Gorica nakon preokreta slavila protiv Hajduka (VIDEO)

U uzbudljivoj utakmici 7. kola HT Prve lige Gorica je pred 1.523 nakon preokreta došla do pobjede nad Hajdukom rezultatom 2:1 (0:1). Gosti su poveli preko Mije Caktaša da bi domaćini tri boda osvojili golovima Kristijana Lovrića i Jiloana Hamada te obranom kaznenog udarca Kristijan Kahlina

Izabranici Valdasa Dambrauskasa su tako sa 16 osvojenih bodova i dvije utakmice više od Dinama preuzeli vrh prvenstvene ljestvice dok su Bili s utakmicom manje pali na četvrtu poziciju.

Uvertira u dvoboj bila je odbijanje organizatora da dijelu Hajdukovih navijača dopusti ulazak na stadion obzirom da je na snazi odluka HNS-a prema kojem nije dopušteno prisustvo gostujućih navijača. Kriterij domaćina za provedbu ove odluke bilo je mjesto prebivališta onih koji su željeli ući na tribine.

Prvu priliku na utakmici imao je Hajduk u 4. minuti kada je Diamantakos na asistenciju Gyurcsa pobjegao obrani domaćih, ali njegov pokušaj brani vratar Kahlina koji je danas upisao 150. utakmicu u dresu Gorice.

Samo minutu kasnije nova dobra prilika za Bile, ovaj put je u fokusu Jairo koji se izborio za udarac s desne strane, ali Kahlina uz pomoć bloka hvata i njegov pokušaj.

U 8. minutu udarac s oko 20-ak metara je okušao Jradi, no u njemu nije bilo preciznosti.

Novu prijetnju Hajduku bilježimo u 18. minuti kada je s 15-ak metara iskosa pucao Jakoliš, a lopta od bloka Jovičića odlazi u korner. Iz kuta je Gyurcso pronašao Dimitova koji je u dva navrata pucao s pet metara, ali ovaj put u bloku je bio Babec.

Jakoliš je u 23. minuti nakon asistencije Gyurcsa poluvolejem s ruba kaznenog prostora zatresao gredu. U nastavku akcije isti igrač je povratnom loptom uposlio Jradi koji s 15-ak metara šalje loptu pored gola.

U 26. minuti nakon novog ubačaja iz kuta Gyurcsa glavom je s prve stative pucao Jairo, no i on ne pogađa okvir gola.

Gorica je prvu opasnost kreirala u 30. minuti kada je Musa uposlio Špikića, a on je uputio povratnu loptu koja prilikom klizećeg starta pogađa u ruku Dimitrova. Batinić i VAR nisu smatrali da se radi o kaznenom udarcu.

Četiri minute kasnije Hamad pronalazi Lovrića koji se sa 17 metara odlučio na udarac iz prve, ali lopta prolazi malo iznad grede. U istoj minuti udarac je uputio i Matar, no Posavec sigurno brani.

Odlično su u 37. minuti kombinirali Caktaš i Diamantakos, ali potonji nakon ubačaja Hajdukova kapetana glavom puca malo pored vratnice.

U 40. minuti Posavec lovi i udarac Špikića s oko 25 metara udaljenosti. Dvije minute kasnije isti igrač je povratnom loptom pronašao Hamada, ali on je u dobroj situaciji loše pucao.

Sudac Batinić je u 43. minuti pokazao na bijelu točku nakon što je Musa na rubu šesnaesterca napravio prekršaj nad Gyurcsom. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Mijo Caktaš.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Hajduk. Jakoliš je odličnim ubačajem na drugoj stativi pronašao Caktaša, a njegov udarac glavom prolazi malo pored vratnice.

U 57. minuti nakon pogreške Nejašmića sa šesnaest metara pucao je Čanađija, ali lopte ne pogađa okvir gola. Tom prilikom je Nejašmić startao na veznjaka Gorice, a sudac Batinić je nakon intervencije VAR-a i pregleda snimke odlučio još jednom pokazati na bijelu točku.

Izvođač kaznenog udarca bio je Lovrić, ali Posavec brani njegov udarac. Međutim još jednom se javio VAR koji je signalizirao da vratar Hajduka nije bio bar jednom nogom na crti prilikom izvođenja udarca. Lovrić drugu pruženu šansu nije propustio te je izjednačio rezultat.

