Gorgon odlučio derbi na Rujevici

U derbi susretu 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na Rujevici pred 5.204 gledatelja bila bolja od Osijeka rezultatom 1:0 (1:0). Strijelac jedinog gola na dvoboju bio je Alexander Gorgon.

Izabranici Simona Rožmana su s tri boda ostali sami na trećem mjestu ljestvice s tri boda zaostatka za drugoplasiranim Hajdukom.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 11. minuti kada je nakon ubačaja Raspopovića s desne strane Andrijašević prenio loptu do Gorgona koji glavom trese mrežu Ivice Ivušića.

Osijek je najbliže golu bio u 36. minuti kada vratar domaćih Pandur nije dobro procijenio jednu dugu loptu, Ndocyt je bio brži te je prebacio vratara Rijeke na rubu kaznenog prostora, ali Smolčić je bio na mjestu i spriječio da lopta ode u gol.

Iako su u drugom poluvremenu pritisnuli domaćine Bijelo-plavih nisu kreirali izrazitu priliku, a u samoj završnici utakmice s ostali s igračem manje nakon što je kapetan Mile Škorić dobio crveni karton poslije starta na Pavičiću.

Kolo će sutra zaključiti dvoboji Dinama i Inter-Zaprešića te Istre 1961 i Slaven Belupa.

U trećoj utakmici programa 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka na Rujevici s početkom u 17:30 dočekuje Osijek u derbiju kola.

Dvoboj je ovo dviju bodovno izjednačenih momčadi na prvenstvenoj ljestvici, a u isti u nešto pozitivnijem ozračju ulaze gosti, koji su u prethodnom kolu na svom terenu svladali lidera prvenstva i aktualnog prvaka države Dinamo (1-0).

U prethodne dvije ligaške obveze u nastavku prvenstvenog nadmetanja Osijek nije uspio doći do tri boda, ali nije upisao ni poraze. Protiv Gorice u gostima slavonski je prvoligaš u siromašnoj utakmici odigrao susret bez pogodaka, a u Gradskom vrtu protiv Intera u prilično izjednačenom okršaju remizirao rezultatom 1-1.

Današnji domaćin svoj je nastavak prvenstva otvorio 2-1 gostujućim porazom od Lokomotive, a zatim na svom terenu rezultatom 2-1 svladao ‘Farmaceute’. U prethodnom kolu Rijeka je odigrala susret bez pogodaka s Goricom u gostima, a nakon istog zbog neuvjerljive primjene VAR-a podiglo se dosta buke, jer je ‘Bijelima’ nepriznat pogodak za pobjedu u sudačkoj nadoknadi.

Ovaj derbi susret bit će obilježen izostancima najboljih strijelaca u jednoj i drugoj momčadi. Kod domaćih zbog kartona nema Antonija Mirka Čolaka, a kod gostiju najboljeg ligaškog strijelaca aktualne sezone – Mirka Marića. Osim spomenutih kod gostiju također zbog ozljede neće biti Petra Bočkaja, a kod domaćih zbog kartona Joao Escovala, ozljeda Andreja Prskala, Ivana Tomečaka i Jasmina Čelikovića.

U dvije ovosezonske ligaške međusobne utakmice Osijek je na domaćem terenu slavio rezultatom 3-2, dok je sraz na Rujevici okončan bez pobjednika (1-1).

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita, a pomoćnici će mu biti sugrađanin Hrvoje Radić i Alen Jakšić iz Solina. VAR i AVAR suci su Goran Gabrilo (Split) i Goran Perica (Šibenik).

Treneri Simon Rožman i Ivica Kulešević na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: