Golom Dimitrova u sudačkoj nadoknadi Hajduk do pobjede nad Inter-Zaprešićem (VIDEO)

U prvoj utakmici 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je pred praznim tribinama Poljuda u posljednjim trenucima susreta došao do pobjede nad Inter-Zaprešićem rezultatom 2:1 (0:1).

Goste je nakon velike pogreške Josipa Posavca u vodstvo doveo Ivan Mamut da bi izjednačenje Bilima nakon višestruke intervencije VAR-a donio Mijo Caktaš, a za pobjedu duboko u sudačkoj nadoknadi zabija Kristian Dimitrov.

Gosti su završnicu utakmice igrali s igračem manje jer je u 60. minuti zbog igranja rukom na gol liniji isključen Nikola Soldo.

Prvi pokušaj na utakmici vidjeli smo u 10. minuti kada je Caktaš iz okreta s 18 metara pucao poviš gola. Pet minuta kasnije Jairo je u pravom trenutku uposlio Blagaića koji u dobroj situaciji iz okreta nije uspio ugroziti vrata Matkovića.

U 19. minuti iz slobodnog udarca s 20-ak metara iskosa udarac je okušao Caktaš, golman Intera se pri intervenciji poskliznuo, ali je ipak uspio izbiti loptu. Tri minute kasnije nakon dodavanja Juranovića u dobroj situaciji je bio Dolček, no njegov udarac ne pronalazi okvir gola Intera.

Hajduk je veliku priliku imao u 24. minuti. Jairo je iskoristio pogrešku obrane Intera, sjurio se prema golu gostiju, driblingom prevario Soldu, ali njegov udarac brani Matković.

Sredinom prvog dijela tišinu na stadionu prekinula je Torcida koja je izvan stadiona uz upotrebu pirotehnika došla pružiti podršku domaćoj momčadi.

U 33. minuti još jednom je pokušao Dolček, ovaj put sa 17 metara, ali u udarcu opet nije bilo preciznosti.

Inter do vodstva dolazi u 37. minuti nakon velike pogreške vratara Posavca. Udarac iz slobodnog udarca s više od 30 metara udaljenosti uputio je Mamut, lopta je odskočila pred golmanom Hajduka te završila u mreži. Za bivšeg člana Bilih bio je to peti gol u aktualnoj sezoni.

U 40. minuti novi pokušaj domaćih, ovaj put je s 20-ak metara pucao Juranović, ali lopte se odbija od obrane gostiju i završava pored vratnice.

Zanimljiv pokušaj gostiju vidjeli smo u 42. minuti kada je Mamut s oko 60 metara pokušao prebaciti Posavca, ali vratar Bilih u posljednjem trenutku spašava svoj gol prebacivši loptu preko vratnice.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena nakon ubačaja Juranovića iz dobre pozicije sa šest metara Blagaić nije uspio dobro zahvatiti loptu glavom tako da je propala još jedna prilika Hajduka da dođe do pogotka.

Dvije minute kasnije, u sudačkoj nadoknadi, s lijeve strane je ubacio Dolček, a ovog puta je s deset metara glavom probao Jairo, no to je bio lagan zadatak za Matkovića.

Na početku drugog poluvremena Tudor je reagirao s dvije izmjene. U svlačionici su ostali Jurić i Blagaić, a na teren je poslao Jradija i Eduoka.

Nevjerojatan promašaj vidjeli smo u 47. minuti kada je Eduok odlično pronašao Jaira koji s tri metra ne uspijeva postići pogodak nego loptu šalje visoko preko gola.

Pet minuta kasnije nakon ubačaja Dolčeka, Juranović povratnom loptom pronalazi Jradija, ali njegov udarac s deset metara na gol liniji rukom blokira Soldo. Nakon intervencije VAR-a Lovrić je pogledao snimku situacije te dosudio kazneni udarac i isključio igrača Intera. Pri tome je uz pomoć tehnologije utvrđeno da je Juranović prije korner linije uspio doći do lopte.

