Gorica i Slaven Belupo odigrali susret bez pogodaka u neregularnim uvjetima

Grafika: HNK Gorica

Gorica i Slaven Belupo su u Velikoj Gorici u okviru posljednjeg kola ovosezonskog izdanja HT Prve lige odigrali susret bez pogodak. Sraz ovih dviju momčadi obilježio je ogroman prolom oblaka zahvaljujući kojem se krajem i tijekom čitavog drugog poluvremena uopće nije mogao igrati nogomet.

Iako su se igrači evidentno zabavljali ovakvim raspletom događaja, rizik od ozljede bio je velik i da nije riječ o posljednjem kolu sigurno nitko od sudionika ne bi težio tome da se susret u onakvim uvjetima okonča.

U ravnopravnom susretu prvi smo pokušaj u okvir vidjeli u 12. minuti kada je Mudrinski glavom nakon ubačaja s desne strane napada ‘zagrijao’ dobro postavljenog i sigurnog Ježinu.

Belupo je prvi ozbiljniji udarac prema vratima Kahline uputio u 22. minuti kada je Lulić s dvadesetak metara loptu poslao malo iznad okvira vrata.

U 26. minuti odlično su gosti izigrali desnu stranu domaće obrane, na dodavanje Parackog na devet je metara usamljen Etoundi no njegov udarac odličnom reakcijom brani Kahlina i odbija u korner poslije kojeg su ‘Farmaceuti’ ponovno bili opasni. Brković je izravno iz kuta poslao loptu pod gredu, domaći vratar je i to odbio van igre.

Prilikama siromašno prvo poluvrijeme dodatno je upotpunio ‘biblijski’ prolom oblaka od 41. minute, te su igrači natopljeni travnjak napustili uz rezultat s kojim su i započeli susret.

Kiša nije prestala padati ni tijekom poluvremena, intezitet se malo smanjio, ali teren je svejedno bio ekstremno natopljen te je zaista nejasno na temelju čega su suci zaključili da se može odmah nastaviti igrati u uvjetima kakvi su vladali. S druge strane, razumljiva je želja da se utakmica odigra jer je ipak riječ o zadnjem kolu, no možda se moglo pričekati prestanak ili manji intezitet kiše da igrači ne riskiraju ozljedu.

U 61. minuti Kalik je odlučio pokušati iskoristiti uvjete za igru kakvi jesu te je s centra potegao prema vratima Ježine koji se u velikoj lokvi na petercu poskliznuo, no lopta je na sreću vratara gostiju ipak otišla pored okvira.

U 61. minuti Kalik je odlučio pokušati iskoristiti uvjete za igru kakvi jesu te je s centra potegao prema vratima Ježine koji se u velikoj lokvi na petercu poskliznuo, no lopta je na sreću vratara gostiju ipak otišla pored okvira. Uz pokušaj Ndiayea, također iz daljine u 85. minuti, bilo je to sve spomena vrijedno u kontekstu nogometa u drugom dijelu.

Sutra nas očekuje završetak ovosezonskog izdanja HT Prve lige, a dan će otvoriti Inter i Hajduk srazom u Zaprešiću (18:55), a s početkom u 21 sati i 5 minuta slijedi dramatična završnica borbe za drugo mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka. Podsjetimo, Rijeka na Rujevici dočekuje Istru, a Osijek u Gradskom vrtu Lokomotivu.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U posljednjem kolu HT Prve lige Gorica od 21:05 dočekuje Slaven Belupo. Dvoboj će se odlukom Izvršnog odbora HNS-a zbog pogoršanja epidemiološke situacije igrati bez prisustva gledatelja na stadionu.

Radi se o već petom međusobnom ovosezonskom dvoboju ove dvije momčadi. Farmaceuti su upisali po jednu pobjedu u Prvoj HNL (2:0) i kupu (1:2), jednom je slavila Gorica (2:0) dok je posljednji susret završio bez golova.

Domaćini danas ne mogu računati na suspendirane Musu, Steenvoordena i Suka dok je ozlijeđen Golubickas, a kod gostiju zbog kartona nema Bačelića-Grgića, a zbog ozljeda Filipovića, Mikulića, Solde i Jeffrena.

Trener domaćih Valdas Dambrauskas je u najavi utakmice rekao: “Prvo moram reći da je Slaven Belupo momčad koju je jako teško pobijediti. Izuzetno dobro organizirana momčad, s vrlo, vrlo kompaktnom zadnjom linijom, u kojoj je pet igrača, s trojicom u sredini i najčešće dvojicom u napadu. Nije to najkreativnija momčad u napadačkom smislu, ne stvaraju previše šansi, ali jako je teško igrati s njima. Teško je i braniti se protiv njih, mislim da trener zaista izvlači maksimum iz te momčadi. Svjestan je mana i vrlina svoje momčadi, čak mislim da je Slaven Belupo momčad koja najbolje u cijeloj ligi skriva svoje nedostatke i slabosti.”

Njegov kolega Tomislav Stipić je izjavio: “Osjećaj uoči posljednje utakmice sezone je zaista dobar. Prevladava u svlačionici optimizam, a mi se dostojanstveno i fokusirano pripremamo za Goricu. Smisao igre, bilo to prvo ili zadnje kolo, je pobjeda i mi na nju idemo.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijek kojem će pomagati Dino Knez (Višnjevac), Ivan Janić (Ilok) i Andrej Burilo (Osijek). Za VAR su zaduženi Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Ivica Modrić (Zagreb). Delegat susreta je Lino Roša iz Vodnjana, a kontrolor suđenja Bruno Marić iz Daruvara.