Golovima Caktaša Hajduk do preokreta protiv Istre 1961 (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Poljudu pred 6.262 gledatelja slavio protiv Istre 1961 rezultatom 2:1 (0:1). Gosti su poveli preko Matije Fintića, a domaćini do prekreta dolaze golovima Mije Caktaša.

Izabranici Damira Burića su se s novom pobjedom vratili na drugo mjesto ljestvice, a hoće li tamo dočekati i nastavak sezone u veljači ovisi o ishodu zaostale utakmice 6. kola između Dinama i Rijeka koja se igra u srijedu na Maksimiru.

Istra 1961 je pak nastavila svoj niz bez pobjede, a posljednji put su upisali tri boda u 3. kolu, 3. kolovoza te su ostali na pretposljednjem mjestu s istim brojem bodova kao posljednji Varaždin.

Prvu veliku priliku na utakmici vidjeli smo u 6. minuti i to za goste kada je po desnoj strani pobjegao Gržić, odličnim je ubačajem pronašao Perića-Komšića, ali njegov udarac glavom zaustavlja greda.

Hajduk je uzvratio preko Jaira čiji udarac odlazi pored gola, a dvoboj njega i Čondrića u 15. minuti u kaznenom prostoru Istre sudac Bebek je okarakterizirao kao simuliranje.

Domaćini su u tri navrata potom prijetili preko Edouka, a nigerijski napadač je najbliže pogotku bio u 17. minuti kada njegov udarac zaustavlja vratnica.

Dobru priliku je imao i Jakoliš koji je odlično oduzeo loptu te se sjurio prema golu gostiju, ali na koncu nije bilo preciznosti u njegovom udarcu koji je otišao pored vrata.

Gosti su poveli u 43. minuti kada je nakon duge akcije Ivančić dodao do Gržana koji je proslijedio do Fintića, a on s pet metara snažnim udarcem šalje loptu kroz noge Ljubiću.

Hajduk do izjednačenja dolazi u 61. minuti kada Tahiraj u šesnaestercu pronalazi Caktaša koji se oslobodio Tomaševića te je matirao Čondrića.

Dvije minute kasnije zaprijetili su i gosti kada je s 20-ak metara iskosa pucao Fintić, ali njegov udarac prolazi pokraj vratnice.

Hajduk do preokreta dolazi u 69. minuti. Brzu akciju Teklića i Bradarić novim pogotkom je preciznim udarcem okončao Caktaš.

U 80. minuti priliku je imao Blagaić koji je nakon dodavanja Caktaša iz kaznenog prostora gađao suprotni kut, ali nije bio precizan.

Dvije minute kasnije iz daljine je pucao Ivančić, no to je bio lak zadatak za vratara Ljubića. Nedugo potom je iz slične pozicije pucao i Bušnja, ali visoko preko gola.

Gosti u sudačkoj nadoknadi ostali s igračem manje kada je zbog verbalnog delikta izravni crveni karton dobio Petar Rubić.

Caktaš je do hat-tricka mogao doći u 93. minuti, ali njegov pokušaj nakon dodavanja Jradija uz poteškoće brani Čondrić. Posljednju priliku na susretu imao je Blagaić koji je nakon ubačaja Caktaša glavom pucao pored gola.

Rezultati 19. kola HT Prve lige:

Gorica – Inter-Zaprešić 1:1
Rijeka – Varaždin 3:1
Dinamo – Lokomotiva 1:0
Osijek – Slaven Belupo 3:2
Hajduk – Inter-Zaprešić 2:1

Odgođeni susret 6. kola između Dinama i Rijeke kojim će se spustiti zavjesa na ovogodišnji prvenstveni raspored igra se u srijedu, 18. prosinca.

Raspored 20. kola HT Prve lige (31.1.-2.2.2020.):

Inter-Zaprešić – Istra 1961
Lokomotiva – Rijeka
Slaven Belupo – Dinamo
Varaždin – Hajduk
Gorica – Osijek

U posljednjem susretu 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk od 17:30 na Poljudu dočekuje Istru 1961.

Po svemu sudeći radi se o posljednjoj utakmici Damira Burića na klupi Bilih u njegovom drugom mandatu. Nakon dvoboja se očekuje da splitski klub dobije novog čelnog čovjeka sportskog dijela kluba, a tu funkciju bi trebao preuzeti Mario Stanić. Torcida će pak utakmicu pratiti s istočne tribine obzirom da je zbog kazne zatvoren sjever Poljuda.

U dvije ovosezonske međusobne utakmice ove dvije momčadi Hajduk je upisao pobjedu na Poljudu (2:0) dok na Aldo Drosini nije bilo pobjednika (1:1).

Domaćini danas ne mogu računati na suspendiranog Stanka Jurića dok su gosti u Split doputovali bez Galileje, Obenga i Bosančića koji imaju kartone, a zbog ozljeda nema ni Močinića, Sanea, Rafe i Octavija Paeza, Mujkića, Laukžemisa, Fuentesa i Munivrane dok je Maganjić van kadra.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomagat će mu Goran Pataki (Đakovo), Kruno Šarić (Županja) i Dario Bel (Osijek). Delegat susreta je Zlatko Stanković iz Zagreba, a kontrolor suđenja njegov sugrađanin Dragutin Poljak dok je za sigurnost ispred HNS-a zadužen Marko Svilić.

Damir Burić i Ivan Prelec su od prve minute na travnjak odlučili poslati sljedeće igrače: