Gorica preokretom uz dva pogotka Mudrinskog do slavlja nad ‘Farmaceutima’ u Koprivnici (VIDEO)

U trećoj utakmici programa 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je na Ivan Kušek Apaš stadionu u Koprivnici rezultatom 1-2 (1-0) svladala Slaven Belupo i tako stigla do druge pobjede u prvenstvu.

Domaće je u vodstvo doveo Nemanja Glavčić golom u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, a preokret gostima s nova dva pogotka nakon ulaska s klupe donosi Glavčićev sunarodnjak Ognjen Mudrinski koji je Filipovića matirao u 86. i 92. minuti susreta.

Prvu prijetnju prema vratarima vidjeli smo u 4. minuti kada se Lovrić s ruba šesnaesterca odlučio na udarac s kojim Filipović nije imao ni najmanjih problema.

‘Farmaceuti’ prvi udarac prema vratima Kahline upućuju u 9. minuti, Goda je potegnuo s osamnaest metara, neprecizno i bez potrebe za reakcijom gostujućeg vratara.

U 13. minuti Božić dobrom reakcijom blokira Lovrićev pokušaj s dvanaest metara, nakon lošeg ubačaj iz kuta lopta je završila u rukama sigurnog Filipovića.

Nastavio je Lovrić sa svojom ‘standardnom potrošnjom lopti’. U 16. minuti ponovno prijeti udarcem lijevo s ruba šesnaesterca, pokušao je plasirati loptu u sam gornji suprotni kut no lopta odlazi malo pored okvira vrata.

Slaven je dobru situaciju imao u 22. minuti nakon trećeg uzastopnog ubačaja iz kuta, na ubačaj Glavčića na drugu stranu Bogojević šalje loptu malo pored suprotne vratnice.

Šest minuta poslije Lovrić kvalitetno ubacuje prizemnu loptu na koju na petercu Ndiaye i Špikić malo kasne te tako propada odlična situacija za goste.

U 36. je na odličan ubačaj Čabraje usamljeni Babec udarcem glavom s osam metara loptu iz odlične pozicije poslao malo pored vratnice.

Tomislav Stipić se u 38. minuti odlučio izvaditi iz igre 22-godišnjeg njemačkog napadača Torlesa Knolla, koji očito nije isporučio traženo, te je u igru ušao Ivan Krstanović.

Krstanović se u odličnoj poziciji za pogodak našao u 42. minuti kada je ubačaj Glavčića s desne strane napada nakon kratkog odbijanja Steenvoordena prošao do njega, iako usamljen nije stigao kvalitetnije reagirati te lopta odlazi pored vratnice. U ovoj situaciji je lopta evidentno nakon što je igrao glavom/leđima nizozemskog stopera pogodila u ruku, no Marin Vidulin i VAR kolege smatraju da nema elemenata za najstrožu kaznu.

Farmaceuti do rezultatske prednosti dolaze u posljednjoj (drugoj) minuti sudačke nadoknade. Čabraja i Lovrić pokušavaju izaći iz vlastite polovice, no danas zaista fantastični Goran Paracki otima loptu i daje za Etoundija, Kamerunac kvalitetno gura u prostor za natrčalog Glavčića, a srpski veznjak lijepim udarcem vanjskom s ruba šesnaesterca matira Kahlinu za 1-0 svoje momčadi i svoj HNL prvijenac u dresu Slavena.

U nastavak susreta Valdas Dambrauskas je odlučio ući s Matijom Dvornekovićem koji je ušao umjesto Darija Špikića, dok je Stipić umjesto Francka Etoundija na travnjak poslao Martina Boakyea.

Prvu nešto ozbiljniju prijetnju u drugom dijelu vidjeli smo u 54. minuti kada je nakon akcije po desnoj strani napada Čanađija na sredini ruba šesnaesterca bio na udarcu i poslao loptu malo pored desne vratnice Filipovićevih vrata.

Četiri minute poslije Čanađija napušta igru, a umjesto njega ušao je Ognjen Mudrinski.

