Golovi Kneževića i Lovrića, asistencije Sose i Kukoča; važna pobjeda Kovača (VIDEO)

Još tri pogotka jučer su postigli hrvatski nogometaši u svojim klubovima, te su dodali tri asistencije. Josip Knežević i Ivan Lovrić pogađali su u Mađarskoj, a pogodak je zabio i Marko Brtan. Asistirali su Tonći Kukoč i Borna Sosa, a važnu pobjedu ostvario je Niko Kovač.

Knežević i Lovrić strijelci u remiju, asistencija Kukoča

U susretu 31. kola mađarske prve lige Puškaš Akademija i Honved remizirali su 2:2. Domaći su poveli na samom startu utakmice a vodstvo su povećali u 39. minuti kada iz kaznenog udarca 11. pogodak sezone postiže hrvatski nogometaš Josip Knežević.

Honved se u igru vratio već u sljedećem napadu kada zabija za 2:1, a bod im u 59. minuti donosi pogodak 33-godišnjeg hrvatskog braniča Ivana Lovrića koji zabija svoj prvi prvenstveni gol ove sezone. Asistirao mu je još jedan hrvatski igrač – Tonći Kukoč.

Knežević je za Puškaš Akademiju odigrao svih 90 minuta, kao i naš branič Benedik Mioč. Lovrić je za Honved odigrao svih 90 minuta, dok je Tonći Kukoč u igru ušao s klupe početkom drugog poluvremena.

Brtan strijelac za Krupu

Momčad Krupe vodi veliku borbu za ostanak u prvoj BiH ligi. Jučer su u toj borbi upisali važnu pobjedu na domaćem terenu protiv Zvijezde, bilo je 2:0. Drugi pogodak na utakmici u 64. minuti a svoj treći u prvenstvu postigao je hrvatski nogometaš Marko Brtan.

Krupa je na tablici pretposljednja s 27 bodova, tri manje od mjesta koje ostavlja u ligi.

Prva asistencija Sose

Mladi hrvatski lijevi bek Borna Sosa odigrao je svih 90 minuta u porazu njegova Stuttgarta kod Herthe u Berlinu 3:1. Jedini pogodak gosti su zabili u 70. minuti kada je sve već bilo riješeno. Na asistenciju Sose zabio je iskusni njemački napadač Mario Gomez.

Stuttgart je na tablici 16. s 24 boda, te ukoliko zadrži ovu poziciju igrat će doigravanje za ostanak u Bundesligi.

Asistencija Roguljića

Slovački Trenčin teško je poražen danas na svom terenu protiv Nitre. Bilo je čak 1:4. Susret je za domaću momčad dobro počeo jer u desetoj minuti stižu do vodstva kada asistenciju upisuje hrvatski nogometaš Ante Roguljić. Međutim, nastavak utakmice a posebno drugo poluvrijeme bilo je jako loše za Trenčin, te su gosti stigli do uvjerljivog slavlja.

Trenčin je na tablici pretposljednji s 27 bodova i nalazi se u vrlo teškoj poziciji pred kraj sezone, Nitra je prva među ekipama koje vode borbu za ostanak s 34 boda, sedam više od Trenčina.

Kovač pred titulom

Današnjom pobjedom nad Hannoverom (3:1) Bayern je napravio možda i odlučujući korak u borbi za naslov prvaka. Kasniji kiks Dortmunda koji je prosuo dva gola prednosti protiv Wolfsburga omogućila su ‘Bavarcima’ da odu na četiri boda prednosti, te dva kola prije kraja stignu na prag nove titule.

Momčad Nike Kovača u zadnja dva kola mora osvojiti dva boda za potvrdu titule, a protivnici u zadnja dva kola su im RB Leipzig te Eintracht Frankfurt.

Važan bod Tudora

Ekipa Udinesea osvojila je važan bod u borbi za ostanak u talijanskoj prvoj ligi. Momčad Igora Tudora jučer je na svom terenu odigrala utakmicu bez golova protiv Intera. Do kraja su ostala tri kola a Udinese ima pet bodova više od Empolija koji ima i utakmicu manje. U zadnje tri utakmice Udinese igra protiv Frosinonea, SPAL-a i Cagliarija.

Inter za koji su jučer cijelu utakmicu odigrali Ivan Perišić i Marcelo Brozović nalazi se na trećem mjestu sa 63 boda.