Hajduk golovima Gyurcsa i Caktaša svladao Varaždin (VIDEO)

Hajduk se nakon dva uzastopna poraza vratio na pobjednički kolosijek. U 6. kolu HT Prve lige pred 3.470 gledatelja na kišo okupanom Poljudu slavili su protiv Varaždina rezultatom 2:0 (1:0). Strijelci za Bile su bili Adam Gyurcso i Mijo Caktaš.

Izabranici Harija Vukasa su tako došli do 10. boda iz pet odigranih utakmica kojim su izbili na treće mjesto ljestvice s tri boda manje od Dinama i Gorice koja ima i utakmicu više.

Hajduk je veliku priliku imao već u 2. minuti kada je dobru akciju ubačajem na pet metara završio Čolina, a kapetan gostiju Stolnik intervenira ispred Caktaša i tom prilikom pogađa vlastitu gredu.

Bili su agresivan početak okrunili već u 4. minuti kada je Jairo uposlio Caktaša, a on se s dvadestak metara iskosa odlučio na rezani ubačaj koji je prevario vratara Zeleniku i završio u mreži.

Memija je u 7. minuti izbacio loptu ispred Gyurcsa nakon dobrog ubačaja Jakoliša. Minutu kasnije udarac je okušao Jairo, no to je bio lagan zadatak za vratara Varaždina.

Gosti su prvi udarac uputili u 13. minuti kada je s dvadesetak metara pucao Delić, ali Posavec sigurno brani.

Varaždin je od 14. minute igrao s igračem manje. Crveni karton zaradio je Pellumbi koji s kao posljednji igrač obrane s leđa ruši odbjeglog Gyurcsa.

Minutu kasnije obrana Varaždina blokirala je udarac koji je s ruba kaznenog prostora uputio Diamantakos.

Jairo je opasno zaprijetio u 22. minuti kada je oštro pucao s desetak metara iskosa, ali Zelenika je skrenuo loptu poviš vratnice.

Obrana gostiju je na visini zadatka bila i u 37. minuti kada je blokirala pokušaj Caktaša iz kaznenog prostora nakon što ga je tamo pronašao Jairo.

Hajduk je vodstvo povisio u 50. minuti kada je kazneni udarac realizirao Caktaš. Prethodno je Diamantakos pobjegao obrani Varaždina te je pao u duelu sa Zelenikom, a sudac Jović je pokazao na bijelu točku dok se VAR soba nije oglasila.

Četiri minute kasnije pored gola je pucao Jairo nakon ubačaja iz kuta Gyurcsa, lopta je prohujala blizu vratnice.

Jairo je u prilici i u 63. minuti kada ga je pronašao Kreković, no njegov udarac iskosa brani Zelenika. Minutu kasnije s desne strane je u peterac ubacio Jakoliš, a Diamantakos ne uspijeva iskoristiti lošu intervenciju vratara gostiju.

U 70. minuti Atanasov iz slobodnog udarca na deset metara pronalazi Caktaša čiji je prvi udarac blokirala obrana naranačastih, a u drugoj prilici je pogodio svog suigrača Dimitrova.

Kreković je u 79. minuti odlično asistirao za Diamantakosa, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora prolazi malo pokraj suprotne vratnice.

U drugoj minuti sudačke nadoknade najbolju priliku za Varaždin na utakmici imao je Benko koji je nakon ubačaja iz slobodnog udarca pucao malo pored stative.

Posljednje minute susrete odigrane su u izuzetno teškim uvjetima obzirom na jaku kišu koja je nošena južnim vjetrom natopila travnjak i učinila ga gotovo nemogućim za igru.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U sklopu 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk od 19:05 na Poljudu dočekuje Varaždin. Na utakmicu je odlukom županijskog stožera civilne zaštite dozvoljeno prisustvo gledatelja do 20% kapaciteta na svakoj tribini.

Domaćini se nastoje vratiti na pobjednički niz nakon što su u proteklih tjedan dana poraženi od Dinama i Galatasarayja dok su gosti u prošlom kolz izgubili na domaćem terenu od Osijeka.

U kadru Bilih danas nema Simića koji još uvijek nije dovoljno spreman nakon oporavka od ozljede dok je kod gostiju na rehabilitaciji Djou, a ozlijeđeni su Tkalčić, Novoselec, Grgec i Kovačić.

Trener Hajduka Hari Vukas je u najavi susreta rekao: “Varaždin je ozbiljna ekipa koja se konsolidirala nakon korone. Prema naprijed imaju mobilne igrače. Pristup mora biti na visokom nivou da bi se utakmica dobila. Svi razmišljamo u tom smjeru.”

Njegov kolega Samir Toplak je pak izjavio: “Hajduk je sigurno iscrpljen i potrošen u nadmetanju protiv Galatasaraya, ali kao što sam rekao i prije utakmice s Osijekom ako mi to ne potenciramo, ako se mi ne nametnemo u određenim dijelovima utakmice onda taj umor neće doći na vidjelo. Želim da budemo hrabriji nego protiv Osijeka, da budemo točniji pasu i u iznošenju lopte te da budemo opasni jer ako nećemo biti takvi onda će nas Hajduk stiskati i imat ćemo puno problema na ovom susretu na kojem će Hajduk imati i pomoć gledatelja.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će pomagati Marjan Tomas (Osijek), Kruno Šarić (Županja) i Tini Krečak (Velika Gorica) dok su za VAR zaduženi Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Miro Grgić (Osijek). Delegat dvoboja je Ivan Vukojević (Zagreb), a kontrolor suđenja Branko Stipković (Krašić) dok je za sigurnos ispred HNS-a zadužen Vlado Dominić.