Gorica pogotkom Dvornekovića u sudačkoj nadoknadi do slavlja nad Rijekom (VIDEO)

U utakmici 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je, pred 4117 gledatelja na Rujevici, rezultatom 1-2 (0-0) svladala Rijeku i tako joj nanijela prvi ovosezonski poraz na domaćem travnjaku.

Goste je u vodstvo pogotokom samo minutu nakon što je ušao u vodstvo doveo Lukasz Zwolinski u 62. minuti, domaćima izjednačenje donosi Tomečak u 82., a konačnih 1-2 postavio je svojim ovosezonskim prvijencem Matija Dvorneković pogotkom u 92. minuti utakmice.

Rijeka je prvu prijetnju kreirala već u drugoj minuti kada je Čolak ubacio s desne strane napada, a u sredini na petercu atraktivno petom loptu u okvir proslijedio Gorgon, no Kahlina je siguran u reakciji.

Samo minutu poslije prijeti i Gorica. Na ubačaj Muse s desne strane napada neobjašnjivo je usamljen na nekih sedam metara ostao Čanađija, no njegov udarac glavom nije dovoljno snažan i Prskalo upisuje obranu.

Gosti ponovno prijete u 12. minuti kada je Suk ubacio s desne strane, a u sredini su ponovno ‘zaspali’ domaći braniči te do lopte dolazi Ndiaye čiji udarac glavom vrlo dobrom intervencijom brani Prskalo.

Rijeka uzvraća preko Halilovića u 24. minuti, no njegov udarac s nekih dvadeset metara nije bio velik izazov za dobro postavljenog Kahlinu.

U vrlo izjednačenom prvom poluvremenu, u kojem je Gorica ipak imala nešto konkretnije prijetnje, u 43. bilježimo još jednu situaciju gostiju. Prvo je na ubačaj s desne strane u sredini malo zakasnio Ndiaye, u nastavku Lovrić igra povratnu loptu za natrčalog Čabraju čiji snažan udarac s vrha šesnaesterca Prskalo uspijeva odbiti i sačuvati mrežu netaknutom.

U nastavku su prvi dobru situaciju imali domaćini, Čolak se atraktivno riješio čuvara na sredini terena i sjurio prema šesnaestercu, gurnuo loptu pored protivnika i onda se na ulazu u kazneni prostor bacio u pokušaju iznuđivanja prekršaja. Sudac Strukan nije ništa sudio.

U 50. minuti prvi put u drugom dijelu utakmice prijete gosti. Lovrić je pobjegao po lijevoj strani napada i s nekih trinaest metara iskosa uputio snažan prizemni udarac, a Prskalo uz manje poteškoće upisuje još jednu obranu.

Puno su dominantniji bili Jakirovićevi igrači u ovom periodu utakmice, agresivniji bez lopte i vrlo konkretni s njom. U 56. minuti Čanađija je odličnom loptom izbacio Lovrića još jednom lijevo u prostor no i ovaj prizemni udarac nije okončan pogotkom, završila je lopta malo, malo pored suprotne vratnice.

Dvije minute poslije Rijeka je konačno kvalitetno izašla u kontru, ubačaj Čolaka u vlastiti je okvir skrenuo gostujući branič i natjerao Kahlinu na odličnu reakciju i odbijanje u korner nakon kojeg se lopta poslije gužve u petercu odbila malo pored vratnice u još jedan ubačaj iz kuta za domaće, no iz ovog prekida nije Rožmanova momčad kreirala ništa spomena vrijedno.

I onda ponovno Gorica. Prvo je Lovrić izravno iz kornera natjerao Prskala na reakciju i odbijanje, a u nastavku je ubačaj Muse s desne strane napada završio na suprotnoj vratnici.

Dominacija se gostima isplatila u 62. minuti. Sudac je vratio loptu Gorici podbacivanjem, a Čanađija odmah iz prve fantastičnim dodavanjem pronašao Zwolinskog koji samo minutu nakon što je ušao umjesto Ndiayea trese mrežu za 0-1 i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno 16. u dresu Gorice.

