Gorica slavila protiv Rijeke na Rujevici (VIDEO)

Arhiva

U trećoj utakmici programa 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je pred 2 071 gledateljem na Rujevici rezultatom 1-2 (0-1) svladala Rijeku i tako joj nanijela šesti poraz u osmom međusobnom ligaškom okršaju. Rožmanovoj momčadi ovo je bila četvrta ligaška utakmica bez pobjede u nizu, ujedno i drugi poraz u nizu.

Pogotke za goste postigli su Kristijan Lovrić u 14. iz kaznenog udarca i Cherif Ndiaye u 79. minuti, dok je konačnih 1-2 postavio Felipe Pires U 84. minuti svojim prvijencem u dresu ‘Bijelih’.

Prvu dobru situaciju vidjeli smo u 3. minuti kada je Lončar ubacio iz kornera, a Andrijašević glavom s prve vratnice loptu poslao malo iznad okvira vrata.

Minutu poslije Lončar se izborio za poziciju i sa sedamnaest metara uputio slabašan udarac ravno u sigurnog Kahlinu.

Pritisnula je Rijeka od prve minute. U petoj bilježimo već treći udarac prema gostujućim vratima, ovaj put je Tomečak udarcem s desne strane ruba šesnaesterca zaprijetio Kahlini koji je ponovno siguran.

Gorica je do rezultatske prednosti stigla iz kaznenog udarca u 12. minuti. Prethodno pogotoku gosti su prvi put zaprijetili. Na ubačaj iz kuta prvi je na lopti bio Ndiaye i dobro pucao, Pandur brani, a glavni sudac Ivan Vučković odmah pokazuje na bijelu točku zbog starta Capana nad Ndiayeom. Siguran izvođač za goste bio je Lovrić, kojem je to bio četrnaesti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 24. u 58. Prva HNL nastupu.

Već nakon dvije minute Rijeka je bila vrlo blizu izjednačenju. Tomečak je ubacio s desne strane napada, lopta se od Krizmanića odbila u vratnicu!

Dominacija domaćih se, usprkos vodstvu gostiju, u potpunosti nastavila. Yateke je pobjegao braničima i po ulasku u šesnaesterac uputio snažan prizemni udarac, Kahlina uz manje probleme odbija u korner.

Drugi put na susretu Gorica prijeti u 22. minuti. Špikić je odlično povukao iz vlastite polovice i odlično vanjskom pronašao Lovrića, a on atraktivno iz koljena sa sedamnaest metara šalje loptu malo pored vratnice.

Fantastična prilika za Rožmanovu momčad u 30. minuti. Nevjerojatno je ispala obrana gostiju, Yateke je pronašao usamljenog Čolaka, on zaobilazi Kahlinu no odlazi previše desno i šalje loptu u vanjski dio mreže.

Lončar u 35. ponovno pokušava iz daljine, Kahlina nije imao posla nakon njegovog prizemnog udarca sa sedamnaest metara.

U 40. minuti Andrijašević je opet bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kuta, no iz dosta teške pozicije šalje loptu glavom malo pored vratnice.

Pandur je ponovno malo posla imao u 45. minuti. Lovrić je s ruba šesnasterca lijevom nogom uputio prizeman udarac, no domaći vratar bio je vrlo siguran u reakciji.

Do kraja prvog dijela (minuta sudačke nadoknade) nismo vidjeli opasnosti po vratare te se na odmor otišlo s prednošću Gorice koja je bila u dosta inferiornijem položaju tijekom ovog vrlo uzbudljivog i sadržajnog poluvremena.

Na poluvremenu su se Rožman i Dambrauskas odlučili za promjene. Umjesto Sterlinga Yatekea kod domaćih je u igru ušao Felipe Pires, dok je kod gostiju igru napustio Dario Špikić umjesto kojeg je na travnjak istrčao Matija Dvorneković.

