Gorica pogotkom odličnog Lovrića upisala treću pobjedu nad Rijekom (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je, pred 1 677 gledatelja na stadionu u Velikoj Gorici, rezultatom 1-0 (0-0) svladala Rijeku i tako stigla do dvanaeste ligaške pobjede u sezoni.

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je najbolji igrač današnje utakmice – Kristijan Lovrić. Gorica je tako u četiri međusobna okršaja s Rijekom ove sezone upisala tri pobjede i jedan poraz.

U prvih 15 minuta utakmice gledali smo apsolutnu dominaciju domaćina koji je imao nekoliko odličnih prilika, te je u tom periodu Jakirovićeva momčad izborila čak šest ubačaja iz kuta.

U četvrtoj minuti svjedočili smo “startu” nad Ndiayeom u kaznenom prostoru gostiju kada su domaći tražili kazneni udarac. Situacija je to koju ne bi trebalo spominjati, no s obzirom na to da je danas u Zaprešiću na utakmici Intera i Lokomotive za gotovo identičan kontakt dosuđena najstroža kazna…

U 9. minuti Kristijan Lovrić odlično plasiranim udarcem s preko 25 metara iz slobodnog udarca prijeti Slugi, no gostujući vratar jednako kvalitetnom obranom odbija u korner i čuva mrežu netaknutom.

Oboabona je u 12. minuti nakon ubačaja iz kuta ostao nečuvan i glavom promašio čistu gol šansu za domaćina, lopta je otišla malo pored desne vratnice.

U 14. i 15. minuti Mario Marina prijeti gostima, no njegovi pokušaji su u posljednji trenutak blokirani.

Rijeka je prvo ozbiljno pojavljivanje na protivničkoj polovici imala u 17. minuti kada je akciju nakon prolaska Marine nepreciznim udarcem okončao Dino Halilović.

U 25. minuti lopta je nakon udarca iz kuta za goste došla do Domagoja Pavičića koji je s preko 30 metara uputio snažan i precizan udarac koji je vrlo dobrom intervencijom morao braniti Kahlina i odradio je to uspješno.

Kahlina u 31. minuti bilježi još jednu vrlo dobru intervenciju, uspio je pravovremenim istrčavanjem odbiti loptu ispred Murića koji je izašao u jedan na jedan situaciju nakon Pavičićevog dodavanja u prostor s lijeve strane gostujućeg napada.

U 40. minuti Kristijan Lovrić ponovno demonstrira moć svog udarca, primio je loptu na lijevoj strani i utrčao u sredinu te s nekih 18 metara uputio snažan i plasiran udarac, lopta završava na gredi, a u nastavku se odbija do Suka no njegov pokušaj odlazi preko okvira Sluginih vrata.

Uzbudljivo prvo poluvrijeme tako je okončano bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme, što se prilika tiče, dalekometnim pokušajem iz slobodnog udarca iskosa s nekih 20 metara, otvara Lovrić, lopta je otišla pored suprotne vratnice.

Pusti pokušaji Lovriću se isplaćuju u 48. minuti. Ndiaye je spustio loptu za Lovrića koji s nekih 20 metara preciznim prizemnim udarcem pogađa bliži kut Sluginih vrata i trese mrežu za 1-0 Gorice. Bio je to šesti ligaški pogodak za 23-godišnjeg veznjaka domaćih.

U 63. minuti Murić ubacuje s lijeve strane gostujućeg napada, a Puljić s nekih 7 metara atraktivno petom prijeti Kahlini, no domaći vratar mirno hvata loptu koja je išla u okvir vrata.

Sergej Jakirović prvu izmjenu radi u 64. minuti kada je umjesto Maslowskog u igru poslao 22-godišnjeg Nizozemca Mathieua.

Minutu poslije ponovno Lovrić prijeti, ovaj put je njegov udarac s nekih 17 metara blokiran te malo pored vratnice odlazi u korner.

Igor Bišćan prvu izmjenu radi u 71. minuti, Čolak umjesto mladog Bušnje. Druga promjena u redovima domaćih bila je u 78., Maloča umjesto Dvornekovića.

Gorica je blizu drugog pogotka bila u 79. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta s lijeve strane domaćeg napada na drugoj vratnici sam ostao Suk, no umjesto pokušaja udarca u okvir igra povratno pa gosti uspješno izbijaju u novi korner iz kojeg nije bilo prijetnje po Slugina vrata.

U 82. minuti Kahlina upisuje odličnu intervenciju. Murić je pucao prizemno iz slobodnog udarca sa 17 metara, lopta je dodirnula nekoga u živom zidu domaćih no domaći vratar uz manje poteškoće čuva mrežu netaknutom.

Ndiaye u 85. minuti povratnom loptom namješta još jednu dobru situaciju za Lovrića čiji snažan udarac s nekih 9 metara odlazi malo pored vratnice.

U istoj minuti Bišćan radi drugu promjenu, 18-godišnji Hrvoje Smolčić umjesto vršnjaka Ivana Lepinjice.

Kristijan Lovrić je iz igre izašao u 89. minuti, umjesto njega na travnjak istrčao Aleksandar Jovičić.

Jakirovićeva momčad tako je u tri posljednja okršaja s Rijekom upisala slavlje i stigla na samo dva boda zaostatka od Lokomotive koja drži četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Gorica je u sljedećem kolu domaćin Slaven Belupu, dok će Rijeka na Rujevici ugostiti Inter Zaprešić, koji je danas u dramatičnoj utakmici svladao Lokomotivu.

Program 28. kola nastavlja se sutra utakmicama Rudeša i Dinama na stadionu u Kranjčevićevoj (16:30h) te Hajduka i Osijeka na Poljudu (19h).

Od 19 sati u Velikoj Gorici počinje duel 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Gorica dočekuje Rijeku.

U dvije prethodne međusobne utakmice pobjede je upisala Gorica koja je na Rujevici slavila s 1:3, a na domaćem terenu s 2:1. U prvom ovosezonskom kolu je pobjedu pak rezultatom 2:0 upisala Rijeka.

Sergej Jakirović i Igor Bišćan su se odlučili započeti susret sa sljedećim igračima: