku šansu ne koristi Kalik. Australac je povukao akciju i dodao za Caktaša, ovaj mu je poslao povratnu loptu, a Anthony Kalik nije najbolje zahvatio loptu i puca pokraj gola.

U 14. minuti nakon ubačaja Bradarića s lijeve strane u punom trku puca Tahiraj, no lopta odlazi pokraj gola. Prvu prigodu gosti su imali u 18. minuti, nakon ubačaja atraktivno je pokušao kapetan Karačić, lopta je otišla malo pored vrata Posavca.

Najveće uzbuđenje viđeno je u 28. minuti. Palaversa je izveo korner, glavom je pucao Borja Lopez, a loptu koja je praktično već viđena u mreži vadi vratar Ivo Grbić. Domaći su tražili pogodak, no sudac Batinić pokazao je da se igra nastavi.

U 35. minuti centimetri su dijelili Domagoja Bradarića od pogotka. Njegov udarac iz slobodnog udarca prohujao je uz samu stativu gola Grbića. Tri minute kasnije kapetan Hajduka je pokušao nakon duplog pasa sa Jairom, no njegov udarac završio je u bloku.

Bolju igru Hajduk je pogotkom okrunio u 42 minuti. Korner je izveo Ante Palaversa, gostujuća obrana nije pazila na Ardiana Ismajlija, koji zabija svoj drugi pogodak u bijelom dresu.

Odmah u prvoj minuti drugog dijela Hajduk je zaprijetio, iskosa je pucao Jairo, no obranio je to Grbić. U 53. minuti Lokomotiva stiže do izjednačenja. Lecjaks je prošao po lijevoj strani i uposlio Uzunija koji je imao dovoljno prostora i vremena da smiri loptu, te poentira za 1:1.

Sljedeća velika prilika viđena je u 63. minuti, što je ujedno bio i drugi pogodak Hajduka danas. Tahiraj upisuje svoju prvu asistenciju u bijelom dresu, a sedmi prvenstveni pogodak postiže Mijo Caktaš.

Veliku priliku imala je Lokomotiva u 73. minuti. Sjajne dvije intervencije upisao je Josip Posavec koji je dva puta nogom obranio pokušaje Lokomotive. Najprije je glavom pucao Radonjić, a onda i Uzuni.

Hajduk je ovom pobjedom prišao na bod zaostatka za petoplasiranom Goricom koja ima 30, a Lokomotiva je četvrta s 34 boda.

Od 17:30 na Poljudu počinje posljednji susret 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Hajduk i Lokomotiva.

U dva međusobna ovosezonska sraza vidjeli smo remi na Poljudu (1:1) i slavlje Lokomotive u Kranjčevićevoj (2:0).