U 67. minuti lijep potez Glavčića koji se driblingom rješio Muse i kvalitetno opalio s ruba šesnaesterca, Kahlina spremno odbija u korner iz kojeg domaći nisu zaprijetili. Uslijedile su izmjene u redovima gostiju, umjesto Kristijana Lovrića i Cherifa Ndiayea ušli su Josip Mitrović i Albi Doka. 20-godišnjem Mitroviću, koji je prošlu sezonu proveo na posudbi u zaprešićkom Interu, a ovo ljeto napustio Rijeku i potpisao za Goricu, ovo je bio debitantski nastup u dresu novog kluba.

U 74. odlična kontra domaćina, izašli su ‘Farmaceuti’ u 4na3, Lulić u završnici dodaje povratno za Krstanovića, no njegov udarac s dvanaestak metara je očajan te lopta odlazi visoko iznad okvira. Dvije minute poslije Stipić umjesto Stipe Bačelića Grgića i Nemanje Glavčića na travnjak šalje Franu Mlinara i Arijana Brkovića.

Kahlina spašava Goricu u 77. minuti. Goda je odlično proigrao desno Bogojevića, a gostujući vratar odličnom reakcijom brani njegov pokušaj sa sedam metara i odbija u korner.

Božić se u 82. našao u poziciji za dalekometni udarac, snažno, ali i ravno u Kahlinu.

Gorica do izjednačenja dolazi u 86. minuti. Prvo je Filipović obranio i kratko odbio odličan pokušaj Mitrovića glavom, a u nastavku Doka vraća u sredinu gdje je pored nezainteresiranog Krstanovića i zakašnjelog Božića prvi na lopti Mudrinski koji s tri metra uklizavanjem posprema loptu u mrežu za 1-1. 28-godišnjem srpskom napadaču ovo je bio treći pogodak u ovoj sezoni, ukupno sedmi u 14. Prva HNL nastupu.

U 90. Stipić iz igre vadi Krstanovića, a u završnih četiri minute utakmice na travnjak šalje stopera Matka Zirduma.

U drugoj minuti sudačke nadoknade preokret Gorice! Goda neoprezno gubi loptu od Dvornekovića koji kvalitetnim ubačajem na petercu pronalazi odlično pozicioniranog Mudrinskog, a srpski napadač bez problema glavom posprema loptu u mrežu za svoj četvrti gol u sezoni i 1-2 svoje momčadi.

Gorica u sljedećem kolu igra prvu utakmicu na domaćem terenu gdje će dočekati Šibenik, dok će Slaven Belupo gostovati u Splitu kod Hajduka.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Na stadionu Ivan Kušeak Apaš u Koprivnici od 17:55 u sklopu 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage će odmjeriti Slaven Belupo i Gorica. Odlukom HNS-a zbog epidemiološke situacije nije dopušteno prisustvo navijača na tribinama.

U uvodnom kolu sezonu Farmaceuti su izborili bod kod Osijeka (0:0) dok je Gorica uvjerljivo slavila protiv Varaždina (1:5).

U današnjem dvoboju domaćini nemaju problema s izostancima dok je kod gostiju nakon operacije vilice još uvijek nedovoljno oporavljen Golubickas.

Trener Slavena Tomislav Stipić je uoči utakmice rekao: “Gorica je jedna jako ozbiljna momčad. U ovoj sezoni im je cilj Europa i to su pokazali već u prvom kolu u Varaždinu. Čeka nas tvrda ekipa puna agresivnosti tako da očekujem težak i zagonetan susret. Imaju i fizičku jakost i individualnost, a na kraju krajeva i pravi su tim. Moramo biti oprezni i na gornjoj granici naših mogućnosti.”

Njegov kolega Valdas Dambrauskas je dodao: “Na tom terenu, na tom stadionu, nikome u ovoj ligi nije lako igrati, svi imaju problema i moramo se pripremiti na tešku utakmicu. Međutim, vjerujemo i u sebe, da napredujemo iz utakmice u utakmicu, a taj napredak neće stati. Potencijal je tu i vrijeme je da pokažemo da možemo pobjeđivati u nizu i u gostima.”

Utakmicu će suditi Marin Vidulin iz Kanfanara kojem će pomagati Robi Kezele (Rijeka), Luka Pajić (Rijeka) i Marko Cestarić (Sisak) dok su za VAR zaduženi Ivan Vučković (Zagreb) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Damir Bogdanović iz Vukovara, a kontrolor suđenja Branko Bajić iz Splita.