Andrijašević je atraktivno škaricama pokušao kapitalizirati jednu gužvu u gostujućem šesnaestercu u 67. minuti, no lopta odlazi pored vratnice.

Danas odlični Čanađija u 75. na dodavanje Hamada s nekih petnaest metara iskosa s desne strane upućuje precizan i snažan udarac u suprotni kut, no najbolji igrač Rijeke Prskalo, iskazuje se još jednom odličnom obranom.

Dvije minute poslije Musa igra u prostor za Suka, no lopta se od braniča domaćih odbija i Prskalo uspijeva uhvatiti loptu ispred Nizozemca.

Rijeka do izjednačenja dolazi pogotkom Tomečaka u 82. minuti utakmice. Murić (ušao u 58. umjesto Kvržića) je odigrao desno u prostor za Tomečaka, a on varkom izbacuje čuvara i s nekih jedanaest metara pogađa suprotni kut za 1-1 i svoj drugi pogodak u sezoni, dvadeseti u dresu Rijeke.

Pogodak je dosta podigao Rijeku te je izgledalo da će usprkos svemu domaći biti ti koji će postići sljedeći pogodak. Od nekoliko opasnih situacija vrijedi istaknuti pokušaj Tomečaka glavom u 90. minuti, no lopta je s nekih pet metara otišla preko okvira.

I kada je četvrti sudac pokazao da će se igrati još minimalno pet minuta, te se očekivalo da će domaći napasti goste do kraja, Smolčić zarađuje drugi žuti karton i isključujući crveni te biva poslan u svlačionicu.

Gosti su to igrača više vrlo brzo kapitalizirali. Prskalo je pogriješio u dodavanju, loptu oduzima Lovrić i fantastično prolazi pored braniča i dodaje odličnu loptu za Dvornekovića koji je zaista imao jednostavan posao za postizanje svog ovosezonskog prvijenca i ukupno 1-2 slavlje Gorice.

Gorica je tako u šestom okršaju s Rijekom stigla do pete pobjede, ujedno Rožmanovoj momčadi nanijevši prvi ovosezonski poraz na domaćem travnjaku.

Rijeka u sljedećem kolu gostuje kod Osijeka u Gradskom vrtu, dok će Gorica biti domaćin Hajduku. Podsjetimo, prethodno ovim prvenstvenim izazovima klubove u srijedu čeka osmina finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem će Gorica na domaćem travnjaku upravo protiv Hajduka tražiti put do četvrtfinala, dok će Rijeka gostovati u Varaždinu kod Varaždina.

Program 13. kola zaključuje se sutra utakmicama Istrea 1961 i Lokomotive na Aldo Drosini (15h) te derbijem kola u kojem Dinamo s početkom u 17:30 na Maksimiru dočekuje Osijek.

U posljednjem susretu drugog dana programa 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka s početkom u 17:30 na Rujevici dočekuje Goricu.

U šest do sada međuosbno odigranih ligaških susreta Gorica je puno uspješnija te na kontu ima pet pobjeda, dok je Rijeka slavila samo jednom. U aktualnoj sezoni klub iz Velike Gorice u okviru 4. kola je na svom terenu slavio golovima Ndiayea i Suka.

Gosti u današnju utakmicu ulaze kao šestoplasirana momčad na ljestvici s petnaest bodova na kontu, ali i uz dva poraza u prethodna dva kola (2-1 protiv Osijeka i 2-4 protiv Dinama). ‘Bijeli’ su pak pod vodstvom Simona Rožmana u posljednja tri kola upisali pobjede protiv Varaždina u gostima (0-2) i Belupa u Koprivnici (1-2) te remi s Lokomotivom (1-1).

Glavni sudac ovog susreta je Duje Strukan iz Splita, a pomoćnici će mu biti sugrađani Hrvoje Radić i Mario Pepur.

Treneri Simon Rožman i Sergej Jakirović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: