Grobovi, suci i poneki lijepi potez

Odigrano je u subotu sedam utakmica 22. kola 3.HNL jug, dok će se još po jedna utakmica odigrati u nedjelju i ponedjeljak. Subota je ipak donijela najvažnije utakmice u borbi za vrh i ostanak.

Šibenik mdash; Primorac1929 4:1 (Puclin, Prijić, Božinović, Kartelo/Tadić)
Šibenik je na Šubićevcu dočekao goste iz Stobreča te je imao samo pobjedu na umu. Narančasti su krenuli bolje, stvarali pritisak i poveli preko Puclina. Stvari je na početak sjajno izvedenim slobodnim udarcem sa 18 metara vratio Tadić. Jednu grešku obrane Primorca koristi Prijić i donosi prednost Šibeniku nakon prvog poluvremena. Bolju igru u nastavku potvrdili su Šibenčani pogocima Božinovića i Kartela. Zaslužena pobjeda domaćih uz solidnu igru tijekom cijelog susreta, no glavna tema dana u Šibeniku bio je iscrtani grob na centru igrališta. Autor naravno nepoznat, razlog mdash; financijski problemi i odbijanje šibenskog gradskog vijeća da bude jamac za kredit klubu.

Val mdash; Mosor 0:1 (Šarić)
Istovremeno u Kaštelima je ekipa Mosora pokušavala doći do nova tri boda kako bi održala prednost na vrhu tablice. Nakon prvog dijela bez pogodaka jedini gol na utakmici u nastavku postiže Šarić za nova tri boda lidera prvenstva. Nastavlja se mrtva utrka dvojca na čelu, u sljedećem kolu oba su kluba domaćini, Mosor dočekuje GOŠK, a Šibenik makarskog Zmaja.

GOŠKmdash;Croatia 3:0 (Kovačić 3x)
Upravo je dubrovački GOŠK u ovom kolu napokon dočekao pobjedu nakon predugog posta. Gospari čak četiri kola nisu postigli niti jedan pogodak. Moralo se jednom i Dubrovčanima otvoriti, a cijenu su platili Zmijavčani. U Dubrovniku je mrežu Croatije načeo Ante Kovačić odmah u prvoj minuti. Do kraja utakmice isti je igrač mrežu gostiju tresao još dva puta i na najljepši način proslavio svoj povratak nakon ozljede. Poklopili su se Dubrovčanima i ostali rezultati te su sada samo tri boda udaljeni od predzadnjeg Zmaja.

RNK Zmajmdash;Omiš 2:2 (Gojak, Zebić/Kuvačić 11m, A.Vrkić)
Imali su ovo kolo Makarani idealnu priliku za bodove, u goste im je došao neuvjerljivi Omiš. Ipak su još jednom potvrdili status najlošijeg domaćina. Poveo je Omiš iz kaznenog udarca preko Kuvačića. Domaćin je uspio izjednačiti, pogoditi vratnicu, ali su na poluvrijeme opet otišli s negativnim rezultatom nakon dalekometnog pogotka Vrkića. Crveni su do kraja uspjeli izjednačiti preko Zebića, no podjela bodova nije donijela previše radosti ni jednima ni drugima. Zmaj je trenutno predzadnji sa samo tri boda više od Dubrovčana na posljednjem mjestu, gostovanje u Šibeniku nikome nije idealna prilika za popravak bodovnog salda, a ovo im je bio prvi bod u proljetnom dijelu prvenstva.

Zagoramdash;Hrvace 0:0
Jedinu utakmicu bez pogodaka vidjeli su gledatelji u Unešiću, gdje su domaća Zagora i Hrvace odigrali miroljubivih 0:0. Vratara gostiju Runju nisu uspjeli savladati igrači Zagore, pa su u nastavku prvenstva i dalje bez pobjede kod kuće. Hrvace su i sa bodom zadržale četvrtu poziciju, barem do susreta Hajduka i Kamena.

Junakmdash;Neretvanac 2:1 ( Sablić 2x,Štimac)
U Sinju su navijači Junaka napokon dočekali pobjedu protiv gostiju iz Opuzena. Nakon nekoliko kola izrazitih povika na suđenje domaćin je napokon došao na svoje. Poveli su iz diskutabilnog kaznenog udarca, jednog od onih zbog kojih bi bilo korisno pregledati i službenu snimku. Do kraja poluvremena svoj drugi pogodak postiže najbolji strijelac lige Sablić. Junak odlazi na poluvrijeme sa 2:0, no pogrešno bi bilo reći da je Neretvanac bio u podređenom položaju, no čak tri vratnice i vratar domaćih Banić ne dopuštaju smanjenje rezultata. Štimac pred kraj susreta postavlja konačnih 2:1. Utakmicu je osim neuvjerljivog suca Čuline obilježila i teška ozljeda mladog stopera gostiju Katića.

Neretvamdash;Jadran LP 1:1 (T.Dodig/Sršen)
Najčudnija utakmica kola viđena je u Metkoviću gdje je domaća Neretva dočekala susjede iz Ploča, nadajući se prekidu negativne serije. Nakon poraza od Solina i teškog stradanja u Opuzenu, pobjeda je bila imperativ za bijelomdash;plave. No očito je pritisak bio prevelik, još jednom Jadran odlazi iz Metkovića neporažen. Utakmicu je obilježilo loše suđenje. Najprije je vratar Neretve Hodžić, kao posljednji igrač, izvan kaznenog prostora srušio napadača Jadrana mdash; samo žuti karton! Poslije toga dosuđeni kazneni udarac za Neretvu ne uspijeva u pogodak pretvoriti Nedjeljko Kaleb. Jadran je poveo u nastavku preko Ivana Sršena, a izjednačio je Tomislav Dodig za Neretvu. Nesigurno suđenje Mikulića i njegovih pomoćnika kulminaciju je imalo na kraju utakmice kada je previdio očigledno igranje rukom stopera Jadrana u kaznenom prostoru. Loše suđenje i odluke na štetu obje ekipe zasjenile su igru i podsjetile gledatelje da je svim HNL ligama jedna stvar uvijek zajednička.