Prvu pravu priliku u drugom dijelu vidjeli smo u 54. minuti kada je Lovrić s nekih četrnaest metara s lijeve strane napada snažno potegao, no Escoval uspješno blokira, lopta se od domaćeg igrača sretno po Rijeku odbija pored vratnice.

Rijeka prvi put u nastavku Kahlinu testira u 56. Ubačaj Andrijaševića s lijeve strane napada Čolak s pet metara snažno šalje glavom pod gredu no domaći vratar iskazao se atraktivnim odbijanjem u korner iz kojeg domaći nisu uspjeli konkretno zaprijetiti.

U 62. Gorica je bila vrlo blizu povećanja rezultatske prednosti. Na dugo ispucavanje Kahline Hamad bježi domaćoj obrani i u pokušaju da prvi stigne u situaciju za pogodak zbunjuje Velkovski koji loptu s(p)retno šalje pored vratnice u korner.

Gorica do povećanja rezultatske prednosti dolazi u 79. minuti. Loše su na jednu dugu loptu reagirai i Escoval i Ndiaye, no domaći branič se nakon guranja protivnika odlučio glumiti ozljedu što je Ndiaye iskoristio, okrenuo se i s ruba šesnaesterca prizemnim udarcem po sredini vrata matirao Pandura za 0-2 Gorice i svoj šesti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 14. u 46. Prva HNL nastupu.

Rijeka se u utakmicu vraća u 84. preko Piresa. Na ubačaj s desne strane napada Pires odlično reagira, prima loptu i šalje ‘bombu’ u mrežu za 1-2 i svoj prvijenac u petom nastupu za ‘Bijele’.

Dvije minute poslije Andrijašević je opet pokušao glavom nakon ubačaja iz kornera, i ovaj put je poslao loptu pored okvira vrata.

Do kraja susreta (tri minute sudačke nadoknade) nije bilo prijetnji za vratare i Gorica je tako stigla do šeste pobjede nad Rijekom u osam međusobnih utakmica.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje u Gradskom vrtu kod Osijeka, dok će Gorica u Velikoj Gorici biti domaćin Hajduku.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Rijeka će od 18:55 na Rujevici u sklopu 31. kola HT Prve lige odmjeriti snage s Goricom. Domaćini se pobjedom mogu vratiti na drugo mjesto ljestvice, a gosti su na stabilnom šestom mjestu ljestvice te je poprilično izgledno da će tamo dočekati i kraj sezone.

U tri međusobna ovosezona sraza uspješnija je bila Gorica koja je na domaćem terenu upisala pobjedu od 2:0 i remi bez golova dok je u prvom susretu na Rujevici bila bolja s 1:2.

Domaćini danas ne mogu računati na kartonirane Halilovića i Gorgona dok je zbog povrede van kadra Štefulj. Gosti su lišeni usluga suspendiranog Čabraje te ozlijeđenih Golubickasa i Čanađije.

Strateg Rijeke Simon Rožman dvoboj je najavio sljedećim riječima: “Najbolji lijek nakon poraza je pobjeda. Čeka nas Gorica, koja je jako dobro organizirana ekipa uz agresiju u srednjem redu. Bitno mi je kod svojih igrača vidjeti glad, da ih je poraz dotukao u smjeru da već na idućoj utakmici želimo pokazati više i uz pomoć navijača doći do pobjede.”

Njegov kolega Valdas Dambrauskas je pak rekao: “U posljednjoj utakmici nismo imali svoj dan pred protivničkim golom i radimo puno da se poboljšamo u tom segmentu, da nam se to ne ponavlja iz utakmice u utakmicu.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Vučković iz Zagreba. Ostatak sudačke postave čine pomoćnici Ivica Modrić, Luka Pušić i Goran Pečarić koji također dolaze iz glavnog grada. Za VAR su zaduženi Goran Gabrilo iz Splita i Igor Krmar iz Zagreba, delegat duela je Jakov Juretić iz Splita, a kontrolor arbitara Bruno Marić iz Daruvara dok je časnik za sigurnost Miro Cindrić.