U 64. minuti Kahlina sigurno brani nakon udarca Jaira. Četiri minute kasnije brazilski ofenzivac je povratnom loptom poslužio Caktaša, ali on puca ravno u Kahlinu.

Diamantakos u 69. minuti tražio Jaira u petercu, no Jovičić u posljednjem trenutku izbacuje loptu u korner. Iz njega je ubacio Gyurcso, a s pet metara je glavom pucao Caktaš za još jednu obranu Kahline.

Golman domaćih je odmah rukom uputio loptu za Lovrića, a njega povlačenjem za dres ruši Čolina i dobija izravan crveni karton. Nakon intervencije VAR-a sudac Batinić je promijenio svoju odluku te je umjesto direktnog crvenog kartona beku Hajduka pokazao drugi žuti.

Gorica je do vodstva mogla doći u 74. minuti kada je opasno pucao Lovrić, ali Posavec brani njegov pokušaj.

Dvije minute kasnije domaćini dolaze u vodstvo. Lovrić je ubačajem pronašao Mudrinskog čiji udarac glavom brani Posavec, ali na odbijenu loptu je najbrži Hamad koji je šalje u mrežu. Pomoćni sudac je tom prilikom signalizirao zaleđe, no VAR je utvrdio da se radilo o ispravnoj situaciji te je gol priznat.

Hajduk je do izjednačenja mogao doći u 84. minuti. Jakoliš je uz pomoć vjetra zamalo iznenadio Kahlinu, ali pogodak spašava greda. Nakon ubačaja iz kuta Steenvoorden je zamalo pogodio vlastitu mrežu.

U sedmoj minuti sudačke nadoknade nakon kornera se za udarac iz peterca izborio Jairo, no nije uspio pogoditi okvir gola. Nakon udarca Mudrinski je udario u nogu Jaira, a sudac Batinić je nakon intervencije VAR-a treći put na utakmici dosudio kazneni udarac.

S bijele točke je pucao Jairo, a Kahlina odličnom intervencijom brani njegov pokušaj i donosi svojoj momčadi veliku pobjedu.

Kolo će se zaključiti sutra kada Varaždin dočekuje Dinama, a Rijeka je domaćin Slaven Belupu.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Derbi susret 7. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se od 19:05 kada Gorica dočekuje Hajduk. Domaćini su trenutno na drugom mjestu ljestvice s 13 osvojenih bodova, a uz utakmicu više imaju tri boda više od trećeplasiranih gostiju.

Gorica danas ne može računati na kartoniranog Doku i ozlijeđenog Delfija dok kod Hajduka nema problema s izostancima.

Strateg domaćih Valdas Dambrauskas je u najavi utakmice rekao: “Vjerujemo u sebe, u naš sustav i trenažni proces i zato se pripremamo za ovu utakmicu kao i za svaku drugu. Naravno, Hajduk je veliki klub, igraju jako dobar nogomet u ovom trenutku, a stil igre im je unaprijeđen u odnosu na kraj prošle sezone. No nećemo samo gledati protivnika, najvažnije je kako ćemo se mi osjećati i kako ćemo mi igrati. Uvijek ponavljam, ključno je razumjeti svoje uloge i zaduženja na terenu, podupirati jedni druge, biti čvrsto povezani sa suigračima, razumjeti se i u fazi napada i obrane, dobro reagirati u tranziciji… Budemo li takvi, zadržimo li fokus, uvijek imamo šanse i rezultat će doći.”

Hari Vukas je pak izjavio: “Atmosfera je dobra, momci dobro rade. Zadnju utakmicu smo dobili kao što smo očekivali. Svi su igrači zdravi, spremni smo za utakmicu. Gorica ima glavu i rep, čvrstoću, kompaktnost. Bili su dosta ubojiti u ovih par utakmica, to pokazuju rezultati. Ali, i mi smo u dobrom momentu.”

Glavni sudac dvoboja je Damir Batinić iz Osijeka kojem će asistirati Dario Knez (Osijek), Kristijan Novosel (Valpovo) i Andrej Burilo (Osijek) dok su u VAR sobi Ivan Bebek (Rijeka) i Igor Krmar (Zagreb). Delegat susreta je Darko Kolesarić (Osijek), a kontrolor suđenja Igor Pristovnik (Zagreb).