Hajduk i Osijek remizirali na Poljudu

Twitter / HNK Hajduk Split

U derbiju 28. kola HT Prve Lige Hajduk i Osijek su na Poljudu pred 7 862 gledatelja odigrali utakmicu bez golova.

Otvaranje utakmice bilo je vrlo mirno, za prvu opasnost čekalo se do devete minute kada Bradarić šalje loptu za Jaira na lijevu stranu, ovaj vraća povratnu na koju stiže Palaversa, ali njegov udarac nije bio dobar, a s leđa ga je omeo i Kleinheisler.

U 24. minuti Bradarić s lijeve strane ubacuje na drugu stativu, Gyurcso glavom vraća povratno, no na toj lopti nije bilo nikog od domaćih igrača. Četiri minute kasnije najopasnija šansa, Delić je uposlio Gyurcsa, Mađar puca iskosa, a Malenica odbija loptu.

Još jednu šansu imao je Hajduk do kraja prvog poluvremena, Palaversa u 43. minuti kupi loptu nakon greške gostujuće obrane, oslobodio se jednog igrača i pucao lijevom nogom malo pored gola.

Prvi je u drugom poluvremenu zaprijetio Osijek. U 55. minuti Kleinheisler dobija loptu i dosta prostora po lijevoj strani, uspio je ubaciti za Grgića u sredini, ali Svatok dobrim uklizavanjem blokira njegov udarac.

Prva sljedeća prijetnja tek u 69. minuti, puca Bradarić, lopta je nezgodno odskočila ispred Malenice koji ju odbija u korner. U 79. minuti nakon kornera Osijeka Bradarić gura Gyurcsa u kontru, Malenica izlazi i izbija u zadnji trenutak.

Hajduk je tako ostao na petoj poziciji s 44 boda koliko ima i četvrtoplasirana Lokomotiva te tri manje od Osijeka. Hajduk u nedjelju gostuje kod konkurenta za plasman u Europsku ligu Lokomotive, a Osijek će u petak dočekati Rudeš.

Od 19 sati na Poljudu počinje derbi susret 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se u obračunu za mjesta koja vode u kvalifikacije za Europsku ligu sastaju Hajduk i Osijek.

Osječani ove sezone imaju tri pobjede protiv Splićana. U prvenstvu su u prva dva kruga slavili rezultatima 4:1 i 0:2 dok su u četvrtfinalu kupa bili bolji s 2:1. Bilima je pak pripao posljednji međusobni susret u kojem su u Gradskom vrtu pogotokom Caktaša došli do minimalne pobjede.

U današnjem susretu domaćini ne mogu računati na Caktaša zbog crvenog kartona dok su ozlijeđeni Vučur i Juranović. Osijek je pak zbog kartona bez Pilja, a zbog povreda odnosno bolesti u Split nisu doputovali ni Henty te Dugandžić.