Gorica svladala Hajduk na Poljudu (VIDEO)

Hajduk je nastavio svoju iznimno lošu formu na otvaranju sezone. Nakon ispadanja iz Europe danas je s Poljuda sva tri boda odnijela momčad Gorice. Bilo je 0:2.

Fokusirala se Gorica na startu utakmice na kontre, no svoj prvi pogodak ipak nisu postigli iz nje. Pokušavao je Hajduk stići do gola jalovim pokušajima, no Gorica u 27. minuti stiže do vodstva. Loša reakcija Hajdukovih igrača nakon izvedenog ubacivanja sa strane, a sve to koristi Atemwen koji zabija pogodak.

Svoje vodstvo Gorica je udvostručila krajem prvog dijela. U 40. minuti Jairo je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a sudac Vidulin pokazao je na bijelu točku. Precizan izvođač bio je poljski napadač Zwolinski koji zabija svoj treći pogodak u prvenstvu.

Hajduk je na kraju utakmicu završio s desetoricom, s obzirom da je crveni karton u prvoj minuti sudačke nadoknade dobio Ahmed Said.

Gorica je ovom pobjedom skočila na petu poziciju s četiri boda, dok je Hajduk ostao na tek dva boda iz četiri kola.

Posljednji susret ovotjednog programa 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se na Poljudu s početkom u 21 sat, gdje će Hajduk prvi put u prvoligaškoj povijesti dočekati Goricu.

Podsjetimo, susret 4. kola između Slaven Belupa i Inter Zaprešića zbog toga što travnjaci u Koprivnici i Zaprešiću nisu još uvijek gotovi odigrat će se 8. rujna.

Ni Hajduk, ni Gorica ne znaju za pobjedu u prva tri kola domaćeg prvenstva. Splitski prvoligaš u prvom je kolu poražen na gostovanju u Osijeku rezultatom 4-1, zatim je na Poljudu s Lokomotivom odigrao neriješenih 1-1, te u prethodnom kolu identičnim rezultatom remizirao kod Rijeke na Rujevici.

Gosti su u prvom kolu rezultatom 2-0 poraženi na gostovanju kod Rijeke u svojoj prvoj prvoligaškoj utakmici u klupskoj povijesti, te poslije toga u sljedeća dva kola kao domaćini prosuli “dobivene” utakmice. U drugom su kolu protiv Farmaceuta imali 2-0 i 3-1, no susret je u konačnici okončan 3-3 remijem. U prethodnom je kolu Gorica imala 2-1 do posljednjih deset minuta utakmice, no zaprešićki Inter golovima Karla Muhara u 83. i Ivana Mamuta u 93. stiže do 2-3 pobjede.

Glavni sudac utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara, a pomoćnici su mu Ivica Modrić iz Zagreba i Robi Kezele iz Rijeke.

Treneri Željko Kopić i Sergej Jakirović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: