Hajduk golovima Futacsa svladao Farmaceute (VIDEO)

Marko Futacs

U prvoj utakmici posljednjeg ovosezonskog kola MAXtv Prve lige Hajduk je u Koprivnici slavio protiv Slaven Belupa rezultatom 1:2 (0:1).

Bijeli su tako prvenstvno okončali na trećoj poziciji sa 69 osvojenih bodova dok su Farmaceuti šesti, ali ih pobjedom može preskočiti Istra 1961 koja će sutra gostovati u Zaprešiću.

Slavlje momčadi Joana Carrilla donio je Marko Futacs koji je bio dvostruki strijelac te je tako došao do 18 pogodaka u aktualnoj sezoni i na pragu je da postane najbolji strijelac lige. Sa tri gola manje prate ga Hodžić i Andrijašević koji će sutra odmjeriti snage. Hajduk je posljednji put imao najboljeg strijelca lige imao prije 25 godine, bio je to Ardian Kozniku.

Hajduk je do vodstva došao u 8. minuti kada je Toma Bašić glavom uposlio mađarskog napadača koji šalje loptu iza leđa Blaževića.

U 24. minuti Erceg je u pao u kaznenom prostoru nakon duela sa Jovičićem, a sudac Pajač je pokazao na bijelu točku. Siguran sa 11 metara bio je Marko Futacs.

Gosti su odličnu priliku imali u 47. minuti kada je udarac Ivanovskog zaustavila vratnica, a do smanjenja rezultata dolaze u 76. minuti kada je nakon kornera Barić pronašao Međimoreca koji postiže prvi prvenstveni zgoditak u aktualnoj sezoni.

Sažetak:

Posljednje kolo se nastavlja večeras susretima CibaliaLokomotiva te RNK SplitOsijek nakon kojih ćemo saznati hoće li Vinkovčani osigurati doigravanje za ostanak u najvišem rangu natjecanja.

Od 18 sati u Koprivnici počinje prvi susret posljednjeg, 36. kola, aktualne sezone u kojem se sastaju Slaven Belupo i Hajduk.

Uoči posljednjih 90 minuta splitski klub je osigurao treće mjesto na ljestvici dok se Farmaceuti trenutno nalaze na šestoj poziciji sa dva boda prednosti ispred Istre 1961 tako da utakmica nema veliki rezultatski imperativ. Marko Futacs pak u duel ulazi sa 16 postignutih pogodaka te je vodeći strijelac lige tako da će novim golom pokušati povećati prednosti pred konkurentima.

U dosadašnjim ovosezonskim međusobnim ogledima obje ekipe su upisale po jednu pobjedu dok je posljednji susret koji je odigran na Poljudu završio bez pobjednika, bilo je 1:1.

Domaćini ne mogu računati na Nikolu Katića i Antuna Markovića koji su pozvani u reprezentaciju za prijateljsku utakmicu sa Meksikom dok su iz istog razloga gostima nedostupni Zoran Nižić koji ima i kartone te Fran Tudor i Nikola Vlašić, a Terziev i Savvas u konkurenciji nisu zbog lakših ozljeda.