Goran Paracki postigao prvijenac u australskoj A-League (VIDEO)

Screenshot YouTube

U susretu 6. kola australske A-League novozelandski Wellington Phoenix je, u uzbudljivoj utakmici, s visokih 5-2 porazio Perth Glory, i tako upisao prvu prvenstvenu pobjedu u ovoj sezoni.

Uzbudljivo prvo poluvrijeme nije dalo naslutiti da ćemo gledati baš ovakav rezultatski debakl gostiju. Upravo je momčad iz glavnog grada Zapadne Australije prva stigla do vodstva u ovom susretu. Indirektan slobodni udarac, na sredini – metar unutar kaznenog prostora, bombastičnim je udarcem u 9. minuti materijalizirao Španjolac Xavi Torres.

Do izjednačenja domaći stižu preko rođenog Osječanina – Darija Vidošića koji je glavom s nekih pet metara neometano u 13. minuti poentirao za izjednačenje.

U 34. minuti vodstvo Wellingtonu donosi 30-godišnji Goran Paracki. Bivši igrač Splita, Slavena i Istre (koju je napustio u 7. mjesecu ove godine) standardan je prvotimac momčadi koju s klupe vodi BH strateg Darije Kaležić. Svoj prvijenac postigao je nakon velike pogrešne zadnje linije gostiju, čiju je nesmotrenost iskoristio (danas trostruki asistent) Roy Krishna, te vrlo dobro uposlio hrvatskog veznjaka, koji je iz teške situacije pogodio suprotni kut za preokret.

Pet minuta poslije Paracki je zaradio i javnu opomenu – treću u šest odigranih kola, pa tako neće konkurirati za susret protiv Western Sydney Wanderersa, kod kojih njegov Wellington gostuje sljedeće kolo.

U drugom dijelu vidjeli smo još četiri pogotka. Dvije minute nakon početka nastavka susreta Lowry je postigao pogodak za izjednačenje, no golovima Guilhermea (52.) i Kaluđerovića (74.pen., 87.) Wellington stiže do prve pobjede u ovoj sezoni.