Gusar slavio u neretvanskom derbiju

Neretvanski derbi opravdao je svoj naziv. U uzbudljivoj utakmici na igralištu Pržina pred punim tribinama gledatelji su vidjeli pet golova. I Gusaru i ONK Metkoviću ovo je bila vrlo važna utakmica. Gusaru kako bi prekinuo negativan niz i preskočio Metković na tablici dok je Metkoviću bilo važno ostati na 4. mjestu kako bi osigurao kvalifikacije za 3.HNL za koje se prijavio kao jedini u ligi.

Prvim poluvremenom dominirali su domaćini. U 23. minuti Stanko Vlahović najbolje se snalazi u šesnaestercu gostiju i poentira nakon odbijanca za 1-0.

Pred sam kraj poluvremena još jedna neugodnost za goste. Ubacio je Ivan Medak, lopta je došla do druge stative, a Darko Dodig glavom zabija iza leđa vratara Bože Medića u 44. minuti.

Drugo poluvrijeme donijelo je novi odnos snaga na terenu. Metković je krenuo hrabro i počeo igrati sa točnošću i kombinatorikom koja ga krasi cijelu ovu sezonu. Takav otvoren pristup mu se isplatio, prvo nakon sjajne kombinacije od tri dodavanja Stipan Marević zabija dok Dane Dominiković vraća utakmicu u početno stanje u 79 minuti.

Bod u džepu nije zadovoljio Jajane koji su pjesmom dali krila Metkoviću da proba dobiti ovu utakmicu. I bili su blizu, Dane Dominiković izbio je sam pred gol domaćina, opucao iz sve snage i pogodio ravno u vratara Benića.

Kako to biva u nogometu, za taj promašaj Metković je kažnjen u 95. minuti kada zabija Šuman za konačnu 3-2 pobjedu Gusara.

GUSAR – METKOVIĆ 3:2 (2:0)

Igralište Pržina. Gledatelja 200. Sudac: Ante Kosor (Dubrovnik). Pomoćnici: Ivan Šalinović (Split) i Luka Liković (Krvavac). Delegat: Vedran Šetka (Ploče).

STRIJELCI: 1:0 S. Vlahović (23), 2:0 D. Dodig (44), 1:2 Marević (56), 2:2 Dominiković (79), 3:2 Šuman (90).

GUSAR: Benić, S. Vlahović, Parmać (od 67. A. Medak), Vladimir (od 65. Majstorović), N. Medak, D. Dodig (od 90. Laura), N. Vlahović, Jelavić (od 89. T. Vlahović), Karamatić, I. Medak, T. Dodig (od 73. Šuman). TRENER: Anđelko Oršulić

METKOVIĆ: Medić, Deak (od 46. J. Plećaš), Marević, Borovac (od 86. Boras), Dominiković, Štimac, Bošnjak (od 52. Mioč), Čužić, Utovac (od 90. T. Plećaš), Batinović, Jelčić. TRENER: Darko Zeljić