Kazneni udarac je tek u 58. minuti izveo Caktaš, ali odličnom obranom iskazao se vratar Matković. Međutim ponovno se aktivirao VAR za kojeg je bio zadužen Ivan Bebek, a ovaj put je sugerirao ponavljanje kaznenog udarca jer je vratar Intera prije izvođenja izašao s gol linije, što u hrvatskom nogometu nismo imali prilike puno puta vidjeti. Udarac s bijele točke ponovno je izveo Caktaš, a ovaj put je loptu plasirao po sredini gola te je tako prevario Matkovića. Kapetanu Hajduka to je bio 12. prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

Nakon izjednačenja Hajduk je s igračem više nastavio pritiskati gostujuću momčad. Nekoliko puta glavom su pokušavali Eduok i Jairo, ali bez preciznosti. U 77. minuti s 20-ak metara zamalo je rašlje pogodio Vušković.

Jairo je bio u dobroj prilici da u 90. minuti nakon ubačaja Vuškovića pošalje loptu u mrežu nakon lošeg istrčavanja Matkovića, no ni ovaj put nije dobro glavom zahvatio loptu.

U šestoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja iz kornera Caktaša najviši u skoku bio je Dimitrov, ali stativa spašava goste. Samo minutu kasnije s desne strane je ubacio Brnić, a Dimitrov ovaj put loptu šalje u mrežu Intera. Bio je to njegov prvijenac u dresu Hajduka. I ovaj put je VAR sugerirao pregled situacije, ali glavni sudac Lovrić nije smatrao da je Ismajli prije pogotka načinio prekršaj nad Mlinarom.

Inter je u 12. minuti nadoknade mogao doći do izjednačenja, ali u posljednji trenutak ispred Mamuta loptu u korner izbacuje Vušković.

Kolo se nastavlja sutra kada Slaven Belupo od 18:55 u Koprivnici dočekuje Goricu dok od 21:05 počinje duel Varaždina i Dinama.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Nakon 88 dana stanke zbog pandemije koronavirusa nastavlja se natjecanje u HT Prvoj ligi. U prvoj utakmici 27. kola Hajduk od 20 sati pred praznim tribinama Poljuda dočekuje Inter-Zaprešić na čijoj će klupi debitirati novi trener Tomislav Ivković.

U prethodna dva ovosezonska susreta ove dvije momčadi Hajduk je na Poljudu slavio s 3:1 dok u Zaprešiću nije bilo pobjednika (1:1).

Domaćini u današnjem dvoboju ne mogu računati na Marina Jakoliša koji ima žute kartone dok je zbog ozljede pod upitnikom nastup Kristiana Dimitrova. Gosti su pak lišeni usluga svog ponajboljeg igrača Serdera Serderova koji se još uvijek nalazi u Rusiji, a zbog kartona nije u konkurenciji ni Milan Savić.

“Moramo ući s puno gasa od prve sekunde i probati riješiti to što prije, bez obzira na okolnosti. Imamo deset utakmica i svaku idemo na pobjedu, pa tako i ovu prvu.” – izjavio je trener Hajduka Igor Tudor.

Strateg Intera Tomislav Ivković je dodao: “Uvijek imam motiv kada su Splićani u pitanju, to mi je jedna od najdražih utakmica. Ako budemo pravi, ako budemo imali karakter i bili bez straha kad imamo loptu što se tiče igre, onda možemo biti komplicirani protivnik Hajduku.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Goran Perica (Šibenik) i Dario Kulušić (Šibenik). Za VAR će biti zaduženi Ivan Bebek (Rijeka) te Miro Grgić (Osijek) dok će suce kontrolirati Zlatko Šimčić (Koprivnica), a delegat susreta je Vicko Bućan (Mravince).

Igor Tudor i Tomislav Ivković na travnjak su od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače:

Usprkos prvotnim preporukama HNS je ovom prilikom dozvolio da na klupi za rezervne igrače bude više od sedam nogometaša.