Gornik pobijedio Hajduka u slavljeničkoj atmosferi (VIDEO)

Gornik Zabrze je u prijateljskoj utakmici povodom 70. rođendana pred 21.369 gledatelja (737 gostujućih navijača, 757 žena, 911 djece) na Areni Zabrze u slavljeničkoj atmosferi pobijedio Hajduk rezultatom 3:2 (2:2).

Gledatelji na stadionu kao i oni pred malim ekranima mogli su uživati u sadržajnoj utakmici te fanatičnoj atmosferi na tribinama koju su priredile obje Torcide.

U prvom poluvremenu Hajduk je bio taj koji je držao konce igre te je dominirao dok je Gornik pokazao ubojitost u kažnjavanju pogrešaka gostiju. Na odmor se tako otišlo rezultatom 2:2.

Strijelci za Bile su bili Gyursco koji je odlično pogodio u 4. minuti iz slobodnog udarca sa oko 20-ak metara udaljenosti te Franko Kovačević koji je poentirao u 39. na asistenciju Marija Tičinovića.

Za Gornik su pak strijelci bili Wolsztynski koji je zabio u 15. minuti udarcem petom, a najbolji strijelac poljske lige Angulo je iskoristio kontru u 33. minuti.

Drugo poluvrijeme je također proteklo u terenskoj dominaciji Hajduka, ali do pogotka koji im je donio pobjedu su došli domaćini. U 58. minuti su još jednu grešku Hajduka iskoristili preko Liszke. Domaćini su susret završili sa deset igrača nakon što je u finišu drugi žuti karton dobio Suarez.

Hajduk je večeras nastupio u sljedećem sastavu: Grbić – Juranović, Bosančić, Lopez, Filip (od 71. Fomitschow) – Savvas, Radošević, Kožulj – Tičinović, Gyurcso (od 81. Blagaić), Kovačević (od 60. Šego).

Osim dobrih poteza igrača susret su obilježili i navijači mnogobrojnom transparentima, bakljama, pjesama…

Od 19:48 na Areni Zabrze počinje prijateljska utakmica između domaćeg Gornika i Hajduka u kojem će poljski klub pred više od 20.000 navijača proslaviti 70. rođendan.

Utakmica je povod i za prijateljski susret između navijača ova dva kluba čije navijačke skupine njeguju prijateljske odnose. Navijačka grupa Gornika također nosi naziv Torcida koji je dobila po uzoru na splitske imenjake.

Hajduk je u Poljsku doputovao jučer, a nakon večernjeg trenera izabranici Željka Kopića su posjetili i rudnik ugljena Kopalnia Guido gdje su se spustili na dubinu od 320 metara dok su danas u jutarnjim satima na programu imali posjet muzeju Śląskie.

Delegaciju Hajduka koju predvodi predsjednik Ivan Kos je pak jučer uz vodstvo Gornika primila i gradonačelnica Zabrzea Małgorzate Mańka-Szulik.

Domaćini su uoči utakmice pripremili i prigodan program koji je počeo danas od 15 sati. Uz stadion je postavljena pozornica i veliki šator. Navijači Hajduka su pak svoje domaćine iznenadili rođendanskom porukom koju je prenio avion.

Emisija uoči utakmice koju realizira poljski klub počinje u 19:15, a sam susret starta u simboličnih 19:48 koji predstavljaju godinu osnutka Gornika koji je najtrofejniji poljski klub kad je u pitanju domaće prvenstvo: