Gorica do prvog boda protiv Dinama

U 30. kolu HT Prve lige Gorica i Dinamo su pred 2.217 gledatelja odigrali bez pogodaka. Izabranici Valdasa Dambrauskasa su tako osvojili prvi bod u službenim utakmicama protiv Plavih nakon sedam prethodnih poraza. Nedavno su upisali i pobjedu na Maksimiru, ali u tom slučaju se radilo o pripremnom susretu.

Dinamo je pak propustio već danas i matematički osigurati novi titulu prvaka Hrvatske. Do nje mogu doći sutra ukoliko Rijeka ne pobijedi na gostovanju kod Slaven Belupa.

Prvu ozbiljnu situaciju na utakmici vidjeli smo u 16. minuti kada se po lijevoj strani napada Dinama sjurio Ivunušec, na deset metara se lažnjakom izborio za udarac, ali njegov pokušaj brani Kahlina.

Gorica je do pogotka mogla doći u 18. minuti kada je Hamad u šesnaestercu pronašao Lovrića, no odličnom intervencijom pogodak spašava Livaković.

Lovrić s ruba kaznenog prostora prijeti i dvije minute kasnije, ali njegov udarac u korner odbija Gvardiol.

U 25. minuti nakon slobodnog udarca Dinama vlastitu mrežu zamalo je zatresao Jovičić, no loptu odbija iznad grede. Osam minuta kasnije s ruba kaznenog prostora prijeti Oršić, ali pogađa samo vanjski dio mreže.

Lovrić je još jednom zaprijetio u 36. minuti, opet ga je uposlio Hamad, ali u udarcu nije bilo preciznosti te lopta odlazi visoko iznad gola.

Sudačka nadoknada prvog poluvremena ponudila je još jednu dobru intervenciju vratara Livakovića koji je iz blizine obranio pokušaj Ndiayea nakon lopte koju mu je spustio Lovrić. Tom prilikom aktivirao se i VAR, međutim nisu pozvali Vidulina na pregled snimke kako bi pogledao kontakt između Livakovića i Ndiayea.

Prvi su u nastavku zaprijetili domaćini. U 49. minuti Musa pronalazi Hamada, a njegov udarac s desetak metara brani Livaković.

Minutu kasnije Ademi je ukrao loptu neopreznom Čabraji, no njegov pokušaj sigurno brani vratar Gorice.

U 67. minuti ponovno prijeti Lovrić, nakon akcije Hamada iz okreta je odlično pucao s 20-ak metara, ali i ovaj put paradom pogodak sprječava vratar Plavih.

Lovrić s 20-ak metara ponovno prijeti i u 75. minuti, no lopta je prohujala pokraj suprotne vratnice.

Nakon ubačaja Čabraje u 85. minuti ponovno je u prilici Lovrić, ali iskosa pogađa samo vanjski dio mreže. Četiri minute kasnije nakon udarca iz kuta gol Dinama je pokušao ugroziti Babec, no Livaković i tu loptu sigurno hvata.

Lovrić je još jedan udarac u okvir gola Dinama uputio u sudačkoj nadoknadi iz slobodnog udarca s više od 20 metara, ali uz male poteškoće Livaković je upisao novu obranu.

Posljednju priliku na utakmici imao je Dinamo i to preko Moharramija, ali njegov pokušaj s 15 metara prolazi pokraj vratnice

Trideseto kolo zaključit će se sutra kada se sastaju Slaven Belupo i Rijeka te Lokomotiva i Hajduk.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Ranije objavljen:

U sklopu 30. kola HT Prve lige Gorica od 21:05 dočekuje Dinamo. Plavi pobjedom šest kola prije kraja sezone mogu osigurati novi naslov prvaka Hrvatske.

Dinamo je bio bolji u tri prethodna međusobna ovosezonska prvenstvena ogleda (3:1, 2:4. 2:0) dok je Gorica slavila u prijateljskom ogledu (2:3) odigranom uoči nastavka sezone.

Gorica u današnji ogled ulazi bez ozlijeđenog Golubickasa dok su gosti iz istog razloga bez Stojanovića i Perića.

Strateg domaćih Valdas Dambrauskas je uoči susreta rekao: “Najvažnije je, i to ću posebno naglasiti igračima, da ne smije biti straha. To je najvažnije kad izlaziš na teren. Sve ostalo dolazi iz toga. Ako se bojiš, napet si i radit ćeš pogreške. Ako se ne bojiš, i dalje ćeš možda raditi pogreške, ali reagirat ćeš na njih drukčije, ostat ćeš hrabar i pokušati nastaviti dalje igrati onako kako najbolje znaš. Naravno, Dinamo je dobra, snažna momčad, snažnija nego
naša, izvjesni prvak države, ali i mi imamo svoj plan, svoje prednosti. Pobijedili smo već Dinamo, doduše u prijateljskoj utakmici, ali pokazali smo da možemo igrati dobar nogomet.”

Njegov kolega Igor Jovićević je dodao: “Sigurno da će biti teška utakmica, znajući Goricu, oni su uvijek neugodan suparnik. Želimo pobjedom osvojiti taj naslov, imamo dobru motivaciju. Dižemo se polako i uvjeren sam da će u utakmicama koje slijede i sama momčad izgledati puno bolje. Vidjeli smo da nekad malo i padnemo u drugom poluvremenu, ali uigravamo se i naštimavamo, tako da sve u svemu to ide jako dobro”.

Sudačku četvorku čine Marin Vidulin (Kanfanar), Goran Loparac (Sladojevci), Dino Knez (Višnjevac) i Josip Lučić (Vinkovci). VAR i AVAR suci su Ivan Bebek (Rijeka) i Miro Grgić (Osijek). Delegat susreta je Davor Ivić (Sisak), a kontrolor suđenja Alojzije Šupraha (Zadar) dok su ispred Saveza kao časnici za sigurnost postavljeni Vlado Dominić i Marko Cindrić.