Gorica nanijela Interu sedmi prvenstveni poraz u nizu (VIDEO)

Screenshot: HNTV

U prvoj utakmici 28. kola HT Prve lige Gorica je na gostovanju u Zaprešiću golovima Lovrića i Mudrinskog bila bolja od Intera rezultatom 0:3 (0:0). Nakon izjednačenog prvog poluvremena izabranici Valdasa Dambrauskasa su u nastavku pojačali ritam te su zasluženo došli do desete ovosezonske pobjede. Inter je pak zajedno s Varaždinom i dalje na začelju ljestvice, a ovo im je bio sedmi prvenstveni poraz u nizu.

Početak utakmice kasnio je nekoliko minute jer je vratar domaćih Matković imao problema s opremom. Sporna je bila njena boja.

Već u trećoj minuti susreta Savić je laktom oborio Ndiayea dok je lopta bila na suprotnoj strani napada Gorice, no VAR sudac Vučković nije sugerirao pregled ove sporne situacije.

U 6. minuti nakon udarca iz kuta pucao je Mazalović, ali lopta se odbija od obrambenog igrača i odlazi preko grede. U toj situaciji aktivirao se i VAR koji je sugerirao potencijalni kazneni udarac jer je Babec nogom pogodio u glavu veznjaka Intera, ali sudac Vidulin se nakon pregleda video snimke nije odlučio pokazati na bijelu točku.

Novi korner za Inter u 11. minuti izborio je Mamut koji nakon dodavanja Boseca bježi obrani Gorice, ali njegov pokušaj je blokirao Steenvoorden.

U 15. minuti susreta nakon ubačaja Čabraje nogometaš Intera nespretno odbija loptu do Babeca koji puca s pet metara, ali dobrom reakcijom iskazao se vratar Matković.

Novi pokušaj Intera vidjeli smo u 20. minuti kada je iz kaznenog prostora pucao Grgić, no obrana Gorice blokira njegov pokušaj za novi korner iz kojeg domaći nisu uspjeli zaprijetiti.

U 31. minuti Tsonev nakon dobrog dodavanja Mamuta bježi obrani gostiju, ali u posljednji trenutak ga sustiže Steenvoorden. Pet minuta kasnije, kao i u utakmici u Splitu, iz velike daljine probao je Mamut, ali to je bio lagan zadatak za Kahlinu.

Dobru priliku za vodstvo u 38. minuti imala je Gorica, Suk pronalazi Lovrića, a njegov prizeman udarac sa 16 metara brani Matković.

Na početku drugog dijela Ivković je napad Intera pojačao s oporavljenim Komnenom Andrićem dok je u svlačionici ostao Tsonev.

U drugoj minuti nastavka Postonjski se poskliznuo u trenutku kada je sa 17 metara mogao ugroziti vrata Kahline. Dvije minute kasnije s 20-ak metara udarac je okušao Lovrić za još jednu dobru obranu Matkovića.

Matković se iskazao i u 51. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta sa šest metara pucao Steenvoorden.

Gorica u vodstvo dolazi u 53. minuti nakon što je s 20 metara iskosa pucao Lovrić, a van Bruggen je promijenio smjer lopte te je poslao iza leđa suigrača Matkovića. Pogodak je usprkos tome pripisan ofenzivcu gostiju.

Samo dvije minute kasnije sa 17 metara je pucao Hamad, ali njegov pokušaj je na putu do gola blokirao jedan igrač Intera tako da je to bio lagan zadatak za vratara domaćih. Gosti su tom prilikom tražili kazneni udarac zbog navodnog igranja rukom, ali sudac Vidulin i VAR nisu se oglasili.

Odličnu akciju Gorice vidjeli smo u 62. minuti kada Čabraja pronalazi Ndiayea, a on odlaže loptu za Lovrića čiji udarac sa 16 metara prolazi tik uz vratnicu.

Četiri minute kasnije Musa ubačajem pronalazi Suka, ali njegov udarac nije bio težak zadatak za Matkovića.

Inter je najbolju priliku kreirao u 68. minuti kada je Bosec ubačajem s desne strane pronašao Mamuta, a njegov udarac glavom s osam metara zaustavlja vratnica.

Minutu kasnije nakon ubačaja iz kuta lopta se odbija ravno na nogu Grgića, no njegov pokušaj s 11 metara sigurno brani Kahlina.

U 73. minuti Dvorneković prizemnom loptom s desne strane traži Ndiayea na prvoj stativi, a njegovo dodavanje u korner izbacuje Savić. Nakon ubačaja iz kuta još jednom je pucao Steenvoorden, ali to je bio lagan posao za vratara Intera.

Gorica je pobjedu potvrdila u 78. minuti. Čanađija je pucao s 15 metara, a ispred Matkovića loptu je dodirnuo Mudrinski te je poslao u mrežu. Bio je to prvijenac srpskog napadača u HT Prvoj ligi.

U 81. minuti slična situacija kao kod drugog pogotka, ovaj put je sa 16 metara pucao Dvorneković, a Mudrinski je ponovno na petercu dirao loptu, ali ovaj put se ispriječio okvir gola.

Mudrinski do drugog gola na utakmici dolazi u 85. minuti. Po desnoj strani su kombinirali Musa i Dvorenković, a potonji na osam metara pronalazi Mudrinskog koji je udarcem glavom svladao Matkovića.

U drugoj minuti sudačke nadoknade poraz Intera mogao je ublažiti Andrić, ali nakon što se dobrom varkom izborio za udarac njegov udarac odlično brani Kahlina.

Kolo se nastavlja od 21:05 kada se na Aldo Drosini sastaju Istra 1961 i Hajduk.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Srazom Intera i Gorice na stadionu Ivan Laljak Ivić u Zaprešiću s početkom u 18:55 otvara se program 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Gosti u susret ulaze s nizom od tri ligaške utakmice bez pobjede, a u posljednjem su kolu odigrali susret bez pogodaka u Koprivnicni kod Slaven Belupa.

Domaćin za ligašku pobjedu ne zna još od 20. kola kada je na svom terenu rezultatom 2-0 svladao Istru 1961, a u posljednjih su šest kola upisali jednako toliko poraza.

Što se međusobnih okršaja tiče ‘Div iz predgrađa’ u dosadašnjih je sedam susreta slavio samo jednom i to u trećem kolu prošle sezone kada su u Gorici odnijeli pobjedu rezultatom 2-3. Gorica u međusobnim okršajima na kontu ima dvije gostujuće pobjede, a četiri su okršaja okončana bez pobjednika.

Glavni sudac današnje utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara, a pomoćnici na terenu će mu biti Vedran Đurak iz Siska i Luka Pajić iz Rijeke. VAR sudac je Ivan Vučković iz Zagreba, a AVAR sugrađanin mu Igor Krmar.

Treneri Tomislav Ivković i Valdas Dambrauskas na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: