Hajduk bolji od Intera na Poljudu (VIDEO)

U susretu 14. kola HT Prve Lige Hajduk je na praznom Poljudu svladao momčad Intera rezultatom 3:0.

Nije bilo previše zanimljivo prvo poluvrijeme. Inter je zaprijetio samo na samom startu, kada je Rak pucao pokraj gola, u trećoj minuti. Hajduk je u prvom dijelu imao jednu prigodu, te je iz nje stigao i do vodstva. Dobro je u 19. minuti po desnoj strani prošao Said koji je poslao povratnu loptu, a Ante Palaversa zabija za 1:0.

Palaversi je to drugi pogodak u prvenstvu za Hajduk, a prvi je također postigao protiv Intera, u remiju u Zaprešići 2:2. Hajduk je svoje vodstvo povisio na samom startu drugog dijela. U 49. minuti korner je izveo Caktaš, a Jairo glavom zabija svoj treći prvenstveni zgoditak.

Do trećeg zgoditka Hajduk je stigao u 65. minuti. Pucao je Teklić koji je u igru ušao tri minute ranije, lopta je zapela u bloku i odbila se do Saida, koji zabija za 3:0. Tražili su gosti zaleđe, no Čeliković je ipak bio najbliži Kelavi.

Hajduk sada na tablici zauzima šestu poziciju, ima 16 bodova iz 14 kola. Inter je osmi s 11. Nakon reprezentativne pauze Hajduk ima još jednu domaću utakmicu, 25. studenog na Poljud dolazi Slaven Belupo, dok će Inter u 15. kolu gostovati kod Rudeša.

Posljednji susret drugog dana programa 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se na Poljudu, gdje će s početkom u 17 sati i 30 minuta, pred praznim tribinama, Hajduk dočekati zaprešićki Inter.

Div iz predgrađa je u 23 do sada odigrane ligaške utakmice na Poljudu slavio četiri puta, posljednji put u 35. kolu sezone 2015/2016, golovima Ilije Nestorovskog. S obzirom na to da u ovaj okršaj Hajduk i Inter ulaze kao sedmoplasirani i osmoplasirani klubovi prvenstva, sa samo dva boda prednosti za Hajduk, Inter bi u slučaju jubilarne pete pobjede na Poljudu preskočio Bile na prvenstvenoj ljestvici.

Glavni sudac ovog susreta je Damir Batinić iz Osijeka, prvi pomoćnik će mu biti Goran Pataki iz Đakova, drugi Marjan Tomas iz Vladislavaca.

Treneri Zoran Vulić i Samir Toplak na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: